Autor Tema: Golf 3 TD, 93  (Pročitano 31002 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže branislavjovicic13

  • VW Početnik
  • Poruke: 114
  • Age: 38
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #20 poslato: Januar 16, 2014, 08:23:43 posle podne »
Pominjao sam ti za nebo da je najbolje da ga zamenis jer to platno ce opet da se odlepi,najbolje bi bilo kada bi nasao ono sto je kao plastificirano kao sto je kod mene u trici i neces imati vise problema,jer dok kupis 1kg lepka to ti je pola para za drugo nebo da neracunas sto ces izgubiti vremena i zivaca,evo ovakvo je kod mene:
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/707/50dk.jpg

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #21 poslato: Januar 16, 2014, 11:26:52 posle podne »
Aaaa super je. Sredicu to kasnije, jedino sto znam da kada ga budem sredjivao, nebo nece biti ovakve boje kao sto je sada, bice neka tamnija varijanta. Inace danas sam sredio zadnje lezajeve i ofarbao dobose u crveno :).

Van mreže Boki Mk3

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • ne brze od zivota...
  • Auto: Golf Mk3
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #22 poslato: Januar 16, 2014, 11:29:43 posle podne »
nije bilo problema? izbaci neku sliku
Ko nema u glavi ima na google-u
Um caruje dok snaga ne popizdi... :)
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=55661.0

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #23 poslato: Januar 16, 2014, 11:57:32 posle podne »
Majstor mi je zamenio lezajeve bez problema. Lezajeve sam platio po 700 dinara, a majstora 10 eura. Sam sam ofarbao dobose, sprej sam platio 300 din. Izbacicu sutra slike. Auto lepse ide od kada sam zamenio lezajeve. Kontam se da i prve lezajeve menjam iako nemam problema sa njima.

Van mreže branislavjovicic13

  • VW Početnik
  • Poruke: 114
  • Age: 38
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #24 poslato: Januar 17, 2014, 09:21:41 pre podne »
Ako hoces mozes i da ofarbas ovo nebo kao sto je kod mene jer je ono plastificirano,samo kupis plastik prajmer u spreju on ti je bezbojan i onda preko njega ides boju koju hoces,npr crnu. :45

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #25 poslato: Januar 18, 2014, 02:02:21 pre podne »
Videcu to da ga ofarbam, dobra ideja :). Evo slika od dobosa, super je legla crvena.









Uskoro cu postaviti crvenu traku na branicima koju je imao ali se odlepila, da se to sve lepo spari :).

Van mreže branislavjovicic13

  • VW Početnik
  • Poruke: 114
  • Age: 38
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #26 poslato: Januar 18, 2014, 09:42:11 pre podne »
Imas plusic od mene za trud,pozz drugar. :45

Van mreže Boki Mk3

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • ne brze od zivota...
  • Auto: Golf Mk3
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #27 poslato: Januar 18, 2014, 05:16:36 posle podne »
mogao bi na ovim felnama posto su kao nove da oboris malo ove ivice do felne koje su izudarane o ivicnjak ja sam to sam uradio s smirglom koja stavis kao nastavak na busilicu granulacije 120
Ko nema u glavi ima na google-u
Um caruje dok snaga ne popizdi... :)
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=55661.0

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #28 poslato: Januar 18, 2014, 07:38:22 posle podne »
Znam. Voleo bih ja srediti felne ali trenutno sam bez alata, imam samo srafciger. Pre nekoliko meseci lopov mi upao na tavan i sve odneo. U planu je njihovo sredjivanje. Imam jos jedne felne niskoprofilne Fire and ice. Mucno mi sad da ih perem i slikam, pa evo nekih slika sa neta. Izgledaju ovako



A mogu izgledati i ovako


Van mreže Boki Mk3

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • ne brze od zivota...
  • Auto: Golf Mk3
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #29 poslato: Januar 18, 2014, 08:03:43 posle podne »
sve i sve samo nemoj ih u crno dusu ces ispustiti danas sutra kad budes hteo da ih opet sredis mislim na poliranje ;) napatio se s njima Salediznilend vidi njegove patnje s njima u crno ;)
Ko nema u glavi ima na google-u
Um caruje dok snaga ne popizdi... :)
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=55661.0

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #30 poslato: Februar 03, 2014, 11:33:48 posle podne »
Posle odradjenog servisa promene ulja i filtera, remontovanja bosch pumpe i zamene lezajeva, primetio sam da mi auto znatno manje trosi pa sam odlucio da mu ponovo proverim potrosnju. Napunio sam ga do cepa na pumpi na kojoj smatram da toce najkvalitetnije gorivo. Potrosnja mi je izasla 7.1 litara ciste gradske voznje. Prethodni put kada sam merio potrosnju, vozeci na istim relacijama kao i sada u istim uslovima, potrosnja mi je ispala 9 litara. Znaci 2 litra razlike. To je preko 20% smanjena potrosnja.

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #31 poslato: Jun 10, 2014, 11:47:13 posle podne »
Ubaceni su GTI stopovi, bas su lepo legli uz ovu boju. Hteo sma ubaciti one kristalne sto su pola crveni pola beli ali nacuo sam da su slabijeg kvaliteta i da pustaju vodu, blede i pucaju, a niko se nije zalio na ove GTI stopove.
Takodje stavio sam crvenu auto traku na oba branika.



Siber mi nije radio, bila mu je pukla leva vodilica, pa sam kupio drugi siber. Ovaj drugi se ugradjivao u zadnje generacije golfova 3 pa je bolji nego onaj prethodni. Pre postavljanja sibera ocistio sam kanale za odvod. Na zadnje kanale je dovoljno ubaciti crevo sa vodom, i pritisak vode ce sve ocistiti. Na prednje to nikako ne pokusavajte jer moze se razliti voda po zicama koje ulaze u vrata. Prednje kanale sam sam skroz izvadio iz auta. Osim kanala potrebno je izvaditi i ocistiti one gume od odvoda sto se kace na prednja vrata jer se tu nakuplja najveca prljavstina. To je jako tezak i dosadan posao ako radite prvi put, ali je izvodljiv jer ima malo prostora ali sasvim dovoljno da se to sve nakaci iz 30tog puta. Takodje siber treba podmazati, ja sam ga podmazao sa WD40.
Platno sa neba mi je opet palo, pa sam uzgred hteo da presvucem nebo. Medjutim kada sam skinuo nebo, ostavio sam ga kraj kuce i vratio se poslu oko sibera. Kada sam namontirao siber vratio sam se da uzmem nebo ali neke dzukele su mi napale nebo i rascupale ga. Oterao sam dzukele i otisao da kupim drugo nebo. Nasao sam lepo ocuvano nebo.





Pri skidanju i postavljanju neba potrebna je jos jedna osoba, ali  pod uslovom da ta osoba nije bas smotana, u tom slucaju potreba je jos jedna osoba.



Na kraju je sve lepo ispalo.







Takodje sam promenio i radio antenu na krilu. Kupio sam novu, i nikakva je, kineska, ne uklapa se bas kao sto treba, bolje i jeftinije da sam kupio polovnu. Inace imao sam i problem sa curenjem vode u autu. Kad je kisno bio mi je kvasan tepih, posebno na zadnjim sedistima. Na kraju ustanovim da toci oko stop svetala, popucala ona guma izmedju limova. Uzeo sam bitumen i kasiku, i grejao kasiku dok bitumen ne bude tecan, onda prospem bitumen po rupicama gde pusta voda i tako sam taj problem sredio.
« Poslednja izmena: Jun 10, 2014, 11:57:05 posle podne od strane Khamis »

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #32 poslato: Jun 11, 2014, 07:49:51 pre podne »
Pazarac, odlican golf i svaka cast kako ga odrzavas ;)

Послато са GT-S7562 користећи Тапаток 2

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #33 poslato: Jun 11, 2014, 11:34:35 pre podne »
Hvala. Sad gledam da postavim jos farove, verovatno cu postaviti hella farove look mk4, i na njih namontirati prstenove. U obzir dolaze i neki tamniji farovi angle eyes. Bitno mi je samo da su kvalitetni, turski i kineski me ne zanimaju. Zute zmogavce cu takodje da promenim. Posle toga sredjujem koroziju, kupovina novih guma, muzika, projektori u vratima, maglenke, doteravanje enterijera itd, ima tu posla uvek.

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #34 poslato: Jul 12, 2018, 10:03:18 posle podne »



Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Golf 3 TD, 93
« Odgovor #35 poslato: Jul 12, 2018, 11:07:21 posle podne »
 bonk ... jer si ti OK

auto ce se opraviti ...
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.