Autor Tema: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013  (Pročitano 139448 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže high_lander

  • VW Početnik
  • Poruke: 56
  • Age: 37
  • Lokacija: Leskovac - Nis
  • Karma: +0/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b3 1.8 66kw
Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« poslato: Mart 07, 2013, 09:41:12 posle podne »
Ugradili ste uređaj za TNG, ali da prvi susret sa saobraćajnom policijom ne bi utisnuo duboki trag u vaš ispražnjeni novčanik, morate pribaviti atest i upisati u saobraćajnu dozvolu da vozite na gas. Kako se to radi?

Nakon ugradnje stranka dobija garantni list za ugrađenu opremu.

Zatim stranka dobija kratko opšte upustvo za upotrebu i održavanje TNG instalacije.

Popuniti stranci zahtev za ispitivanje vozila, koji mora potpisati vlasnik vozila, i koji mora glasiti na vlasnika vozila. (obrazac 1).

Očitati saobraćajnu dozvolu u 2 primerka.

Stranka dobija setifikate od : isparivača, multiventila i rezervoara koje kopira.

Jedan primerak od spremljene dokumentacije stranka donosi na ispitivanje (atest).

Sve orginale dati stranci , i skrenuti joj pažnju da ih čuva jer bez njih nije moguće proći atest.

Popuniti  2 uplatnice po 250,00 din republičke administrativne takse .

Popuniti  1 uplatnicu na 3000,00 din za potrebe izdavanje uverenja agenciji  za bezbednost saobraćaja.

UPOZORENJE:

Kao uplatilac se mora navesti ISKLJUČIVO VLASNIK VOZILA, u slučaju LIZINGA, uplatilac može biti KORISNIK LIZINGA, ali se mora naglasiti za vlasnika vozila (IME LIZING ILI RENT KOPANIJE), UPLATU VRŠI  KORISNIK LIZINGA (navesti ime fizičkog ili pravnog lica koje je korisnik lizinga).

Upustvo za popunjavanje uplatnica:

Број рачуна на који се уплаћује републичка административна такса за захтев за испитивање возила у износу од 250,00 динара је: 840-29779845-18

   модел: ......................... 97

   позив на број: .............. 59-013

   сврха уплате: ............. Републичка административна такса – (уписати zadnjih 6 znakova VIN oznake)

 

 

Број рачуна на који се уплаћује републичка административна такса за захтев за испитивање возила у износу од 250,00 динара је: 840-29779845-18

   модел: ......................... 97

   позив на број: .............. 59-013

   сврха уплате: ............. Републичка административна такса – (уписаti 6 zadnjih znakova VIN oznake)

   прималац: ................... Република Србија

 

Број рачуна на који се уплаћује цена услуге издавања уверења о испитивању возила у износу од 3.000,00 динара је: 840-1000627-09

   модел: ......................... (не уписује се)

   позив на број: .............. 190– (уписати 4 zadnja  znaka Vin oznake)

   сврха уплате: ............. цена услуге издавања уверења о испитивању возила

   прималац уплате: ...... Агенција за безбедност саобраћаја

Trošak koji se plaća kao i dosada prilikom ispitivanja vozila iznosi 5500, 00 + 360 =5860,00

Novina je cena obrasca potrvde o ispravnosti uređaja na TNG , koju Agencija za bezbednost saobraćaja naplaćuje 360 dinara.

 

TAKO DA UKUPAN TROŠAK ISPITIVANJA VOZILA ZA TNG/ CNG IZNOSI : 9360,00 DINARA+ TEHNIČKI PREGLED , KOJI JE OBAVEZAN NAKON NAŠEG PREGLEDA ALI AKO SE VRŠI U AMSSu UZ ATESTIRANJE IMA CENU OD SAMO 500 DIN.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #1 poslato: Mart 07, 2013, 11:20:20 posle podne »
*250,00 din republičke administrativne takse. - Donekle razumem, ali opet nema nikakve logike.

*3000,00 din za potrebe izdavanje uverenja agenciji  za bezbednost saobraćaja - Ovo je klasicna otimacina. KO JE AGENCIJA ZA BEZBEDNOST SAOBRACAJA I STA NJIH BOLE K.U.R.A.C ZA BEZBEDNOST AKO OVLASCENA KUCA (AMSS u ovom slucaju) ISPITA TNG UREDJAJ DA JE U SKLADU SA ZAKONOM? Mogu da izmisle i "agenciju za TNG creva" koja ce isto da naplacuje jos 3000din. I koje su to potrebe koje kostaju 3000din? Da li neko moze da pokaze koliko radnih casova po jednom vozilu se utrosi za ove "potrebe" izdavanja uverenja. Dnevnica u Srbiji je 900din, ispada da za jedan auto je potrebno preko tri dana da se izvrsi ta "potreba"

*такса за захтев за испитивање возила у износу од 250,00  ??? Kao da zelimo da ispitujemo vozilo, a ne sto moramo

*цена услуге издавања уверења о испитивању возила у износу од 3.000,00 динара - Svako ko je radio atest zna kako te usluge izgledaju. Na obicnom kancelarijskom stamparskom papiru plave boje, gde A4 od 500 komada kosta 400din, na obicnom kucnom stampacu se odstampa najosnovniji podaci o vozilu. Realna vrednost ovih usluga u stampariji ili kopirnici ne prelazi 20din

*ispitivanje vozila iznosi 5500 - Ispitivanje traje 15minuta, jedna osoba sa digitalnim fotoaparatom uradi 5-6 fotografija i popuni formular. Realna vrednost ovog utrosenog rada u Srbiji od strane osobe za ciji posao ne treba ama bas nikakva strucna obuka + utroseni materijal je u zbiru oko 70 do 50din

*Agencija za bezbednost saobraćaja naplaćuje 360 dinara. Opet famozna izmisljena agencija za koju se ne zna sta radi i sta je njihov zadatak u celoj prici i kakve veze oni imaju sa testiranjem uredjaja.
I pitanje na kraju. U koje svrhe odlaze te pare? Utope se u budzetu, a budzet supalj ko francuska prodavacica ljubavi, cak ni ovi navedeni izgovori i izmisljenje agencije ne dobiju ni deseti deo para.
Ovo je uvek rezultat kad je drzava i Kurta i Murta, a pare su u pitanju. Dosadasnjih 5000din je vec bila sramota za ovo "atestiranje", ali ovo sad samo pokazuje koliko je drzava alava i koliko obzira ima kad treba narodu da skida kozu sa ledja. Klasicna otimacina i gusarenje.
Ne vredi, sami sebi smo najgori neprijatelji, jednostavno nismo sposobni da imamo drzavu, kao ni vecina naroda na Balkanu.
Menjajmo ih sve redom dok ne dodju neki normalni

« Poslednja izmena: Mart 08, 2013, 11:29:31 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže martinvet

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 288
  • Age: 42
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 4
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #2 poslato: Mart 08, 2013, 08:33:55 posle podne »
Eve ti plus Wele! Ako si im rekao!
Zasto prosto,kad moze komplikovano!

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #3 poslato: Mart 08, 2013, 09:27:33 posle podne »
Wele, da odeš kod familije Alvirovic i da postavis ista pitanja tati, dok ti sin bude objasnjavao zashto je to bitno...

Inače do onomad nisu ni slikali automobile, nisu ih ni gledali, no daj ti ovamo 5 crvenih i evo ti ovi papiri... Samo shto ti ne kazu sam popunjavaj.... Uzas....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže verko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 396
  • Age: 65
  • Lokacija: cerje-kraljevo
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #4 poslato: Mart 08, 2013, 10:10:51 posle podne »
Evo ti Wele i od mene +,svaka ti cast za komentar.

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #5 poslato: Mart 08, 2013, 10:33:10 posle podne »
I od mene + za Wele, što se tiče agencije još gore mišljenje imam i bolje da nepišem.
Nema zanata bez alata

Van mreže high_lander

  • VW Početnik
  • Poruke: 56
  • Age: 37
  • Lokacija: Leskovac - Nis
  • Karma: +0/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b3 1.8 66kw
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #6 poslato: Mart 08, 2013, 11:33:06 posle podne »
ko je cuo za ovu agenciju? Jedino oni koji rade u njoj, a sta rade????

Van mreže bobanjp

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 285
  • Age: 48
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • vw je vw
  • Auto: Seat Alhambra 1.9 TDi
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #7 poslato: Mart 08, 2013, 11:54:10 posle podne »
drugari ne znam da li je tacna informacija ali sam nacuo da ce atest koji je bio 5000 dinara uskoro biti 20000 dinara.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #8 poslato: Mart 09, 2013, 12:02:44 pre podne »
Ma neka ga duvaju pa dokle bre vise.... lepo cemo svi poceti da se prijavljujemo u okolne zemlje pa nek izmisljaju jos vece namete. O turci vratite se, kod vas se bar znalo da se daje deseti deo.... ovi ogulise kozu s ledja. A ta agencija cija je, ko je vlasnik? znam samo da nema veze s drzavom vec je drzi neki tajFun ili ministar.

Послато са ZTE Skate користећи Тапаток 2

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #9 poslato: Mart 09, 2013, 09:46:14 pre podne »
drugari ne znam da li je tacna informacija ali sam nacuo da ce atest koji je bio 5000 dinara uskoro biti 20000 dinara.
Hvala ti sto nisi nacuo da ce da bude 30.000. Nemoj molim te sa tim "nacuo sam"
Nicemu ne sluzi samo trolujemo ovde. Nisu ovo novine, pa nam treba neproverena senzacija, a tih "nacuo sam" panicarskih informacija pun forum. Od toga na kraju kao i obicno nema nista. Neozbiljno je.
High_lander je po stavkama naveo zbog cega se menja cena (doduse nije naveo izvor)
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže high_lander

  • VW Početnik
  • Poruke: 56
  • Age: 37
  • Lokacija: Leskovac - Nis
  • Karma: +0/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b3 1.8 66kw

Van mreže fleepy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Age: 37
  • Lokacija: Lozovik
  • Karma: +18/-23
  • Auto: Golf 3 ABF EDITION
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #11 poslato: Mart 09, 2013, 01:20:47 posle podne »
Prvobitno je trebalo da bude oko 20k, meni je tako receno na tehnickom pregledu, ali to je bilo pre zvanicnog donosenja pravilnika, ali su verovatno uvideli da je i cena od 9500 izrabljujuca za nase dzepove... lollol

Van mreže micca

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 71
  • Lokacija: Belusic
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #12 poslato: Mart 09, 2013, 09:57:14 posle podne »
Koliko sam ja ,,skontao,, sve gore napisano je za atest tek ugradjenog uredjaja odnosno ,,prvi put,, a ja imam atestiran uredjaj od strane Masinskog fakulteta iz Nisa gde lepo pise VAZNOST atesta 10 (deset) godina tako je nekad bilo a uskoro bih trebao da PRODUZIM atest pa nije valjda isto kao prvi put.Prvi put moze biti samo jednom i nikada vise!!!!!!!!!! bonk mahac alealeee

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #13 poslato: Mart 09, 2013, 11:37:54 posle podne »
nije poenta u tome da ti ne moras da platis vec ko god treba da ugradi bice odran ko budala
poenta je stati vise na kraj sa ovakvim preseravanjima jer sutra ce tebe na neki drugi nacin isto ovako drzava posrati, a onda se seti svojih reci "kako tebe to ne pogadja"
zato i jesmo gde smo jer svako gleda samo svoju guzicu
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže micca

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 71
  • Lokacija: Belusic
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #14 poslato: Mart 10, 2013, 02:54:02 posle podne »
Administrator je zakon, ni po babu ni stricevima,Bolno ali ne za vecinu!

Van mreže high_lander

  • VW Početnik
  • Poruke: 56
  • Age: 37
  • Lokacija: Leskovac - Nis
  • Karma: +0/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b3 1.8 66kw
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #15 poslato: Mart 10, 2013, 03:22:56 posle podne »
Koliko sam ja ,,skontao,, sve gore napisano je za atest tek ugradjenog uredjaja odnosno ,,prvi put,, a ja imam atestiran uredjaj od strane Masinskog fakulteta iz Nisa gde lepo pise VAZNOST atesta 10 (deset) godina tako je nekad bilo a uskoro bih trebao da PRODUZIM atest pa nije valjda isto kao prvi put.Prvi put moze biti samo jednom i nikada vise!!!!!!!!!! bonk mahac alealeee

Druze meni istice atest 2015 godine i raspitao sam se oko produzavanja, rekli su mi da je ista procedura kao i prvi put. Pozdrav

Van mreže micca

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 71
  • Lokacija: Belusic
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #16 poslato: Mart 10, 2013, 09:50:36 posle podne »
Ok dok dodje vreme za produzenje ko zna sta ce nekome pasti napamet!

Van mreže mijatovic86

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-3
  • Auto: VW Jetta 1.6 ben/gas 1988
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #17 poslato: Mart 11, 2013, 12:31:20 pre podne »
Obzirom da smo  toliko s***ani kao narod da nam je dobro sve dok ne moram da idem u novi rat neki vise, i ovo cemo da progutamo i nikom nista...
Ja ovo moje registrovao na cekove nekako, i istekao mi je atest skoro. U saobracajnoj imam da pise gas, tako da ima da ide ovako dokle god bude mogao, jer koliko sam se ja raspitao i obradovao kad sam bio do plin majstora, ja moram da radim komplet nov plin !! Plus "novi" atest. Pa to je 350E laganeze... znaci cela plata...  nova boca, novi multiventil... prepravke u gepeku, jer je ateste radjen pre 10god, i boca nije odignuta od poda, pa i to mora. Plus od isparivaca nemam papir, iako imam atest papir onaj zeleni, pa mozda i to moram novo. Ako ko nas j... cuti/pusi i gutaj...

Van mreže high_lander

  • VW Početnik
  • Poruke: 56
  • Age: 37
  • Lokacija: Leskovac - Nis
  • Karma: +0/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b3 1.8 66kw
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #18 poslato: Mart 12, 2013, 03:57:15 posle podne »
Evo koristan link sa sajta "Agencije za bezbednost saobracaja"

http://www.abs.gov.rs/ispitivanje_vozila.html

Van mreže Artest

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 39
  • Lokacija: Bujanovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW BORA
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #19 poslato: Mart 15, 2013, 01:32:10 pre podne »
Bravo Wele! Ja sam poludeo treba da ugradim i razmisljam da odustanem...