Autor Tema: Auto gas: ugradnja, gde, kako... (opšta diskusija)  (Pročitano 90996 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Potreban savet oko ugradnje plina....
« Odgovor #20 poslato: Jun 08, 2011, 10:14:58 posle podne »
nisam isao, sledece sedmice idem na onaj od 10 000
Joco, pricamo o cifri od 40e.
Rasica cu svakome da preporucim, GTA nemam pojma ko su. Ja kad sam ugradjivao plin nisam isao kod najjefinijih vec kod onih koji znaju.

Na svoju trojku (koja je sad kod kolege) sam stavio plin od 260e i za evo 4god i dalje radi bez problema, sve sto sam radio na njemu je bila zamena creva, total 30ak evra, a sad gazi sigurno 60.000 pod plinom
« Poslednja izmena: Jun 08, 2011, 10:19:49 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže JOCA88

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 230
  • Lokacija: Beograd/Karaburma
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf MK3 1.6 ABU - lpg
Odg: Potreban savet oko ugradnje plina....
« Odgovor #21 poslato: Jun 08, 2011, 11:25:25 posle podne »
Pa da, pitam zato sto je u rasicu 350 i atest 50, a u gta 340 sa atestom, ne znam za vas ali meni znaci 60 evrica u dzepu. Zato samo pitam, da li vredi dati tih 60 evra vise kod rasica, jer ne znam kakva su iskustva sa gta. Ako je u gta isti kvalitet kao kod rasica, ne vidim zasto ne bih otisao tamo. big_boss

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Potreban savet oko ugradnje plina....
« Odgovor #22 poslato: Jun 09, 2011, 12:39:14 pre podne »
U necemu verovatno jeste. Ti otidji u GTA, pa nam javi.
Kazem, ja sam ugradio za 260e isti motor kao kod tebe i nisam imao zamerke
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Potreban savet oko ugradnje plina....
« Odgovor #23 poslato: Jun 09, 2011, 01:35:58 pre podne »
ako mislis dugo da vozis taj auto, "BRC" je najbolji uredjaj ,ja sam ga ugradjivao u vise automobila,ima dobre membrane,retko kad stradaju,a i lako se servisira,za razliku od nekih drugih uredjaja,koji ko zna odakle stizu...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Potreban savet oko ugradnje plina....
« Odgovor #24 poslato: Jun 09, 2011, 01:45:38 pre podne »
problem je sto i BRC i Tomaseto i ostali stizu sa raznih strana, kod rasica bar znam odakle stizu... valjda  biggrin
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže JOCA88

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 230
  • Lokacija: Beograd/Karaburma
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf MK3 1.6 ABU - lpg
Odg: Potreban savet oko ugradnje plina....
« Odgovor #25 poslato: Jun 09, 2011, 01:51:23 pre podne »
pa ja imam u planu da ga vozim jos nekih 5-6 godina.. bas ne znam nista oko plinskih uredjaja i svarno mi treba nesto pouzdano, naravno sa nekom razumnom cenom.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 54
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Potreban savet oko ugradnje plina....
« Odgovor #26 poslato: Jun 09, 2011, 09:07:33 pre podne »
Po preporuci sam u oba auta plin ugradio kod Rasica i nisam se ni jednoga trena pokajao za sve ove godine. Ugradnja je bila skuplja 50tak evra vise nego na drugim mestima ali zato kola imaju iste performanse kao na benzinu i nikada nisu zatrokirala ili slicno. Dakle, vredno je dati koji evro vise nego posle dati mnogooo vise za popravke. Pri atestu, momci koji to rade, su rekli da je Rasic jedan od retkih koji ugradjuje orginal i proverene delove.

Na (plinske) servise i ne idem, jedan auto je presao 35 a drugi 20 hiljada na plinu i nikada nista nije servisirano, lepo primaju gas, lepo vuku a i sa potrosnjom sam zadovoljan pa me, nadam se, servis jos dugo nece videti.

Moj predlog je Rasic, onih 50 evra skuplje ugradnje je se visestruko vratilo za proteklu kilometrazu.
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže golub

  • VW Početnik
  • Poruke: 168
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 1.2
Odg: Potreban savet oko ugradnje plina....
« Odgovor #27 poslato: Jun 09, 2011, 10:19:14 pre podne »
U suštini svi uređaji će raditi dobro ako neko zna to da ugradi i održava. Zato treba birati dobrog majstora a ne marku plinske instalacije. Takav majstor zna šta će da ti preporuči u odnosu na tvoj auto, na to šta se nudi na tržištu i 100 drugih razloga koje kao krajnji korisnik i ne mora da znaš. Kod takvog se dođe da se ugradi i na redovan servis, a naravno da mu cena malo jača.

Ne znači da ćeš nužno imati problema tamo gde je jeftinije, ali da li vredi da eksperimentišeš pogotovu za tako malu razliku.
Evo ti najčešći scenario. Nešto ne bude u redu. Naravno da ćeš prvo da se obratiš onome koji ti je ugradio. Taj da je znao šta treba da radi uradio bi već u startu kako treba, tako da ne gine nekoliko dolazaka gde gubiš vreme, živce i novac. Ako ne popravi na kraju odeš tamo gde isprava nisi hteo jer je bilo skupo. Time izgubiš garanciju a još i ukupan trošak prevaziđe početnu cenu koja je bila tada "velikih" nekoliko desetina evra veća.

Nije Rašić jedini koji zna da radi u Beogradu, ali je jedan od retkih da je provereno da zna. Dok se budeš raspitivao i tražio pouzdan i jeftin servis opet će prolaziti vreme, a sve to vreme ceš voziti na benzin koji je duplo skuplji i tako će ti se dalje topiti ta razlika.


Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Potreban savet oko ugradnje plina....
« Odgovor #28 poslato: Jun 09, 2011, 11:26:42 pre podne »
Kad sam ja radio atest Ivan T. (osoba koju zovu Rasic  biggrin) me najavio u AMSS i pretrcali su mi instalaciju za 10min sto mi govori da znaju kako oni ugradjuju plin. Gde bi Srbija bila kad bi svako radio tako svoj posao?
Za godinu dana sam presao 10.000 ili usteda oko ~74.000din, to ti je preko 60e mesecno. 1.6i i 1.8T imaju istu potrosnju plina. Znaci dok ti gledas okolo tih 50e ce ti se istopiti.
Ivan je meni i pregledao auto i sredio neke sitnice kad sam ga tek uzeo i dok sam bio kod njega, samo dolaze ljudi, a price se sve svode na "ugradio sam plin kod [neki majstor Zile] i sad nece da radi nikako, pomagaj ko boga te molim" I Gzthe mednju njima :)  (javi se Milaneeeee  biggrin )
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Potreban savet oko ugradnje plina....
« Odgovor #29 poslato: Jun 09, 2011, 01:26:28 posle podne »
Sto se tice BRC uredjaja, moj auto je presao 105000km za sada, samo sam menjao filtere do sada, on je valjda i najskuplji za ugradnju, mada ja sam uvezao auto sa takvim uredjajem pa ni ne znam posto je bila ugradnja, ali u trenutku kada sam kupovao kola, vlasnik tadasnji mi je rekao da je kostao 1000 evra. To je neko moje iskutvo sa BRC sequentom. Jel zna neko koji je radni vek, membrana na isparivacu, dizni i ostalih cuda sad kad vec spominjemo sve ovo?  biggrin
Neprimeren potpis

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 54
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Potreban savet oko ugradnje plina....
« Odgovor #30 poslato: Jun 09, 2011, 03:34:13 posle podne »
Meni su pri ugradnji rekli da sa kvalitetnim plinom i redovnim prebacivanjem plin/benzin (zbog radne temperature), isparivac moze da sljaka i 100.000 km.
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Potreban savet oko ugradnje plina....
« Odgovor #31 poslato: Jun 09, 2011, 06:58:54 posle podne »
znaci moj je onda za bacanjej posto sam presao vise od 100000km.  lollol
Neprimeren potpis

Van mreže NesaDeBeli

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
    • Potraga za srecom
Odg: Potreban savet oko ugradnje plina....
« Odgovor #32 poslato: Avgust 21, 2011, 10:27:41 posle podne »
Ima li neko broj od tog Rasica ili nekoga ko zna koliko je kod njega ugradnja plina na golf 3 1.4 motoru iz '97. g?
Pozdrav svima

Van mreže golub

  • VW Početnik
  • Poruke: 168
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 1.2
Odg: Potreban savet oko ugradnje plina....
« Odgovor #33 poslato: Avgust 21, 2011, 10:54:30 posle podne »
Probaj gugl. Tražiš AC Rašić. Prvi ima da izađe. Ima telefon, a ima i neke cene.

Van mreže NesaDeBeli

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
    • Potraga za srecom
Odg: Potreban savet oko ugradnje plina....
« Odgovor #34 poslato: Avgust 21, 2011, 10:56:07 posle podne »
Probaj gugl. Tražiš AC Rašić. Prvi ima da izađe. Ima telefon, a ima i neke cene.
Nasao, hvala lepo. Nisam ukucavao ono AC pa izlazile neke gluposti.
Pozdrav svima

Van mreže mijatovic86

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-3
  • Auto: VW Jetta 1.6 ben/gas 1988
Auto gas - razna pitanja i odgovori
« Odgovor #35 poslato: Maj 02, 2012, 10:21:42 pre podne »
Pozdrav narode, mislim da bi bilo bolje da u jednoj temi imamo razna pitanja i odgovore u vezi problema sa auto gasom, savete i ostalo, pa kad dodje neko nov da prvo procita to :)

Elem imam sledeci problem, od skoro nece auto da mi upali odmah na plin (na benz ne radi godinama ve3rovatno, to mi je na listi sredjivanja od kad sam ga  kupio)
Znaci ako zaverglam ovako nece sigurno da upali, vec moram da pritisnem ono crveno dugme jedno 2-3 puta, da ubaci plin i onda pali iz prve.
Pre neki dan je pocelo i to da mi bguje, tj desava se da kad pritisnem crveno dugme za "ubrizgavanje" plina nista se ne desi, pa moram da pritiskam po 7-8 puta kako bi sibnulo 1-2 puta. Inace to se cuje kao promena zvuka caktanja.
Ima li ko ideju do cega bi to moglo biti ? Plin je lovato star ko biblija :) Da li moze biti do filtera ? Pre 3 meseca sam menjao benzinski ventil (onaj sto prebacuje plin - benz) a u njemu je jedan filter jel tako ?
Ostaje samo jos jedan, njega nisam nikad menjao.
A da, kad ga prvi put upalim ujutro kao i da se cuje dum dum dum dum :) mada kad malo dam gas i kad krenem to se vise i ne cuje toliko, moguce i da mi je negde auspuh probusen, menjao sam dihtung usisa i izduva skoro.

Unapred hvala

p.s.
Za benzin sam menjao taj ventil i kupio novu pumpu za gorivo, i kad se prebaci na benz odma se auto gusi i ugasi se osim ako ne drzis gas pritisnut., Izbacivao je puno crnog dima kad se prebaci na benzin, pa pretpostavljam da je do zaribalog karburatora, posto sigurno nije isao na benzin godinu ipo - dve. Koliko kosta sredjivanje i ima li nekog povoljnog majstora za Pierburg karburatore u Bg :)
« Poslednja izmena: Maj 02, 2012, 10:30:16 pre podne od strane mijatovic86 »

Van mreže medium

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Kovin (juzni Banat)
  • Karma: +3/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF MK2 1.3 LPG
Odg: Auto gas - razna pitanja i odgovori
« Odgovor #36 poslato: Jun 25, 2012, 09:45:30 posle podne »
"AUTO SERBIS BODA" Banatski Brestovac

Resavaju sve probleme sa plinom.
Imaju sertifikat od masinskog fakulteta iz BG-a.
Pravi profesionalci.

http://www.boda.rs/

pozz

Van mreže dejan golf3

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Karma: +10/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf3 1,8 benzinac monopoint
Odg: Auto gas - razna pitanja i odgovori
« Odgovor #37 poslato: Jun 25, 2012, 10:05:45 posle podne »
to za plin sto nece zameni isparivac,a za benzin moras skinuti karb. i ocistiti.ako imas vakum crevo na isparivacu proveri dali je protocno i da nije spalo.

Van mreže m1losh90

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Up!, Audi 80 B3
Odg: Auto gas - razna pitanja i odgovori
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 12, 2013, 11:55:34 pre podne »
Da li je neko ugradjivao plinski uredjaj u ovom servisu? S obzirom da mi ostaje garancija na auto, dok u Porscheu gde sam kupio auto ne ugradjuju vise...

Svaki savet vezan za ovog dilera je dobrodosao... dok oni tipa sta ce ti plin nisu dobrodosli...

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Auto gas - razna pitanja i odgovori
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 12, 2013, 01:36:54 posle podne »
Ja sam ovog trenutka pricao sa majstorom na prijemu vozila(posto smo kucni prijatelji) i rekao je da ugradjuju bez problema za garnciju.
Boban-Rus