Autor Tema: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju  (Pročitano 57211 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« poslato: Decembar 20, 2011, 11:53:36 pre podne »
Nakon nedelju dana od kupovine auta primetih juce kad mi je zena upalila auto ujutro da se pojavio neki plavicasti dim  blink

Nakon toga sam ga malo testirao kada se pojavljuje i vidim da se javi kod paljenja cim se ohladi motor, nije jako, traba bukvalno obratiti paznju i merkati ga da li je plavkast ili nije ali definitivno se malo plavi  :angry:

Zvao sam pod hitno majstora pa cu u cetvrtak da vidim o cemu se radi, kupio ulje i filtere da se sve zameni jer mozda je i do ulja... Nadam se da su u pitanju u najgorem slucaju samo gumice na ventilima... Juce sam dolio 0.5l ulja jer je falilo, zvao bivseg vlasnika i on tvrdi da nije dolivao nista od servisa, on je sipao kod njegovog majstore neko rimfuzno castrol edge a od tada je tresao 5000 km.

Znam da treba da odem lepo do majstora pa da proveri ali sad mi se cetvrtak cini kao da je sledece godine  wacko

Sta vi mislite? Dakle kad ga zaverglam, nakon 2-3 sekunde se pojavi neki tamno sivo-plavkasti dim i neko vreme ga ispusta, nakon voznje, npr neklih 10km kada postigne radnu temperaturu vise nema nicega, auto vuce kao blesav, lepo pali svaki put, na satu je 191.000 km...
« Poslednja izmena: Decembar 20, 2011, 11:57:01 pre podne od strane .igne. »

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 38
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #1 poslato: Decembar 20, 2011, 09:20:06 posle podne »
Eto sta se desi kad dajes zeni da pali auto  bicedobro

Van mreže vaske2

  • VW Početnik
  • Poruke: 142
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Golf 6 1.6 tdi
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #2 poslato: Decembar 20, 2011, 09:47:30 posle podne »
Koje je godište i koliko je plaćen?

Van mreže saki

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf TDI
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #3 poslato: Decembar 20, 2011, 11:24:54 posle podne »
Eto sta se desi kad dajes zeni da pali auto  bicedobro
+1
 biggrin

Po ovom vremenu je sasvim normalno da izbaci dim kod paljenja.
Sedi vozi uživaj ne opterećuj se i ne menjaj ulje dok mu ne dođe vreme za zamenu.
ASZ

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #4 poslato: Decembar 21, 2011, 12:02:53 pre podne »
+1
  champ1

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #5 poslato: Decembar 21, 2011, 12:16:49 pre podne »
Da te ne tripujem, ali dobro proveri turbinu.
Moj predhodni Passat je isto tako pri hladnom startu kao malo dimuckao, dim tako neke boje kao sto si i ti napisao. Cim se ugreje nema ga vise, tj,. bilo ga je bas kad ga stisnem. Ja sam to zanemario, jer je dimio samo pri tom prvom paljenju, da tako kazem-mada vozio sam ga 3 meseca i bilo je leto. Ulja nije nesto trosio, presao sam nekih 6000km i potrosio oko 5-6dl, znaci skoro nista. Sumnjao sam na EGR pa nisam pridavao paznju tom dimu vise, jer nije bila izrazena potrosnja ulja.

Uglavnom decko koji ga je kupio, posle par hiljada me pita opet koliko mi je trosio ulja. Ja reko oko 1dl na 1000km. Kaze on meni trosi 2dl, i dimi pri prvom paljenju i kad krecem i dam gas bas ostane dima. Ja reko ma nemoguce, meni nije tako dimio(kazem nisam posle obracao paznju a i uvek sam negde jurcao pa nisam ni gledao). Auto je isao odlicno.Elem da kratim pricu, posle nekih 4k km kako je bio kod njega dobio usao je u iberturu i izvukao oko 2l ulja i turbina se razletela. Najgore sto je platio slep od Paracina oko 300e, 450e turbinu komplet reparirao(nije hteo polovnu), i 2 grejaca su crkla tom prilikom.

Opet kazem, necu da te plasim, ali dobro proveri turbinu da ti se ne desi slicno.

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #6 poslato: Decembar 21, 2011, 12:47:57 pre podne »
Turbo je i prva stvar na koju sam i ja posumnjao jer se u nizim obrtajima cuje dublje a i vidim da je vec jednom menjana posto je oznacena i verovatno je stavljena polovna...

Kada sam kupovao auto isao je samnom jedan moj drugar koji se dobro razume pa je i on napomenuo da je turbo suv ali sumnjiv tako da sam kupio auto sa tim rizikom zato sto je extra ocuvan sa najjacom highline opremom i utegnut ko sibica tako da nisam mogao da ga ne kupim  bonk... Tesko je danas naci polovan auto koji je perfektan tako da i nisam pod stresom  lollol

Nadao sam se da nece biti neki veci problem ali jbg, auto je servisiran, svi kaisevi i trkaci zamenjeni, ramena dobra, tako da negde izgleda mora da se odresi kesa  :rolleyes:

Videcemo sta ce ovaj majstor reci, preporucili su mi njega jer kazu da je tata-mata za vw i audi tako da ako on bude rekao da je za remont onda ce tako i biti  B)


Van mreže Bole_Legenda

  • VW Početnik
  • Poruke: 146
  • Lokacija: Budva :D
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #7 poslato: Decembar 22, 2011, 06:31:44 posle podne »
meni je izbacivao plavi dim kad sam mijenjao filter od goriva, jesi li njega zamjenio, mozda ima vazduha u sistemu, ako turbina nema lufta veceg od 1-2mm dobra je, to provjeri i sipaj ulje castrol 505.01

Van mreže majstorcic

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: zlatibor
  • Karma: +0/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat b5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #8 poslato: Decembar 22, 2011, 07:11:02 posle podne »
jesi isao kod majstora? sta ti je rekao?

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #9 poslato: Decembar 23, 2011, 07:51:29 posle podne »
Evo sad dosao od majstora, ulje i filteri zamenjeni, uradjena dijagnostika, nigde greske, jedino bila dimcina nakon sto su ga upalili posle servisa tolika da sam zinuo  blink

Kaze majstor, uha, ovo ne bi trebalo da bude... E sad, mozda bilo jos vazduha u sistemu pa zato malo doslo do poremecaja jer takav dim jos nisam video da je ispustio do sada, posle sve uobicajeno...

Na dijagnostici u voznji, prve 3 dizne su bile na -0.12 a cetvrta je bila na +0.42 pa je rekao da kad dodjem sledeci put to ce probati da sredi izmenom parametara, test turbine prosao sa nekim malim zakasnjenjem kada pritisnem papucicu tako da je rekao da ce nju razraditi malo pa cemo videti.

Za potrosnju ulja naravno je rekao da za sada pratim sta ce se desavati...

Pregledao je zupcasti, veliki servis je rekao da bi u narednih 20.000 km trebalo uraditi.

Oko trapa sve ok, nigde ne curi ulje.

Dakle, u principu nista nisam saznao  :rolleyes:

Sad vozim i pratim kako se ponasa ulje, ako bude potrosio vise od 0.5L na 5000km onda je prethodni vlasnik seronja naravno, posto je navodno toliko presao od servisa i on je tvrdio da nije dosipavao kap ulja, a ja sam dobio auto sa uljem na minimumu.


Van mreže Bole_Legenda

  • VW Početnik
  • Poruke: 146
  • Lokacija: Budva :D
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #10 poslato: Decembar 23, 2011, 08:23:13 posle podne »
taj plavicasti dim je ok kad minjas filter 100% je od toga i meni je bilo i meni je majstor rekao da ne bi tako trebalo, opusti se

Van mreže koshke86

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 15
  • Lokacija: Bgd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #11 poslato: Decembar 23, 2011, 11:02:35 posle podne »
ja mislim da je taj plavicasti dim zbog dizni...kad je hladan dizne bacaju vise goriva koje ne sagori pa baca taj dim kao zivu naftu...nema veze sa uljem...mada to i nije malo sto je potrosio ulja...meni je na 8000km oko 3,5dl potrosio...
Vozim i slusam TDI!!!

Van mreže borisa

  • VW Početnik
  • Poruke: 55
  • Age: 44
  • Lokacija: rusija-soci
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • TDI
  • Auto: passat b 5.5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #12 poslato: Decembar 25, 2011, 03:48:09 posle podne »
Kod mene je puklo gumeno crevo koje ide sa turbine na interkuler,puklo je uzduz i isto tako dimi a nije do sada,pa cekam da mi dopreme iz Srbije pa cemo videti kad zamenim sta ce biti.Kad vozim do 1700 obrtaja je ok cim dam gas malo vise pocne da sisti-ko gusan i baca dima na auspuh.

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #13 poslato: Decembar 25, 2011, 04:27:03 posle podne »
Kada ga upalim nema onaj klasican smrad ulja nego je vise ljut, stipa... Malo je vlazan kod interkulera ali to je na spoju kod creva tako da mislim da nije od toga.

Meni ne dimi kad se zagreje neko samo kad je hladan, cak i nema nesto dima nego vise ima iritantan miris uz tu plavicastu boju, kad se zagreje na radnu temperaturu tada ni kada ga pritisnem nema dima, tacnije ima onoliko koliko ja mislim da je normalno jer ipak je dizelas i normalno je da zacuri malo kad ga pritisnes...

Moguce je da je do dizne pogotovo sto je ta 4-ta sa jacim vrednostima +0.42 u voznji i tada preve 3 kompenzuju taj visak jer su na -0.12

Van mreže koshke86

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 15
  • Lokacija: Bgd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #14 poslato: Decembar 25, 2011, 10:35:56 posle podne »
plavicasti dim,koji stipa za nos je nafta koja nije lepo sagorela...nema veze sa uljem...mozda ta dizne vise baca goriva pa je to i uzrok...a to sto vise baca od ostalih ne mora da znaci da je do dizne ,nego mozda je malo slabija kompresija tog cilindra i kompjuter koji regulise rad vise ubacuje goriva da bi motor ravnomerno radio..
po meni nista strasno,i meni tako nekad kad je hladnije,cim malo proradi sve ok...ne moze biti idealno,i nase gorivo je....
Vozim i slusam TDI!!!

Van mreže borisa

  • VW Početnik
  • Poruke: 55
  • Age: 44
  • Lokacija: rusija-soci
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • TDI
  • Auto: passat b 5.5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #15 poslato: Decembar 26, 2011, 03:57:24 pre podne »
Koliko ti pokazuje potrosnju na bord komp. na leru kad je hladan kad ga tek upalis i kad je zagrejan,al kad su svi potrosaci iskljucen i kad volan nije namotan znaci tockovi pravo stoje?

Van mreže borisa

  • VW Početnik
  • Poruke: 55
  • Age: 44
  • Lokacija: rusija-soci
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • TDI
  • Auto: passat b 5.5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #16 poslato: Decembar 26, 2011, 03:57:54 pre podne »
Pitam jer imam isti slucaj.

klliker

  • Gost
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #17 poslato: Decembar 26, 2011, 06:00:28 pre podne »
Koja smejurija.  lollol Plavicast dim od nafte. Prijatelju, od nafte ces dobiti samo crni dim i nikakav ostali. Ovo automehanicari nauce jos u vrticu. Auto ti je presao 200 k i nema cemu da se cudis ako mu se na izduvu pojavi plavicast dim. U pocetku je to pri hladnom startu, i trosi 1-2 dl ulja. Kasnije, normalno, parametri rastu,  biggrin do konacnog otvaranja i generalke.  bonk Mada ti jos ne treba da se brines jer do tog cina ces se jos i ha navozati. bicedobro

Van mreže borisa

  • VW Početnik
  • Poruke: 55
  • Age: 44
  • Lokacija: rusija-soci
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • TDI
  • Auto: passat b 5.5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #18 poslato: Decembar 26, 2011, 06:51:48 pre podne »
Reci mi sto mi se naprimer jutros nije pojavio dim prilikom paljenja iako je bilo hladnije kao ostalih dana?

klliker

  • Gost
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #19 poslato: Decembar 26, 2011, 09:00:36 pre podne »
Kad sam rekao "hladan start" nisam mislio na hladno vreme. Kada se motor ugasi i potom pali nakon duzeg ( nekoliko sati ) stajanja ulje koje on propusta kroz karike i stubline se tada natalozi u cilindrima i kada ga startujemo taj talog je prvo sto ce da izduva te otuda plav dim nakon hladnog starta.Plavicast dim ces imati daleko vise izrazen kada dodje toplije vreme i visoke temperature. Tada je ulje u motoru znatno toplije a samim tim i redje te ce lakse prolaziti kroz "istrosena" tj. ostecenja na cilindrima i karikama i bice primetan i u toku voznje a ne samo nakon hladnog starta.Nisam ja rekao niti pomislio da je tvoj motor u losem stanju vec samo napominjem da je 200 k brojka koja kod vecine vozila a narocito dizelasa pokazuje znake istrosenosti motora.
I da dodam, bez obzira sto ce se vecina clanova naljutiti, ovde je prisutno min. 80% ljudi koji nemaju veze sa automehanikom i tesko da ces dobiti resenje svog problema na forumu. U nekim sitnijim stavkama da ali onim ozbiljnijim ni pod razno. Pravi majstori ce ti se tesko oglasiti ovde jer oni i ne posecuju ovakve forume osim u retkim slucajevima. Nemam ni ja neko extra znanje ali uglavnom 80% problema resavam sam na svom autu. Imam takodje problema sa sopstvenim autom koje "trenutno" ne mogu ustanoviti pa sam u zelji da potrazim brzu pomoc stigao ovde ali avaj. Problem uglavnom resim sam ali tek nakon izmene nekoliko delova koje nisam ni trebao menjati. To je upravo tako zbog nedostatka iskustva a ne neznanja, dok ne stignes do samog kvara. Postoje naravno dobri majstori ali nazalost ekonomska kriza cini svoje te nam oni nisu stalno dostupni.
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2011, 09:11:33 pre podne od strane klliker »