Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 837665 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pelezinho

  • VW Početnik
  • Poruke: 141
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 7 Variant 1.6 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6000 poslato: Mart 28, 2021, 09:13:19 pre podne »
Gospodo, znate li nesto o Novosadskim placevima Bb auto i Prestiz?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Van mreže Overkill

  • VW Početnik
  • Poruke: 94
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6001 poslato: Mart 28, 2021, 01:46:16 posle podne »
Nije preterano stara tema...a da ne otvaram novu. Imam par nedoumica vezanih za pomenuti auto. Vidim da po oglasima ima dosta BIFUEL šestica (i poneka petica). Trenutno vozim trojku 1.8 66kW. Po karakteristikama motori su slični ali da li je neko u praksi probao oba? Drugim rečima ne bi da predjem s konja na magarca ako me shvatate. Takodje koja je priča sa servisiranjem BIFUEL vozila. Rašić i Dora su mi rekli da te motore (plinski deo) niko kod nas ne servisira.

Van mreže Bokesh

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6002 poslato: Mart 28, 2021, 10:38:27 posle podne »
Evo da nagovestim novo predstavljanje ovde.
Stigao je auto, Golf Plus, 1.6 benzin, 102 KS, sa fabričkim plinom, svetlo sivi, korektno stanje, poznata servisna istorija.
Sutra se radi pregled AMS i reatest plina.

Kad odradim servis i registrujem biće i predstavljen.







Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

« Poslednja izmena: April 02, 2021, 04:44:56 posle podne od strane Modus »

Van mreže đunta

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Lokacija: singidunum
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.9 tdi 90
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6003 poslato: Mart 30, 2021, 07:34:06 posle podne »
Pozdrav svima. Razmišljam o zameni Golfa 4 1.9TDI 90 konja kog sam lično kupio i dovezao 2012 od prvog vlasnika iz Nemačke, sada ima 200K istinitih. Mogao bi da dobacim do neke dizel petice skromne cene, pa me interesuje koje godište nije dobro, čitam net al bih voleo nečije iskustvenije mišljenje, hvala unapred.

Lepo rece covek. Samo do 180k i da
pise 3X nov nov nov... :)

« Poslednja izmena: Mart 30, 2021, 08:00:27 posle podne od strane đunta »

Van mreže đunta

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Lokacija: singidunum
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.9 tdi 90
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6004 poslato: Mart 30, 2021, 08:00:55 posle podne »
U sferi motorciklizma sam i redovno se srećem sa sličnim opisima stanja pri prodaji.
 
Iščito sam par tema i prelisto net, popričo sa par majstora u međuvremenu, ali nisam nekako zaključio zasigurno. Postoje modeli sa 5 i 6 brzina kod agregata 1.9, sa i bez DPF filtera, nekoliko različitih, da kažem, tipova motora kod 2.0, masa komentara se svodi na ono, "Svaki Cigo svoga konja hvali".

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6005 poslato: Mart 31, 2021, 12:10:21 pre podne »
Pozdrav svima. Razmišljam o zameni Golfa 4 1.9TDI 90 konja kog sam lično kupio i dovezao 2012 od prvog vlasnika iz Nemačke, sada ima 200K istinitih. Mogao bi da dobacim do neke dizel petice skromne cene, pa me interesuje koje godište nije dobro, čitam net al bih voleo nečije iskustvenije mišljenje, hvala unapred.

https://bxeenginefailures.wordpress.com/

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2448
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6006 poslato: Mart 31, 2021, 06:53:43 pre podne »


U sferi motorciklizma sam i redovno se srećem sa sličnim opisima stanja pri prodaji.
 
Iščito sam par tema i prelisto net, popričo sa par majstora u međuvremenu, ali nisam nekako zaključio zasigurno. Postoje modeli sa 5 i 6 brzina kod agregata 1.9, sa i bez DPF filtera, nekoliko različitih, da kažem, tipova motora kod 2.0, masa komentara se svodi na ono, "Svaki Cigo svoga konja hvali".

Jedini siguran motor u G5 je BKC 1.9 TDI 105ks. Ali to je 2004-5-6. godište, znači prve serije. Ako hoćeš jači motor onda je BKD 2.0 TDI 140ks 16v solidna opcija, ako je ugrađena glava sa oznakom C. Mana im je stradanje fabričkog turba, jer je preslab. Sve ostalo je za zaobilaženje u širokom luku.


Generalno, daleko, daleko su bolji PD iz ere G4 i B5.5, pogotovo PD130 i PD150.
Dosta ljudi se opredijeli da ubaci PD motor iz G4 u G5 i onda se dobije dosta dobar i pouzdan auto.

Da imam priliku da biram između G4 i G5 ili B5.5 i B6, uzeo bih ove starije. G4 je ''savremena'' G2 i pravi njegov naslednik.
TDI POWER

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6007 poslato: Mart 31, 2021, 10:54:32 pre podne »
Bio jedan dobar al otisao u Indoneziju 😆

Van mreže đunta

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Lokacija: singidunum
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.9 tdi 90
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6008 poslato: Mart 31, 2021, 07:22:56 posle podne »


U sferi motorciklizma sam i redovno se srećem sa sličnim opisima stanja pri prodaji.
 
Iščito sam par tema i prelisto net, popričo sa par majstora u međuvremenu, ali nisam nekako zaključio zasigurno. Postoje modeli sa 5 i 6 brzina kod agregata 1.9, sa i bez DPF filtera, nekoliko različitih, da kažem, tipova motora kod 2.0, masa komentara se svodi na ono, "Svaki Cigo svoga konja hvali".

Jedini siguran motor u G5 je BKC 1.9 TDI 105ks. Ali to je 2004-5-6. godište, znači prve serije. Ako hoćeš jači motor onda je BKD 2.0 TDI 140ks 16v solidna opcija, ako je ugrađena glava sa oznakom C. Mana im je stradanje fabričkog turba, jer je preslab. Sve ostalo je za zaobilaženje u širokom luku.


Generalno, daleko, daleko su bolji PD iz ere G4 i B5.5, pogotovo PD130 i PD150.
Dosta ljudi se opredijeli da ubaci PD motor iz G4 u G5 i onda se dobije dosta dobar i pouzdan auto.

Da imam priliku da biram između G4 i G5 ili B5.5 i B6, uzeo bih ove starije. G4 je ''savremena'' G2 i pravi njegov naslednik.

Hvala na odgovoru. Priča o G3 i G4 je na žalost prošlost. Imam G4 od 90 konja, lično sam ga kupio od prvog vlasnika u Nemačkoj, isterao iz garaže, mehanički odličan, estetski nije, šinuo me bus i krila su požutela nakon farbanja, nema alu felne ni putni računar, nije isplativo investirati da bi priušto gušt, tako da je vreme za promenu bez obzira činjenica koje si naveo, ne može se ništa protiv toga.

Što se tiče G5, ko što sam naveo, izbor menjača jel ima neku važnost u smislu kvarenja, pretežna je gradska vožnja tako da je petobrzinski u redu? Godište nije bitno, mada ono što sam iščitao je da Simens dizne treba izbegavati, zbog još nekih prpusta, prvo godište, 2004, bi trebalo zaobići. 2.0 mi generalno ne treba, mada još uvek volim da stisnem papuču ko u u svoje automobilističko doba, postoji i 8-mo ventilski motor koji verovatrno ne pravi probleme sa glavom. Pri kupovini polovnjaka, mora da se računa sa nekom investicijom, bitno je da je osnova kvalitetna, dobar remont turbine je ispod 300€. Na oglasima su pretežno 2005 godište, tu i tamo neki šesto i ređe 2007. Hvala još jednom.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6009 poslato: Mart 31, 2021, 07:54:34 posle podne »
Lepo si naučio gradivo.
Remont turbine je duplo jeftiniji :)

Van mreže đunta

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Lokacija: singidunum
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.9 tdi 90
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6010 poslato: Mart 31, 2021, 09:39:26 posle podne »
Da jesam, ne bi molio auditorijum za savet. Znam da ima remont turbine za 150€, ovo što sam naveo je preciznije 270, informacija od dugogodišnjeg mehaničara.

Mišljenje 5 ili 6 brzina?
« Poslednja izmena: April 02, 2021, 04:43:51 posle podne od strane Modus »

Van mreže limp19

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 721
  • Lokacija: Visegrad BiH
  • Karma: +25/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6011 poslato: Mart 31, 2021, 10:46:28 posle podne »
Ja sam imao golf 5 bkc sa 6 brzina. Nisam imao problema mada svi kazu da je 6 brzinski mjenjac osjetljiviji. U sustini nije nesto samo vise saltas a isti omjeri brzina npr na 100 km/h na 2 000 obrtaja i sa 5 i 6 brzina

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6012 poslato: April 01, 2021, 03:09:50 pre podne »
Svaki manuelni menjač vw nema neke mane uz redovno menjanje ulja na 50k km. Taj 2.0 svakako je svaki sa 6 brzina koji god da odaberes neces se pokajati ako je auto dobro održavan. Taj remont turbine od 270e je sa njegovom masnom provizijom.

Van mreže đunta

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Lokacija: singidunum
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.9 tdi 90
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6013 poslato: April 01, 2021, 07:24:40 posle podne »
U stvari, bitnije mi je koji je menjač komforniji, u smislu, sa kojim se manje mora šaltati, čitao sam da šestostepeni na 1.9 mora češće.

... koji god da odaberes neces se pokajati ako je auto dobro održavan.

Čekam da mi dođe jedan iz unutrašnjosti 2.0, od drugara kolega, a i suzio sam izbor na oglasima na osnovu slika i paketa opreme. Svi prodavci navode da je sve top, urađeno relativno skoro sve što je trebalo, što u suštini ne može da se očekuje, a ni veruje na reč. Ima više automobila van Beograda koji bi dolazili u obzir, ali nemam nameru da ih obilazim, tako da beogradski atar.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6014 poslato: April 01, 2021, 08:33:32 posle podne »
Sebi sam stavio 6 brzina menjac, a bio je predhodno sa 5, i mogu reci da jedino na auto putu ima malo vise komfora, a za sve ostalo 5 brzina je mnogo bolji izbor. Medjutim oba menjaca nisu nesto konstrukcijski reseni,  meni je stradao ovaj sa 5 brzina.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Van mreže đunta

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Lokacija: singidunum
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.9 tdi 90
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6015 poslato: April 03, 2021, 09:41:46 pre podne »
Iskustvo iz prve ruke, odlično, hvala.

Nego, potpuno sam potisnuo problem tehničkog pregleda po propisanim normativima donetim još 2018 i koji stupaju na snagu jula 2021. godine, a primenjuje se na vozila uvežena posle 01.03.2014. retroaktivno, pa ispada da masa automibila neće moći da bude registrovana zbog neispunjenja pomenutih tehničkih normi o emisiji štetnih sastojaka u izduvnim gasovima.

https://www.novosti.rs/vesti/ekonomija/952817/evro-3-4-tesko-registracije-5-jula-pocinje-primena-novih-propisa-merenje-izduvnih-gasova-starija-vozila-ispod-standarda
« Poslednja izmena: April 03, 2021, 12:57:28 posle podne od strane Modus »

Van mreže đunta

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Lokacija: singidunum
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.9 tdi 90
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6016 poslato: April 04, 2021, 12:49:02 posle podne »
Očigledno niko ne zna šta će biti sa navednim kriterijumima za tehniči pregled. Prošle nedelje je u emisiji SAT obećano od strane ministra da će se pozabaviti problematikom, ali bez nagoveštaja šta i kako, tako da je sada svaka kupovina polovnjaka koji podležu novom propisu, vrlo riskantna.

Nisam trgovac niti često menjam vozila, tako da sam i ja smetnuo s uma garanciju koja je od uvek bila važeća na neki način, znači, viđeno kupljeno, nije baš bilo tako. Oštrijom regulativom je zakon stao na stranu kupca, to sam smetnuo s uma i gledao samo od privatnih vlasnika. Po ovome, bolje je kupiti od prodavca sa fakturom, barem formalno je to tako, da li se u praksi to tako odvija kako piše u tekstu, ne znam, pa ako neko ima iskustva po ovom pitanju:

https://www.telegraf.rs/auto/auto-saveti/3321379-polovnjaci-garancija?fbclid=IwAR0PLF-Z4t0QceLnG55DMNk4OpkYNfo67JwOS48-AmjE30CQ1aO2_Bo2c5o



Čekam da mi dođe jedan iz unutrašnjosti 2.0, od drugara kolega,

Dođe juče Golf, na satu cca 300K, obrnem krug, sve na prvu loptu korektno al se jesno vidi i oseti da je auto izvozan. Kod mene je ulica u brdu i juče po kiši auto jednostavno proklizava od tolike snage, ko što ljudi i kažu, kida, al to nije dobro za prednji kraj ako se stalno tako napije. Uz sve pročitano do sada i jučerašnji blic krug, 1.9 je izbor.

21012 sam kupio G4 star 12 godina, sada, za isti novac teško da  mogu da kupim pandam star auto, G6, očigledno je VW precenjen, uopšte polovnjaci, što je možda pokazatelj krize, a ne povećanoj tražnji. G5 dizel limuzina sa 4 vrata ima trenutno 440 na  PA.

U svakom slučaju ne žurim, sadašnji G4 sam jurio jedno 6 meseci i na kraju kupio u Nemačkoj, platio više ali se ispostavilo opravdanim.
« Poslednja izmena: April 04, 2021, 12:52:42 posle podne od strane đunta »

Van mreže Bokesh

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6017 poslato: April 04, 2021, 08:22:35 posle podne »
@đunta
Taj period 2011 -2012 je bio baš specifičan sa cenama polovnjaka. Do današnjih dana se nije ponovio.
Ja sam te 2011.god kupio Focusa 7 godina starog, u doobroom stanju, za 3.300,00€.
Sledeći auto je kupljen 2014.god, 10 godina star, za 3.000,00 €. Pa 2018 opet 10 godina star za 3000 €.
I evo pre neki dan Golf Plus 2008.god, 3700€.
Sve cene su nabavne, bez registracije velikog servisa koji uvek radim nakon kupovine...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


Van mreže BOTA

  • VW Početnik
  • Poruke: 85
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Karma: +4/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf,Passat CC
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6018 poslato: April 16, 2021, 05:29:38 posle podne »
Pozdrav svi ljubiteljima VW

Hteo sam da pitam jer hocu da kupim BENZINCA prvi put,pa kakvi su motori kod : Volkswagen Golf 6 1,2 BI.MT ?

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6019 poslato: Jun 27, 2021, 09:20:45 posle podne »
@cile-pan

Evo linka. Biraš vrstu vozila, desno od toga se unose tablice a ispod se unosi ona provera da nisi "robot".

https://www.ilportaledellautomobilista.it/web/portale-automobilista/verifica-ultima-revisione


Da li postoji ovako nesto za CH table?