Autor Tema: amortizeri  (Pročitano 27348 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivann

  • VW Početnik
  • Poruke: 1
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
amortizeri
« poslato: April 06, 2015, 01:05:44 posle podne »
zamolio bi clanove koji su menjali amortizere da nesto napisu o tome. I njihovo misljenje koji su bolji saks ili monre. Hvala thumbup

Van mreže saleproka

  • VW Početnik
  • Poruke: 77
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf plus
Odg: amortizeri
« Odgovor #1 poslato: April 06, 2015, 01:18:39 posle podne »
Druze prosle godine sam zamenio sva cetiri amortizera i silent blokove. Uzeo sam fabricku ugradnju Bilstajn i odlicni su. Mozes ugraditi i Kayaba ali su vise za sportsku voznju jer su tvrdji. Sto se Monroa tice mislim da ces pogresiti ako njih kupis

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: amortizeri
« Odgovor #2 poslato: April 06, 2015, 02:08:04 posle podne »
Ne bih se slozio da su tvrdji kayabini amorti i da su za sportsku voznju, ja bih pre uzeo sach.

Van mreže saleproka

  • VW Početnik
  • Poruke: 77
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf plus
Odg: amortizeri
« Odgovor #3 poslato: April 06, 2015, 07:16:26 posle podne »
Kada sam trebao da menjam svi su mi rekli da su kayaba tvrdji zato sam uzeo bilstain. Sach su sasvim ok

Van mreže tasa

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 449
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6 2.0tdi
Odg: amortizeri
« Odgovor #4 poslato: April 06, 2015, 09:32:07 posle podne »
Kolega,
ako su ti sadasnji amort. losi, nove koje god da stavis imaces utisak da ti se auto krece po sinama. Koji god nov da stavis bice zadovoljan u odnosu na te koje sada imas. Sve stvar afiniteta i sta ocekujes od amortizera.
uzivaj  mahac
Dzaba ti 100 konja, kada je magarac za volanom :-)))

Van mreže Niske

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6, Golf 1
Odg: amortizeri
« Odgovor #5 poslato: April 18, 2015, 01:06:25 pre podne »

Bilstajn, stavio sva 4 posle 25 hiljada sve ko prvi dan (da ih ne ureknem).  :)

Van mreže novi08

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: amortizeri
« Odgovor #6 poslato: Maj 06, 2015, 09:30:05 posle podne »
Napred Kayaba, nazad Bilstajn (nisam menjao u isto vreme, pa zato "malo viski, malo coca-cola"). Zadovoljan.

Kada sam kupovao, rekli su mi da monroe gledam kao poslednju opciju. Sachs, Bilstajn, Kayaba - nijanse su u pitanju...tako kazu.

Proveri u kakvo stanju su ti i solje amortizera, pa kad vec amorti idu dole, da uradis u jednom trosku.

Van mreže YUgisa

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Age: 34
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Merna jedinica za tvrdocu opruga: Kg/cm
  • Auto: Yugo 1.1EFI
Odg: amortizeri
« Odgovor #7 poslato: Maj 07, 2015, 09:11:59 pre podne »
Sachs, mozda i Monroe su dobri mozda u Nemackoj i slicno tu kod nas nicemu ne valjaju sem ako ne naletite na neku prodavnicu koja radi uvoz iz inostranstva na malo umesto da uzima od glavnog uvoznika pa da postoji sansa da valjaju. Monroe je valjda Turski, Sachs dolazi iz Tunisa, znam dvojicu kojima je Sachs propao za manje od 10.000km. Bilstein i KYB su verovatno tu u nekom istom nivou, mada ja sa KYB nemam licnog iskustva ali ih svi hvale po internetu, sa Bilstein imam puno iskustva (nekih 50ak komada), licno bih njima dao prednost jer cena za njihove B4 gasne amortizere sa visokim pritiskom mogu da se dobiju samo KYB koji su uljni. Ali kod Bilsteina se treba cuvati kopija, posto ima dosta uvoznika, imao sam scenu da VW servis proda kopiju. I jednom sam naleteo na jedan fals amortizer. 

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: amortizeri
« Odgovor #8 poslato: Maj 07, 2015, 09:47:28 pre podne »
Ako je verovati sajtu bilstein-a za Srbiju i Crnu Goru postoji samo jedan uvoznik. Tako da mozda najbolje kupiti direktno od njih ako imaju maloprodajni objekat gde fizicko lice moze da pazari robu...

Van mreže YUgisa

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Age: 34
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Merna jedinica za tvrdocu opruga: Kg/cm
  • Auto: Yugo 1.1EFI
Odg: amortizeri
« Odgovor #9 poslato: Maj 07, 2015, 09:55:56 pre podne »
Na papiru je tako, ali u praksi nije (imam iskustva sa 4)... Ne znam da li se menjao uvoznik na sajtu i da li su sad aktivniji, pre jedno dve godine ja nisam uspevao da kontaktiram tog uvoznika, telefon im nije radio, a na mejl nisu odgovarali  lollol

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: amortizeri
« Odgovor #10 poslato: Novembar 17, 2017, 09:43:42 posle podne »
Sachs, Bilstein ili Kayaba?

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: amortizeri
« Odgovor #11 poslato: Novembar 17, 2017, 10:00:08 posle podne »
Na slovo B.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže igor94

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 45
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: amortizeri
« Odgovor #12 poslato: Januar 13, 2018, 10:52:08 posle podne »
Који иду на vw sharan?

Poslato sa BLA-L29 uz pomoć Tapatoka


Na mreži mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: amortizeri
« Odgovor #13 poslato: Januar 14, 2018, 08:41:30 pre podne »
Monroe Reflex su strašni amortizeri. Provjereno.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

TDI POWER

Na mreži knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: amortizeri
« Odgovor #14 poslato: Januar 14, 2018, 11:21:27 pre podne »
Mene zanima jedno druga stvar, ako neko može da prokomentariše. Dugo sam vozač, a krajem 80-tih i početkom 90-tih smo tadašnje moje društvo i ja, osim naravno fabričkih, na kockicama i dvojkama vozili i Boge amortizere. Pričam o osnovnoj uljnoj verziji. Bio je to odličan amortizer. Mislim da ih je odavno kupio Sachs. Sredinom 90-tih kupim GTi-ja, sa dvosmernim Monroe amortizerima. Odlično se auto ponašao. Povučen tim iskustvom, za sledeću dvojku, sasvim slučlajno nalete mi ulošci Monroe Gas Matic. Nema ko se tada u mom autu nije vozio a da nije prokomentarisao kako je stabilan, tvrd a opet udoban više nego neki drugi auto. Sećam se da su tada 90-tih u prodavnici Vento u Vojvode Stepe imali izložen Monroe neki amortizer koji je ne znam koliko prešao. Tu dvojku sam dugo vozio, prodao sa tim amortizerima. Povučen tim iskustvima, za trojku kupim Monroe Reflex i Monroe Gas (dvosmerni). Vozio sam je i na Bilstein i Sachs (obični uljni). Na Kayaby nikad nisam vozio, a ne znam ni da li bih probao.... Đapa u Bulevaru što se bavi spuštanjem  vozila kaže: Kayaba su više za japanska vozila... Đapo, šta preporučuješ... Monroe nije original, Sasch nemam pojma, ovde je jedino Bilstein original....
Rezime.... Ja lično ne vidim nekakvu bitnu raziku između Monro-a, Bilsten-a i Sachs-a.... pričam za normalnu svakodnevnu vožnu, ne za auto sport. Naravno pričam o uljnim i gasno uljnim i gasnim dvosmernim amortizerima (što je isti penis kao gasno uljni).... naravno da sam video da Monroe zna da bude dugotrajan, (mada oni preporučuju obaveznu proveru na svakih 20k km), što ne znači da i ovi drugi ne bi toliko trajali, ali nisam ih toliko vozio...
Znači, da mi neko kaže, sigurno ga ima, kakvu je to razliku toliku video ako je vozio na sva tri brenda? Godinama po forumima a i kad nije bilo interneta, slušam kako Monroe pljuju, i stavljaju kao poslednju opciju. Kao što je i u ovoj temi u 90% slučaja.
Da li je sve to toliko realno, ili je u većini slučajeva to jedan mit da Monroe ne valja, ovaj čuo od Pere, Pera čuo od Žike, i tako se stvorila ta fama..... Izvinjavam se za dugačak post ali morao sam da reagujem... Hvala svima.
Svima koji slave Srećna Nova Pravoslavna Godina!  :26
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže mjaki

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9TDI 74kw 2003
Odg: amortizeri
« Odgovor #15 poslato: Februar 24, 2018, 01:20:46 pre podne »
Da ne otvaram novu temu, posto sam duduk oko amortizera, jel moze neko da mi objasni razliku izmedju uljanih i gasnih. Kojima ne prija zima, koje uzeti? Zasto je prednji/zadnji skuplji? Naime planiram da kupim sva 4 amortizera za Golfa 1.9 74kw, bukvalno su poceli da se ljuste i raspadaju, bas su naduvani i puni korozije. Cini mi se da nikada nisu menjani(auto je kod mene godinu dana), a kilometraza je 200hiljada, a realnih 400. Nemam neke prevelike prohteve, samo zelim da mi gradska voznja bude udobnija uzevsi u obzir rupe i lezece itd. Opruge mi se cine ok. Koliko para da spremim za komplet + ruke i koja marka, mada marka verovatno nece biti toliko bitna jer za bilo koju da se odlucim svakako ce biti osetna razlika posle ovih starih, zar ne? Da napomenem, da ne vozim ostro, cak sta vise, mazim auto po gradu, zato mi cesto trube po Beogradu, a onda prolete i koce na sledecem semaforu. Nikada takve ljude necu razumeti. Hvala.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: amortizeri
« Odgovor #16 poslato: Februar 24, 2018, 11:45:42 pre podne »
Koja je dimenzija guma na autu?

Van mreže mjaki

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9TDI 74kw 2003
Odg: amortizeri
« Odgovor #17 poslato: Februar 24, 2018, 01:08:44 posle podne »
195/65/15

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: amortizeri
« Odgovor #18 poslato: Februar 24, 2018, 02:13:07 posle podne »
Prava dimenzija za to sto ti treba. Sto se tice amortizera, to sto su zardjali ne mora da znaci da su neispravni.
Mislim da promenom amortizera neces mnogo da dobijes na udobnosti, na Pasatu B3 imam Kayaba i dosta su tvrdji od predhodnih, mislim da su mi cak uvalili amorte od Golfa.
U cemu je razlika izmedju uljnih i gasnih ne znam, verovatno kvalitet zavisi od cene a ne mnogo od teksta na kutiji. Prednji su skuplji jer nose vise tereta.

Van mreže mjaki

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9TDI 74kw 2003
Odg: amortizeri
« Odgovor #19 poslato: Februar 24, 2018, 03:36:22 posle podne »
Osecam u voznji skoro svaku neravninu po ulicama, a i kada sam radio mali servis rece mi majstor da treba da se menjaju, da su naduvani i ljuste se. Moja zamisao je da cu zamenom obezbediti udobniju voznju i da ce mi bubrezi ostati na mestu :) ?