Autor Tema: Mape za fabričku navigaciju  (Pročitano 170947 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ssrki

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 497
  • Lokacija: vrsac
  • Karma: +17/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #160 poslato: Septembar 18, 2020, 12:18:40 posle podne »
Zahvaljujuci Acovw, uradjen upgrade mapa sa v8 na v12 na rns315

Sent from my P30 using Tapatalk


Van mreže koki_84

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Age: 40
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Metalic-gray sloth
  • Auto: VW Polo 1.2TDI BlueMotion
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #161 poslato: Novembar 06, 2020, 12:23:30 pre podne »
Pozdrav drugari... Izvinjavam se ali nisam bas skapirao da li moze da se ubace poslednje mape sa DVD-a i SD kartice na RNS315 / 310 ili ne moze?
Metalic-gray sloth

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #162 poslato: Novembar 06, 2020, 12:40:27 pre podne »
Mape za rns315 dolaze na SD kartici, a mape za rns510 na DVD DL.
RNS315 i RNS310 naizgled iste navigacije, ali koriste skroz druge mape (drugi je provajder).
Za rns315 su dobre mape Srb i cele Evrope, a za rns310 bas lose (samo glavni putevi u Srbiji i Balkanu).

E sad, ne moze bilo koja kartica, vec mora da bude sa odgovarajućim CID brojem zakljucana sa odgovarajucom sifrom dobijenom bas za taj CID broj (CID je nesto kao broj sasije na autu).

Znaci, odgovor je DA, mogu da se ubace nove mape na rns315, ali obican korisnik ne moze to sam.

p.s. Rns310 necemo ni razmatrati, jer su, kao sto rekosmo, bas lose mape za njega. Inace on nema svoju memoriju pa mape koristi direktno sa SD kartice.

Van mreže koki_84

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Age: 40
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Metalic-gray sloth
  • Auto: VW Polo 1.2TDI BlueMotion
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #163 poslato: Novembar 06, 2020, 01:09:05 pre podne »
Hvala na odgovoru... Jel znas mozda gde ima da se nadju te kartice da se kupe i po kojoj ceni i li da Googlam :)
Metalic-gray sloth

Van mreže MiroslavM

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat CC 2.0TDI Sport
Odg: Mape za fabri%u010Dku navigaciju
« Odgovor #164 poslato: Januar 06, 2021, 02:46:44 posle podne »
Da i ja kao novi clan dodam nesto na ovu temu. Pre manje od nedelju dana sam uzeo, iz Svacerske, Passat CC 2009 sa RNS510 i kao jedna od stvaki je odmah iskrsla i potreba da se updejtuju mape na sistemu za navigaciju. Obzirom da sam ja updejtovao i softver (firmware) samog sistema hteo bi da podelim moja iskustva.

Pocecu sa cinjenicom da sam poroces, barem u slucaju RNS510, zaista nije komplikovan, ima malo da se ceka, par puta ce da vam se slosi kad vidime ekran kako trepce a ako to radite u ovo doba i sedite u autu skoro 2 sata dok cekate da se zavrsi malo ce vam i biti hladno ali eto, zavrsi se i radi.

Razlog zbog koje sam se odlucio na updejt  softvere ja bio taj sto je bilo ocigledno da imam neku jako staru verziju, koja kada se drzi SETUP dugme ne daje opciju za "Version Information" vec samo ima FM i AM. Stoga nisam ni moga da znam koju tacno verziju ja imam, ali sam procitoa na netu da je to siguran znak da je vezija stara. Dodatno, nije mi se prikazivala opcija za Telefon, cest problem koliko vidim, a restart BT modula nije pomogao, tako da pre kupovine novog modula moram da updejtujem softver i vidim hoce li to resiti stvari.

Softver koji sam skinuo za RNS510 je 5238A, ime fajla je: RNS510-5238A-josi-VIM-Testmode.iso (fajl je originalno bio zipovan).
Mape sam uspeo da nadjem kao free download takodje, verziju V13 iz 2016 8350 East Europe, za sada lepo radi.

Link na kojem sam nasao uputstva je:  https://paulroberts69.wordpress.com/2015/10/01/upgrading-firmware-and-maps-on-vw-rns-510-satnav/

E ono sto je bio mali problem je nalazenje DVD DL diska, jedina radnja u gradu u kojoj sam nasao da ima to i dalje se nalazi u onom prozalu kod Doma omladine. Kad se ide od Doma omladine ka Skupstini, nakon 30m, ima Lily apoteka i onaj podzemni prolaz, e tu je.

Firmwear se nareze na klasican 700MB diska a mape na DVD DL.

NAPOMENA: Fajlove morate narezati kao IMAGE fajl a ne kao obican, uradite to sa sto manjom brzinom i bice sve ok, Svaki Disk Burner (rezac) softver ima tu opciju. Znaci, nije bitno to sto fajl vec jeste image, odnosno ima ekstenziju .iso, on se mora i narezati kao Image fajl. Proces rezanja traje mozda sat vremena.

Udjite u kola, ne palite ih, ukljucite Infotainment sistem i samo ubacite disk sa Firmware-om, potvrdite OK, OK.. i to je to, sve je dalje automatski, ekran ce par puta da se pali i gasi i to je to. Nakraju ce se sve ponovo upaliti, izbacite disk i zatim proverite verziju tako sto ce te opet da drzite SETUP dugme dok se ne pojavi "skriveni meni" i idite na "Version Information".

VAZNO: Proces upejta Firmware-a ce izbrisati sve postojece podatke na HDD-u i sl. pa i mape.

Za mape je proces takodje manje vise automatski, pokrenite sistem, kliknete na MAPS, on ce vas obavestiti da mapa nema i vi zatim ubacite DVD. Proces se radi u pozadini, ako kliknete na dugme za izbacivanje CD-a sistem ce vam prikazati "Progress bar" i upozorenje da ce to prekinuti proces ucitavanje mapa, tu mozete videti koliko se ucitalo. Kad zavrsi, sistem ce se ugasiti, upalite ga ponovo i to je to, mape su tu. Opet proverite to sa drzanjem SETUP dugmenta do pojave menija i klikom na "Version Information".
« Poslednja izmena: Januar 06, 2021, 02:55:00 posle podne od strane MiroslavM »

Van mreže MiroslavM

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat CC 2.0TDI Sport
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #165 poslato: Januar 06, 2021, 02:59:49 posle podne »
Umalo da zaboravim, da li neko od vas ima verziju mapa V17 iz 2020 East Europe, ja sam probao da nadjem na netu ali nema free download, ako ima javite se.

I da, BT modul mi i dalje ne radi tako da je gotov, videcu da nadjem neki polovan.

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #166 poslato: Januar 06, 2021, 04:23:17 posle podne »
Na starom fw nisi ima Version Information zato sto ti nije bio omogucen Developer Mode, a ne zato sto je stari fw (software).

Poslacu ti u pp V17 mape.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #167 poslato: Januar 06, 2021, 11:20:57 posle podne »
Na starom fw nisi ima Version Information zato sto ti nije bio omogucen Developer Mode, a ne zato sto je stari fw (software).

Poslacu ti u pp V17 mape.
Aco jel ima neki popust na mape za članove foruma :)

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #168 poslato: Januar 06, 2021, 11:30:38 posle podne »
Naravno, ali sve zavisi koja je nav u pitanju, jer na nekim je mala rabat
Javi se u pp

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #169 poslato: Januar 06, 2021, 11:59:20 posle podne »
Naravno, ali sve zavisi koja je nav u pitanju, jer na nekim je mala rabat
Javi se u pp
Moraš da ispraznis sanduce

Van mreže ssrki

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 497
  • Lokacija: vrsac
  • Karma: +17/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #170 poslato: Januar 07, 2021, 12:23:45 pre podne »
Sve preporuke za Acovw

Sent from my P30 using Tapatalk


Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #171 poslato: Januar 07, 2021, 12:47:03 pre podne »
Hvala Srdjane

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #172 poslato: Januar 08, 2021, 12:32:53 pre podne »
Da i ja kao novi clan dodam nesto na ovu temu. Pre manje od nedelju dana sam uzeo, iz Svacerske, Passat CC 2009 sa RNS510 i kao jedna od stvaki je odmah iskrsla i potreba da se updejtuju mape na sistemu za navigaciju. Obzirom da sam ja updejtovao i softver (firmware) samog sistema hteo bi da podelim moja iskustva.

Pocecu sa cinjenicom da sam poroces, barem u slucaju RNS510, zaista nije komplikovan, ima malo da se ceka, par puta ce da vam se slosi kad vidime ekran kako trepce a ako to radite u ovo doba i sedite u autu skoro 2 sata dok cekate da se zavrsi malo ce vam i biti hladno ali eto, zavrsi se i radi.

Razlog zbog koje sam se odlucio na updejt  softvere ja bio taj sto je bilo ocigledno da imam neku jako staru verziju, koja kada se drzi SETUP dugme ne daje opciju za "Version Information" vec samo ima FM i AM. Stoga nisam ni moga da znam koju tacno verziju ja imam, ali sam procitoa na netu da je to siguran znak da je vezija stara. Dodatno, nije mi se prikazivala opcija za Telefon, cest problem koliko vidim, a restart BT modula nije pomogao, tako da pre kupovine novog modula moram da updejtujem softver i vidim hoce li to resiti stvari.

Softver koji sam skinuo za RNS510 je 5238A, ime fajla je: RNS510-5238A-josi-VIM-Testmode.iso (fajl je originalno bio zipovan).
Mape sam uspeo da nadjem kao free download takodje, verziju V13 iz 2016 8350 East Europe, za sada lepo radi.

Link na kojem sam nasao uputstva je:  https://paulroberts69.wordpress.com/2015/10/01/upgrading-firmware-and-maps-on-vw-rns-510-satnav/

E ono sto je bio mali problem je nalazenje DVD DL diska, jedina radnja u gradu u kojoj sam nasao da ima to i dalje se nalazi u onom prozalu kod Doma omladine. Kad se ide od Doma omladine ka Skupstini, nakon 30m, ima Lily apoteka i onaj podzemni prolaz, e tu je.

Firmwear se nareze na klasican 700MB diska a mape na DVD DL.

NAPOMENA: Fajlove morate narezati kao IMAGE fajl a ne kao obican, uradite to sa sto manjom brzinom i bice sve ok, Svaki Disk Burner (rezac) softver ima tu opciju. Znaci, nije bitno to sto fajl vec jeste image, odnosno ima ekstenziju .iso, on se mora i narezati kao Image fajl. Proces rezanja traje mozda sat vremena.

Udjite u kola, ne palite ih, ukljucite Infotainment sistem i samo ubacite disk sa Firmware-om, potvrdite OK, OK.. i to je to, sve je dalje automatski, ekran ce par puta da se pali i gasi i to je to. Nakraju ce se sve ponovo upaliti, izbacite disk i zatim proverite verziju tako sto ce te opet da drzite SETUP dugme dok se ne pojavi "skriveni meni" i idite na "Version Information".

VAZNO: Proces upejta Firmware-a ce izbrisati sve postojece podatke na HDD-u i sl. pa i mape.

Za mape je proces takodje manje vise automatski, pokrenite sistem, kliknete na MAPS, on ce vas obavestiti da mapa nema i vi zatim ubacite DVD. Proces se radi u pozadini, ako kliknete na dugme za izbacivanje CD-a sistem ce vam prikazati "Progress bar" i upozorenje da ce to prekinuti proces ucitavanje mapa, tu mozete videti koliko se ucitalo. Kad zavrsi, sistem ce se ugasiti, upalite ga ponovo i to je to, mape su tu. Opet proverite to sa drzanjem SETUP dugmenta do pojave menija i klikom na "Version Information".
Фино упутство, додао бих само да пазите у каквом је стању акумулатор. Ако нисте 100% сигурни, онда обавезно код некога ко има пуњач и све време да буде на пуњачу док ажурира јер се не сме укључити ауто, онда хоће дс побрљави, а ако би се испразнио акумулатор усред ажурирања, такође може се десити да пукне EEPROM :/

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #173 poslato: Januar 09, 2021, 04:28:27 posle podne »


Da se i ja zahvalim članu @Acovw
Poslao karticu sve ispalo kako treba instalirano i kad sam se raspitao čovek je jeftiniji od nekih i za 50%.
Svaka čast!!

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #174 poslato: Januar 09, 2021, 06:12:30 posle podne »
Ма Ацо момчина, свака похвала. Неколико картица сам узимао од њега, све ради као сат. Нема грешке, plug&play

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #175 poslato: Januar 09, 2021, 06:16:03 posle podne »
Nemojte ljudi pocrvenecu
Hvala

Van mreže koki_84

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Age: 40
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Metalic-gray sloth
  • Auto: VW Polo 1.2TDI BlueMotion
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #176 poslato: Januar 31, 2021, 03:05:36 posle podne »
Pozdrav ljudi. Jel ima neko poslednji firmware za RNS310?
Metalic-gray sloth

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #177 poslato: Januar 31, 2021, 03:21:26 posle podne »
A prvo reci zasto hoces da updateujes fw?

Van mreže koki_84

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Age: 40
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Metalic-gray sloth
  • Auto: VW Polo 1.2TDI BlueMotion
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #178 poslato: Januar 31, 2021, 06:02:13 posle podne »
Ne prepoznaje mi MDI usb fles memorije, reseno sa novijim firmware-om. Izmedju ostalog...
Metalic-gray sloth

Van mreže Night King

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Age: 23
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6 2.0tdi
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #179 poslato: Februar 03, 2021, 06:28:15 posle podne »
Kako da uradim update mapa za passat b8? Pokusao sam ali kada ubacim SD karticu ne ucitava mape kartica je original vw.