Autor Tema: Skoda superb 2.0 BMP Cudan zvuk iz motora?  (Pročitano 1999 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Srdjan B

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: skoda superb
Skoda superb 2.0 BMP Cudan zvuk iz motora?
« poslato: Januar 09, 2021, 10:23:16 pre podne »
Imam jedan vrlo cudan problem? Kada smotam volan u desno ili levo pun i samo pri kretanju cuje se neko mukanje tako da nazovem. kada stojim u mestu nista u voznji takodje nista. sve normalo radi samo pri kretanju cuje se nekakvo mukanje i to kada se motor ugreje.zvuk je jak i intezivan . Da li je neko imao slican problem? Ili imate nekakvu ideju sta bih moglo biti? auto ima 12000km
elektro letva nije
Digli smo vozilo na klocne i u vazduhu pri kretanju i skretanju se takodje nista necuje

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Skoda superb 2.0 BMP Cudan zvuk iz motora?
« Odgovor #1 poslato: Januar 09, 2021, 06:21:41 posle podne »
kakve su ti solje amortizera ???
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Srdjan B

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: skoda superb
Odg: Skoda superb 2.0 BMP Cudan zvuk iz motora?
« Odgovor #2 poslato: Januar 09, 2021, 06:29:05 posle podne »
Stavio sam nove, i na to sam sumljao pa sam odmah Menjao. Mislim da mi se malo juju lezajevi pa sam dosao na neki zakljucak da bih mogo biti od toga..Nije skupa investicija pa sam narucio i levi i desni..Nadam se da ce biti to..Sta ti mislis o tome?
Ja sam auto elekticar pa se uvek vodim nekom logikom..Mislim da su lezajevi iz razloga sto se necuje dok je auto hladan tj dok ne prenoci, a kad se lezajevi zagreju samim ti i kuglice nemaju dovoljno masti pa stvaraju takav zvuk...ipak je auto star 11 godina.
a letva volana nije sigurno jer da jeste cula bi se bez obzina na kretanje vozila...

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Skoda superb 2.0 BMP Cudan zvuk iz motora?
« Odgovor #3 poslato: Januar 09, 2021, 06:43:59 posle podne »
cudno mi je da se cuju oba lezaja  u isto vreme

obicno od udaraca udarne rupe itd neki pocne da zuje ... i to se oseti kad ides levo desno koji je propao pod opterecenjem

kad si elektricar moras da imas nekog dobrog kolegu mehanicara -obicno to tako ide ...

ali zameni pa javi
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Srdjan B

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: skoda superb
Odg: Skoda superb 2.0 BMP Cudan zvuk iz motora?
« Odgovor #4 poslato: Januar 09, 2021, 07:02:47 posle podne »
Moj kum je mehanicar ali ocigledno je da nismo uspeli da resimo problem, I kontaktirali smo  dosta drugih majstora iz razlicitish servisa i manje vise svi se opredeljuju na sistem ELEMINACIJE. menjaj dok nedodjes..A sa obzirom da auto ima 120000 i uglavnom je na njemu jos uvek sve original glupo mi je da stavljam zamenske delove koji nisu ni blizu u kvalitetu sa prvom ugradnjom..ako me razumes sta hocu da ti kazem..Hvala ti u svakom slucaju na tvom dogovoru cenim to..Nov sam ovde i do sad ima jako lepo iskustvo pre svega, a auto ce se resiti u krajnjem slucaju nesto ce da crkne pa cemo naci :)

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Skoda superb 2.0 BMP Cudan zvuk iz motora?
« Odgovor #5 poslato: Januar 09, 2021, 07:08:42 posle podne »
za zamenske delove ... strasno sta se nudi ... opet 120.000 km

neverujem da je to mana na super b na tu km  bonk

obicno taj zvuk su solje ... ali nzm sta jos moze da bude ako je elktr letva ok ...

sta kazu iz ovlascenog ako je neko podoban da kaze ako ste kontaktirali ...

jer se desava za vreme voznje kad je kisa ..ili posle kise kad odstoji auto kad se osusi ...

desavalo se ranije da udje voda u kuglu...i ako nema lufta ... gumice balan stangle kakve su to sve isproveravaj

Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Srdjan B

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: skoda superb
Odg: Skoda superb 2.0 BMP Cudan zvuk iz motora?
« Odgovor #6 poslato: Januar 09, 2021, 09:55:28 posle podne »
Interesantno mi je to sto se kada auto ostane preko noci i skroz se ohladi maziva se stegnu sa obzirom na vremenske uslove,i  ujtru kad upalim auto radi sve normalno radio dok nenapravim odredjenu kilometrazu, tj dok se auto ne ugreje ili dok se odredjeni delovi ne razrade koja u sebi imaju maziva. posle odredjene predjene km pojavljuje se taj zvuk (nakon 10-15 min voznje)..to je zvuk kako bih ti najbolje opisao kao nekakvo MUKANJE(nije zvizdanje,grebanje,lupkanje,cvilenje)bas bih ga nazvao MUKANJE..Kada spojim tester VCDS nema niti jednu jedinu gresku,napon u redu. Letva volana kada je auto na dizalici i okrene se pun namotaj vrati se skroz normalno sama u prvobitan polozaj..nema zapinjanja .auto nigde ne gubi ulje. Jedino osetim da se malo cuju lezajevi, Jedan prijatelj koji je takodje mehanicar rekao je da misli da su mi otisla obadva lezaja i da je verovatno zbog toga..Tako da sam odlucio da kupim prednja dva lezaja i i da promenim i to,zajedno sa diskovima i novim plocicama..
To mora biti neki deo na trapu koji je vezan sa letvom tj koji dobija otpor kada se ugreje pri okretanju.Bar ja tako mislim, ali probacu da promenit ta dva lezaja pa cemo videti..Nadam se da cu imati srece. Ako nebude nistra od toga,onda se nadam da ce mi neko dati neku odbru ideju sta bi jos moglo da bude ili da mi se Javi Neko jo je ima silicon iskustvo..Da zogen druge majstore nepada mi napamet jer pola njih samo uzimaju pare a neznaju ni sami sta rade. Auto nije nauka,covek ga je stvorio.

Van mreže gorant92

  • VW Početnik
  • Poruke: 78
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B7
Odg: Skoda superb 2.0 BMP Cudan zvuk iz motora?
« Odgovor #7 poslato: Januar 10, 2021, 02:13:53 pre podne »
Slican problem i kod mene na passat b7. Traje vec 2-3 godine taj zvuk jos od kako sam kupio auto, iskreno i navikao sam se.
To “mukanje” se desava samo kad namotam pun levo ili desno i pri tome krecem da ubrzavam (skrecem npr), u mestu kad motam pun ne cuje se nista.

Menjao letos oba aksijalna lezaja amortizera napred, culi su se fino, skoro raspali. Vizuelno solje amortizera kao nove, amortizeri dobri, trap u odlicnom stanju. Uz aksijale menjao i oba stabilizatora. Prosle godine zamenjeni selen blokovi napred veliki. Homokineticki zglobovi dobri, nosaci motora dobri, servo radi odlicno, trap centriran i sve pod konac. Inace menjao u ovlascenom sve posto poznajem majstore tamo i sefa servisa pa znam da nece skarabudziti, ali delovi kostaju koliko kostaju.

Zvuk i dalje tu, tako da prestao sam se nervirati oko toga. Kad rikne nesto znacu onda sta je.
Navikao sam se na to da vise i ne obracam paznju, ali cim neko drugi sedne sa mnom i desi se takva situacija da se pojavi to “mukanje” odmah pita “au brate sta je ovo” - ja samo kazem das ist fauve kvaliteten...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Van mreže Srdjan B

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: skoda superb
Odg: Skoda superb 2.0 BMP Cudan zvuk iz motora?
« Odgovor #8 poslato: Januar 10, 2021, 08:39:43 pre podne »
Znaci nisam jedini,Hvala sto si se javio,sad bar znam da nisam sam :) Kome prvo crkne nek Javi sta je :)..
Mi smo rasturili ceo trap sve smo skinuli do kolevke ali on i dalje muce..zao mi je da menjam auto jer znam da je to nęka glupost,a auto je utegnut stvarno.sta god da smo menjali stavljamo  samo najkvalitetnije  delove .Iskreno se nadam da cemo jednom uspeti da to resimo

koje je godiste tvoj pasat i koliko imas km?

OVAJ FORUM JE STVARNO SUPER, MOZDA NAM SE I JAVI NEKO KO JE RESIO PROBLEM KOJI SMO MI TRENUTNO IMAMO.
ja sam ubedjen da je to neka sitnica
« Poslednja izmena: Januar 10, 2021, 08:48:24 pre podne od strane Srdjan B »

Van mreže gorant92

  • VW Početnik
  • Poruke: 78
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B7
Odg: Skoda superb 2.0 BMP Cudan zvuk iz motora?
« Odgovor #9 poslato: Januar 10, 2021, 09:48:17 posle podne »
2011. godiste, oko 149000km.

S tim sto se kod mene ne cuje stalno. Nekada kada je mokro ne cuje se uopste. Zbog toga i ne brinem puno. Bice da je pre neki gumeni deo u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro