Autor Tema: Problem sa DPF filterom  (Pročitano 2748 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marko667

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Problem sa DPF filterom
« poslato: Januar 04, 2021, 08:35:16 posle podne »
Pozdrav ljudi, kupio sam pre dve godine golf 5 2008 kada sam ga uzeo odradio sam mu veliki i mali servis pošto nisam znao kako je održavan. Sve je bilo dobro prvih 4,5 meseci i onda mi se upalila lampica za regeneraciju otišao sam do majstora i rekao mi je u trećoj brzini na 3000 obrtaja da ga vozim dok ne ugasi lampicu međutim meni u vožnji nikad nije ugasio lampicu nego kad ugasim auto i ponovo dam kontakt onda ugasi. Prošle godine mi se upalila lampica sa tako upaljenom lampicom sam išao od Beograda do Zlatibora i nije mi se ugasila, kada sam se vratio posle dva dana mi je upalio sejf mod i onda sam skidao DPF i nosio ga u dpf servis na čišćenje, posle toga nisam imao problemi sve do pre nekih 10 dana kada mi se upalila lampica ponovo odvezao sam krug od 30 km u 4 na 2000 obrtaja ugasila se lampica, ali ne u vožnji i posle par dana mi se opet upali. Da li neko zna šta može da bude problem unapred hvala.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 866
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa DPF filterom
« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2021, 09:47:40 posle podne »
Moze bit egr, klapna,neki od senzora, dizne...
Dobar majstor nema tu preko foruma pomoci.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa DPF filterom
« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2021, 01:48:16 pre podne »
Чишћење дпф малтене не доноси никакве резултате. Тј., донесе тренутно боље стање али опет се накупи. Ако је све остало исправно на ауту, тј. утврди се да је дпф тај због ког се пали лампица, онда или скидање скроз или нови оригинал/заменски да се стави..

Van mreže Srdjan B

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: skoda superb
Odg: Problem sa DPF filterom
« Odgovor #3 poslato: Januar 09, 2021, 06:38:31 posle podne »
Sto se tice regeneracije DPF za to postoji poseban program.Po mom misljenu mislim da nije dovoljno samo voziti auto na odredenim obrtajima da bi on to sagoreo.Preko  VCDS mozes da pokrenes regeneraciju DPF filtera koja traje oko pola sata ali nemoras da vozis auto..on putem navodjenja dijagnostickog uredjaja sam podigne obrtaje  na odredjenu temapratur koja mu je potrebana na sagorevanje i odradi svoj proces...
samim tim dobices i koeficient zaprljanosti na VCDS ako dijagnostika to nemoze da ti pokrene taj program on je zaprljan preko 85% i mora da se ocisti mehanickim putem
« Poslednja izmena: Januar 09, 2021, 06:40:15 posle podne od strane Srdjan B »

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa DPF filterom
« Odgovor #4 poslato: Januar 09, 2021, 06:46:31 posle podne »
Ма од тог чишћења малтене мрка капа. Очисте они под млазом оне ободе дпф, али средина вазда остане запрљана. Малтене се не исплати чишћење..

Van mreže Srdjan B

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: skoda superb
Odg: Problem sa DPF filterom
« Odgovor #5 poslato: Januar 09, 2021, 06:56:50 posle podne »
Slazem se sa tobom da samo ciscenje DPF nije resenje, trebali najbolje sve zameniti ali to je opet za nase uslove skupa investicija..O novim delovima da nepricam..Ali TURBO CENTAR UZICE je poceo da radi ciscenje DPF filtera i izduvne grane opet je to jeftinija varijanta..ja sam platio za FULL remont turbine Skoda superb 2009( 250e)
bila je gotova za 2 dana. Mislim da su jako profesionalna firma i po mom iskustvu rado bih je preporucio svima..

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa DPF filterom
« Odgovor #6 poslato: Januar 09, 2021, 07:03:35 posle podne »
Нисам се искрено детаљно информисао, за сад Богу хвала још није затребало.

Van mreže zvezdo

  • VW Početnik
  • Poruke: 102
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +1/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B8
Odg: Problem sa DPF filterom
« Odgovor #7 poslato: Januar 22, 2021, 03:25:09 posle podne »
Ako se nakon ciscenjaDPF  ponovo zacepi Znaci da je problem u necem drugom.  Kolega Dag je napisao!
Da li se ocisti ili ne to se jasno vidi po papiru sto masina izbaci nakon pranja. nakon ciscenja bude kao nov a staviti ga na stari auto i verovati da ce opet dugo da sluzi je nemoguce. Prvo treba naci uzrok zacepljenja jer bi se isto desilo i sa potpuno novim DPFom.
Prijatelj na peugeotu ga je dva puta cistio dok konacno nisu nasli uzrok. nakon toga nema problema!

Van mreže Marko667

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Problem sa DPF filterom
« Odgovor #8 poslato: Januar 26, 2023, 11:00:38 posle podne »
Problem rešen zamenom nekog senzora temperature, ima dva kod mene je bio prvi. Majstor je na dijagnostici utvrdio da se nekad ne pali