Autor Tema: Plivajuci Sachs ili Luk?  (Pročitano 4207 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zimke

  • VW Početnik
  • Poruke: 155
  • Age: 39
  • Lokacija: Vranje
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2.0TDI
Plivajuci Sachs ili Luk?
« poslato: Decembar 07, 2020, 11:45:48 posle podne »
Znam da je do pre godinu dana svima Luk bio prvi izbor, ali sam cuo da je Luk-ov kvalitet opao i da je danas sigurnije uzeti Sachs. Koliko je to pouzdana informacija?


Da ne bih otvarao novu temu (osim ako admini ne napomenu da mora), Golf 5 sa DSG menjacem, da li se menja samo plivajuci kod njega, ili mora i "set za popravak za visestruku spojku" i sta se nalazi u tom setu?


Accelerate ze protons!

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Plivajuci Sachs ili Luk?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 08, 2020, 05:41:27 pre podne »
Meni majstor nije htio sachs da ugradi jer kaze da ima puno reklamacija i nece s tom markom da radi. Ugradio mi je LuK i kaze da su musterije zadovoljne. I ja sam zadovoljan vec sam 15 000km napravio i dalje je sve u redu :D

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Plivajuci Sachs ili Luk?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 08, 2020, 10:35:02 pre podne »
Проблем настаје што све чешће за те велике компаније делове за одређена возила раде неке мање производње јер се главној фирми не исплати да отвара производњу за одређено возило. Наводно би требало да раде по њиховим нормама и под њиховим надзором, али то је изгледа случај само на папиру. И тако добијемо за неки ауто sachs из Турске који није ни за шта, а за други нпр из Немачке и људи буду задовољни... Све у свему, како коме западне :/

Van mreže zimke

  • VW Početnik
  • Poruke: 155
  • Age: 39
  • Lokacija: Vranje
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2.0TDI
Odg: Plivajuci Sachs ili Luk?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 08, 2020, 07:59:23 posle podne »
Uh pa to jeste problem! Pretpostavljam da i firme kao wint nemaju uvid sta ce da dobiju od dobavljaca.
Accelerate ze protons!

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6850
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Plivajuci Sachs ili Luk?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 08, 2020, 08:42:42 posle podne »
posebno za nase trziste - da se nadovezem zimke

takodje u Nemackoj Austriji mozete svasta da kupite tj naletite ... jer i tamo dosta dolazi iz kine ...turske ...samo mozda visa klasa i kvalitet

ukucaj na ebay.de ... to sto se trazi primer i kod nas pa uporedi cene ...itd

moze bas dosta da se polemise o setovima  (kao i o uljima , gumama ) i ostalim delovima za nase ljubimce  :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže zimke

  • VW Početnik
  • Poruke: 155
  • Age: 39
  • Lokacija: Vranje
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2.0TDI
Odg: Plivajuci Sachs ili Luk?
« Odgovor #5 poslato: Decembar 08, 2020, 10:20:04 posle podne »
Naravno, to je vezano za standard kvaliteta, koji ide ovako otprilike: Nemacka, Britanija i Francuska su zemlje gde ide najvisa klasa, posle njih se spusta klasa za ostale rane clanice EU (i Svajcarsku valjda), pa onda ide najniza 3 klasa za nove clanice EU. E za sve ostale idu proizvodu bez klase, to jest bez provere kvaliteta.

Mislim da cu ja da idem sa Lukom onda, jer ne verujem da mogu da mi garantuju zemlju porekla Sachsa. E sad, jedino ako moze da se proveri zemlja porekla(proizvodnje), ako na primer imam priliku da drzim kutiju u rukama pre kupovine, ne znam jel to pise negde, mozda ima neki clan da je skoro menjao da da pogleda na kutiji?
Accelerate ze protons!

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Plivajuci Sachs ili Luk?
« Odgovor #6 poslato: Decembar 09, 2020, 08:10:34 pre podne »
Ako imas nekoga u inostranstvu neka ti naruci preko autodoc-a jer su tamo dijelovi po nabavnoj cijeni i mislim da se narucuju iz Velike Britanije. Recimo konkretno za moj auto je oko 200€ jeftiniji na autodoc nego sto sam ja platio.

Van mreže zimke

  • VW Početnik
  • Poruke: 155
  • Age: 39
  • Lokacija: Vranje
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2.0TDI
Odg: Plivajuci Sachs ili Luk?
« Odgovor #7 poslato: Decembar 19, 2020, 09:56:31 posle podne »
Nazalost nemam nikog ko moze to da mi zavrsi i donese, jer da salje postom verovatno bi bila frka sa carinom posle, iako je to najbolja opcija sto se tice kvaliteta, ako ne racunamo OEM delove iz zvanicnog, ali oni su preterano skupi, bas preterali s cenama.

Kontaktirao sam wint, dali su mu ponudu za LUK plivajuci zamajac, ali nemaju "Set za popravak za visestruku spojku", on se narucuje uz avansno placanje i nisu mi dali ponudu, mora licno da se ode do maloprodajnog objekta.

Zanima me, jel postoji rizik ako samo zamenim plivajuci bez "Set za popravak za visestruku spojku", ne znam sta ide u tom setu?
Accelerate ze protons!

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Plivajuci Sachs ili Luk?
« Odgovor #8 poslato: Decembar 19, 2020, 11:15:32 posle podne »
Etka kaže da je taj set preko 500 evra, a sastoji se iz nekog prstena i neke zaklopke i nekog seta od 10-ak prstenova.. Ne znam zašto bi se to menjalo ako radi. Znaće valjda neko više.
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Plivajuci Sachs ili Luk?
« Odgovor #9 poslato: Decembar 19, 2020, 11:41:14 posle podne »
Na dsg prije 2ipo godine uzet sasch plivajući, stari je samo lupao na P ili N, nikakvih drugih problema. Stavim sasch, auto miran u ler, gasi se fino, pali fino, odvozim PG-BG-PG auto počne da se trese na gašenje, počnem ja malo da čujem da je promenio zvuk al posto sam bolesnik za zvukove na autu majstori ne primjecuju, reklamacije se odbija, evo posle 40kkm za 2 godine ujutru ledan počeo da lupka, na paljenje i gašenje malo zatrese cijelim autom, kad Dsg nisko presalta pravi sitne vibracije, neko to ne bi primjetio ja primećujem i psujem sebe na šta pukoh 400e. Tada nije bio LUK na stanju, a bio je cca 80e skuplji.

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Plivajuci Sachs ili Luk?
« Odgovor #10 poslato: Decembar 20, 2020, 12:30:01 pre podne »
Zanima me, jel postoji rizik ako samo zamenim plivajuci bez "Set za popravak za visestruku spojku", ne znam sta ide u tom setu?
Samo plivajuci se menja. Nema potrebe nista drugo, ako je sve u redu.