Autor Tema: Automobil se gasi u leru i voznji zagrejan.  (Pročitano 2562 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže leonnnn

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon 1P
Automobil se gasi u leru i voznji zagrejan.
« poslato: Oktobar 15, 2020, 08:12:22 posle podne »
U pitanju je Leon 1.6 16v ( golf 4) sa kodnom oznakom motora AUS, u pocetku mi se ne tako cesto gasio na leru i posle toga palio sasvim normalno, zatim je poceo i u voznji, odjednom izgubi snagu i pritom se u vecini slucajeva ugasi nakon cega ga je skoro nemoguće upaliti,ako upali to je nepravilan rad motora i skroz neobican zvuk iz motora nalik lupanju. Sacekam minut dva i pali bez problema. Automobil hladan radi normalno i bez bilo kakvih oscilacija. Promenjen mu je senzor radilice za koji je izbacio gresku i senzor bregaste za koji nije,zamenjen mu je dihtung usisne grane i proveren map senzor. Greške ne izbacuje a problem je i dalje tu... Nadam se da mi neko može dati bilo kakav savet kako i šta dalje i da sam se na pravom mestu žalio .  U napred hvala.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

U pitanju je Leon 1.6 16v ( golf 4) sa kodnom oznakom motora AUS, u pocetku mi se ne tako cesto gasio na leru i posle toga palio sasvim normalno, zatim je poceo i u voznji, odjednom izgubi snagu i pritom se u vecini slucajeva ugasi nakon cega ga je skoro nemoguće upaliti,ako upali to je nepravilan rad motora i skroz neobican zvuk iz motora nalik lupanju. Sacekam minut dva i pali bez problema. Automobil hladan radi normalno i bez bilo kakvih oscilacija. Promenjen mu je senzor radilice za koji je izbacio gresku i senzor bregaste za koji nije,zamenjen mu je dihtung usisne grane i proveren map senzor. Greške ne izbacuje a problem je i dalje tu... http://cloud.tapatalk.com/s/5f88b0aa0c863/VID_20201007_171613.mp4

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2020, 09:16:59 posle podne od strane Zgubidan »

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Automobil se gasi u leru i voznji zagrejan.
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 15, 2020, 08:17:18 posle podne »
Proveri svecice i ostalo sto ima veze sa njima, senzor temerature, dovod goriva,...Moze da bude svasta, ovako na nevidjeno, tesko je postaviti defektazu kvara.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže leonnnn

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon 1P
Odg: Automobil se gasi u leru i voznji zagrejan.
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 15, 2020, 08:27:16 posle podne »
Takodje zaboravio sam naglasiti da automobil ima ugradjen i plin i na oba goriva se isto dešava,ako upalim klimu onda mi se cesce desava da se ugasi. U svakom slucaju hvala na informaciji.


« Poslednja izmena: Decembar 15, 2020, 01:16:58 posle podne od strane Modus »

Van mreže Dimitrije Jankovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Age: 34
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 5 1.6 mpi (BSE)
Odg: Automobil se gasi u leru i voznji zagrejan.
« Odgovor #3 poslato: Decembar 14, 2020, 08:47:13 posle podne »
Bobina kablovi svecica a usput i svecice proveriti
.  ./     TNG      \
=/____________ \=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|