Autor Tema: Infotainment - Multimedia  (Pročitano 70648 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #20 poslato: Maj 06, 2017, 12:09:17 pre podne »
A postoji li isto za Octaviu a5? Zbog zelenog osvetljenja...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #21 poslato: Maj 06, 2017, 12:16:46 pre podne »
Video sam da pise Radio S, Laguna, Pink... znaci da ispisuje imena stanica. Kada se primetio sam kada se umemorise stanica ne ispisuje na dugmetu ime stanice vec samo frekvenciju, a ime stanice tek kad se odabere. To mi je glupo resenje jer ne pamtim stanice po frekvenciji vec po imenu.
Pozadinsko osvetljenje dugmica se isto prigusuje sa ostalim dugmicima na tabli.

Aco, ima u zelenoj boji u retkim ponudama.
« Poslednja izmena: Maj 07, 2017, 04:47:03 posle podne od strane Darko80 »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Aleksaa

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 294
  • Age: 2019
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2,0TDI 4MOTION
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #22 poslato: Maj 06, 2017, 06:18:24 posle podne »
Znaci ima rds. Pitam te jer neke verzije rcd510 nisu prikazivale ime.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока


Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #23 poslato: Maj 23, 2017, 11:59:37 pre podne »
Ima u Beogradu jedan prodavac zamenskih navigacija, ime mu je Dejan, prodaje i preko KP (KupujemProdajem) pa da pitam da li je neko kod njega ugrađivao?
https://www.kupujemprodajem.com/MULTIMEDIJA-navigacija-multimedia-VW-golf-pasat-polo-tuareg-35967212-oglas.htm
Sta mislite o njemu i o MM koje nudi?
Mene zanima MM za VW Passat b6 (2010.) umesto RSD510 ...
Mora podrzavati prikaz klime/ventilacije na ekranu multimedije, imati navigaciju, podrzavati funkcije sa volana, da ispisuje ime radio stanice i pamti na "dugmetu" a ne da samo ispisuje frekvenciju pa nakon sto prebacim na stanicu da ispise i njen naziv, SD, USB, fabricke senzore da podrzava obavezno i da podrzava ugradnju kamere, da ima i CD/DVD i mp3...
Meni nekako to najvaznije.
Da li ima neke razlike ako je Android 5 ili 6, ima li uopste za sada urejdjaja sa Android 6?
Za navigaciju su mape smestene gde, u memoriji multimedija sa softverom navigacije ili na kartici u SD?
Kako se vrsi ubacivanje novih mapa?
Koji je iGO u njima, da li je Primo ili je NextGen?
Moze li se softver navigacije menjati, zameniti Primo sa NextGen ?

Da li je neko stavljao kameru za voznju unazad (parkiranje) i da li mu se "one linije" zakrecu ili samo stoje pravo?
Gde je bolje staviti na Pasatu B6 karavan kameru, u branik ili u poklopac gepeka (valjda svetlo za tablicu)? Odakle je bolji pogled a i gde se manje prlja, sigurnije stoji, manje se steti auto pri ugradnji...?

Vi koji imate te zamenske MM, kada povezete telefon putem wifi ili BT sa vasom MM i kada vam dodje sms, da li vam sms ostaje u telefonu ili u MM.
Ja sam onomad povezivao RNS510 preko BT sa telefonom i nisam imao prispele poruke u telefonu a stizale su mi u MM i tamo ostajale, sto mi nikako nije odgovaralo pa sam se vratio na drzac telefona i razgovor preko spikerfona...

Svasta meni padne "na pamet" da pitam ali dolazi polako, nekako u talasima... zato cu se verovatno javiti opet s nekim pitanjem... :)

« Poslednja izmena: Maj 23, 2017, 12:07:15 posle podne od strane Pasatka »
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #24 poslato: Jun 02, 2017, 02:47:13 posle podne »
Ima u Beogradu jedan prodavac zamenskih navigacija, ime mu je Dejan, prodaje i preko KP (KupujemProdajem) pa da pitam da li je neko kod njega ugrađivao?
https://www.kupujemprodajem.com/MULTIMEDIJA-navigacija-multimedia-VW-golf-pasat-polo-tuareg-35967212-oglas.htm
Sta mislite o njemu i o MM koje nudi?
***MM kod nas na tržištu su mahom starije generacije i na slikama izgledaju lepo, ali u praksi mi to nije to. To je moja subjektivno mišljenje.


Mene zanima MM za VW Passat b6 (2010.) umesto RSD510 ...
Mora podrzavati prikaz klime/ventilacije na ekranu multimedije, imati navigaciju, podrzavati funkcije sa volana, da ispisuje ime radio stanice i pamti na "dugmetu" a ne da samo ispisuje frekvenciju pa nakon sto prebacim na stanicu da ispise i njen naziv, SD, USB, fabricke senzore da podrzava obavezno i da podrzava ugradnju kamere, da ima i CD/DVD i mp3...
Meni nekako to najvaznije.
Da li ima neke razlike ako je Android 5 ili 6, ima li uopste za sada urejdjaja sa Android 6?
*** Svaki novi android je više optimizovan uglavnom da brže radi. Imaju Androidi 6, ali su retki. Razlika u ceni je minorna.


Za navigaciju su mape smestene gde, u memoriji multimedija sa softverom navigacije ili na kartici u SD?
Kako se vrsi ubacivanje novih mapa?
*** Uglavnom se ubacuju preko SD kartice, a mape mogu da budu pohranjene i tamo i vamo.


Koji je iGO u njima, da li je Primo ili je NextGen?
Moze li se softver navigacije menjati, zameniti Primo sa NextGen ?
*** Pitaj prodavca


Da li je neko stavljao kameru za voznju unazad (parkiranje) i da li mu se "one linije" zakrecu ili samo stoje pravo?
Gde je bolje staviti na Pasatu B6 karavan kameru, u branik ili u poklopac gepeka (valjda svetlo za tablicu)? Odakle je bolji pogled a i gde se manje prlja, sigurnije stoji, manje se steti auto pri ugradnji...?
*** Pitaj prodavca i pogledaj neki YT na ovu temu.


Vi koji imate te zamenske MM, kada povezete telefon putem wifi ili BT sa vasom MM i kada vam dodje sms, da li vam sms ostaje u telefonu ili u MM.
*** Kod RCD330 poruke ostaju u MM samo dok je telefon u dometu MM. To je logično jer ukoliko se drugi upareni telefon probliži i poveže onda je logično da prikazuje njegove poruke.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže pop3

  • VW Početnik
  • Poruke: 24
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4 comfo
Kineska multimedia
« Odgovor #25 poslato: Jun 05, 2017, 02:46:06 posle podne »
Ima li neko iskustva sa ovim? Vredi li uzimati? Cena je oko 70-80e, cini mise da ne izgleda lose.Jedino me brine kako touch screen podnosi ekstremne temperatute.
Evo primera

« Poslednja izmena: Jun 05, 2017, 11:28:16 posle podne od strane Joca »

Van mreže Aleksamuaythai

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b7
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #26 poslato: Decembar 04, 2017, 01:17:19 posle podne »
Ja imam RNS 315 u Passat u B7 ne hvata mi signal multimedia tj radio u multimediji to mi je saopstio elektricar jer kaze da je antena ispravna! Dali neko zna ko moze da popravi tjuner na multimediji?

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #27 poslato: Januar 10, 2019, 07:43:34 posle podne »
Da ne otvaram novu temu kada ova vec postoji. Ovako treba mi savet za kupovinu:

Trazim multimediju za G5, nekog kineza, koji barem lici na OEM, (po sasiji uredjaja i po izgledu softvera) da ima barem iGo, i da mogu da se nakace parking senzori na nju nekako (Nesto poput Optical Parking Sistema). Naravno, multimedija koja ne krade struju, ili ima onaj can adapter je ogroman plus.

Imate li savete za neki model, ako ima negde kod nas da se uzme u kompletu sa parking senzorima bilo bi fenomenalno..

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže bulldozer

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 34
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9tdi 96kw
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #29 poslato: Maj 08, 2019, 11:56:13 pre podne »
Ljudi, valjaju li šta ovi kineski rcd510/rcd330? Htjeo bih da zamijenim rcd310 u golfu 6,pa ne znam kakvi su ovi kineski za oko ~150 evra? Ili da ganjam bosch, koji je doduše duplo skuplji?

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #30 poslato: Septembar 30, 2019, 12:52:31 posle podne »
Iz drugog pokušaja sam uspeo da dobijem ovu infomediju (IM) što je Aleksaa okačio.


"Ko je bio dobar i zaslužio poklon?"  biggrin


A u poklonu... RCD330+





Ugrađeno lično na kultnom mestu Garage Republika Srpska uz stručnu pomoć profesionalca Gomija koji mi je otkrio tajnu kako se skida plastika na Pasatu bez dodatnog alata :)







 Plastika na B7 se skida prstima :), a IM drži 5 toreks šrafova. Skinuo staru i stavio novu za 3 minuta. Po paljenju prikazuje VW logo i odmah može da se koristi, ne treba ništa preko dijagnostike da se kodira ili uparuje.
Što se kvaliteta zvuka tiče identičan je kao i RCD510. Jedino mi je bio problem da se domognem engleskog jezika kroz podešavanja jer je sve bilo na kineskom :)
Telefon se odmah povezao preko BT, učitao je poruke i kontakte, a ima i 4 mesta za brzo biranje. Poziv se čuje odlično i mene čuju odlično. To je ono što mi je najviše trebalo, da ne gledam/ne držim telefon dok vozim. Sve komande na volanu funkcionišu. Ono što ne radi jeste prikazivanje informacija sa klime kada se upali klima, ali to sam znao da neće da radi u ovoj verziji softvera. Ionako te informacije imam dole na klimi.
Podržava i kameru pozadi, ali nisam hteo da razvlačim kablove oko toga jer ionako imam parking senzore koji lepo prikazuju udaljenost, daleko lepše nego na RCD510. U najbližem crvenom položaju udaljenost branika od prepreke je 10cm. Ekran je daleeeko mekši na dodir nego kod RCD510. Sa fontom i pozadinskim osveljenjem dugmića savršeno se uklapa u ostatak VW interijera. Nisam probao još MirrorLink, ali ovo za sada kako radi (i još za 92 evra), ja sam prezadovoljan. Aleksaa hvala na preporuci, evo plusić, a i pivo ako se pojaviš na nekom skupu.  :26

PS Ovaj Baseus zglobni magnetni držač za telefon je fenomenalna stvar. Ko ima problema da mu je telefon na nepreglednom mestu u kolima, ovo je odlično jer drži telefon jako dobro u bilo kojem položaju i podesivim uglom, čak i preko silikonske futrole, a za skidanje i stavljanje je dovoljno samo povući tj prisloniti telefon. Ženi za Lupa sam uzeo neki jeftiniji (5 evra), ali isto drži ko smrt babu. Imam u Golfu neki klasični držač za telefon na oprugu i samo gledam kada ću da polomim ventilacionu rešetku. Ovaj magnetni, radi radnju savršeno.

Odlicno izgleda, planiram ja da uzmem preko Ali-ja izlazi me negde 110e sa dostavom i svim troskovima.
Reci mi specifikacije multimedije i mozes li da mi prosledis link gde si uzeo? Hvala :)
Ovaj sam ja gledao: https://www.aliexpress.com/item/33038895788.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7083524e017X5k&algo_pvid=ae2e4b6e-a2de-4eae-9e96-51bacad1c4f4&algo_expid=ae2e4b6e-a2de-4eae-9e96-51bacad1c4f4-1&btsid=8338ac73-f507-42c6-8639-d1c5710b6c12&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_53

Van mreže bulldozer

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 34
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9tdi 96kw
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #31 poslato: Mart 06, 2020, 07:16:44 pre podne »
Wele je li se ovo tvoj rcd prodaje u Doboju  biggrin Rekao bih po slikama da je taj
https://www.olx.ba/artikal/37199468/volkswagen-multimedija-navigacija-rcd-330g-plus/

Van mreže zvezdo

  • VW Početnik
  • Poruke: 102
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +1/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B8
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #32 poslato: Novembar 18, 2020, 07:39:30 posle podne »
ima li tko iskustva sa mirror linkom?
Android auto radi ali mirror link nece.
Da nije telefon mozda problem? Xiaomi redmi note 4  android 7.0

Van mreže pribojnalimu

  • VW Početnik
  • Poruke: 74
  • Age: 39
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4 TDI PD
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #33 poslato: Decembar 01, 2020, 10:47:14 pre podne »
Iz drugog pokušaja sam uspeo da dobijem ovu infomediju (IM) što je Aleksaa okačio.


"Ko je bio dobar i zaslužio poklon?"  biggrin


A u poklonu... RCD330+





Ugrađeno lično na kultnom mestu Garage Republika Srpska uz stručnu pomoć profesionalca Gomija koji mi je otkrio tajnu kako se skida plastika na Pasatu bez dodatnog alata :)







 Plastika na B7 se skida prstima :), a IM drži 5 toreks šrafova. Skinuo staru i stavio novu za 3 minuta. Po paljenju prikazuje VW logo i odmah može da se koristi, ne treba ništa preko dijagnostike da se kodira ili uparuje.
Što se kvaliteta zvuka tiče identičan je kao i RCD510. Jedino mi je bio problem da se domognem engleskog jezika kroz podešavanja jer je sve bilo na kineskom :)
Telefon se odmah povezao preko BT, učitao je poruke i kontakte, a ima i 4 mesta za brzo biranje. Poziv se čuje odlično i mene čuju odlično. To je ono što mi je najviše trebalo, da ne gledam/ne držim telefon dok vozim. Sve komande na volanu funkcionišu. Ono što ne radi jeste prikazivanje informacija sa klime kada se upali klima, ali to sam znao da neće da radi u ovoj verziji softvera. Ionako te informacije imam dole na klimi.
Podržava i kameru pozadi, ali nisam hteo da razvlačim kablove oko toga jer ionako imam parking senzore koji lepo prikazuju udaljenost, daleko lepše nego na RCD510. U najbližem crvenom položaju udaljenost branika od prepreke je 10cm. Ekran je daleeeko mekši na dodir nego kod RCD510. Sa fontom i pozadinskim osveljenjem dugmića savršeno se uklapa u ostatak VW interijera. Nisam probao još MirrorLink, ali ovo za sada kako radi (i još za 92 evra), ja sam prezadovoljan. Aleksaa hvala na preporuci, evo plusić, a i pivo ako se pojaviš na nekom skupu.  :26

PS Ovaj Baseus zglobni magnetni držač za telefon je fenomenalna stvar. Ko ima problema da mu je telefon na nepreglednom mestu u kolima, ovo je odlično jer drži telefon jako dobro u bilo kojem položaju i podesivim uglom, čak i preko silikonske futrole, a za skidanje i stavljanje je dovoljno samo povući tj prisloniti telefon. Ženi za Lupa sam uzeo neki jeftiniji (5 evra), ali isto drži ko smrt babu. Imam u Golfu neki klasični držač za telefon na oprugu i samo gledam kada ću da polomim ventilacionu rešetku. Ovaj magnetni, radi radnju savršeno.

Prikazuje li ova multimedija klimatronic? Trenutno imam rcd 510, tražim nešta sa BT?

Van mreže pelezinho

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 7 Variant 1.6 TDI
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #34 poslato: April 17, 2021, 04:17:00 posle podne »
Cao svima. Može li obican smrtnik uz malo cimanja da ažurira mape na fabrickoj multimediji (navigaciji) u Golfu 7 2016. god. Koliko vidim,u jedan slot infotainmenta je ubacena sd kartica. Ona verovatno sadrzi te mape koje vec postoje.
Mogu li ja nekako da ubacim na tu sd karticu nove azurne mape? Koja je procedura,odakle ih skidam?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #35 poslato: April 17, 2021, 11:23:50 posle podne »
Moze.
Odes na VW sajt i skines mape.
Raspakujes arhivu na racunar.
Kopiras na tu SD karticu sto imas, vratis u auto i to je to. Mape su odmah dostupne.
https://app-connect.volkswagen.com/mapupdates/car/

Van mreže pelezinho

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 7 Variant 1.6 TDI
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #36 poslato: April 18, 2021, 07:04:26 pre podne »
Hvala. A da li brišem stari sadrzaj sa kartice, formatiram je ili tako nešto?

« Poslednja izmena: Maj 01, 2021, 06:38:16 posle podne od strane Modus »

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #37 poslato: April 18, 2021, 11:51:31 pre podne »
Naravno, obrises stare mape sa kartice tj. formatiras je u FAT32, cluster size tj. allocation unit size: 4096

Van mreže pelezinho

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 7 Variant 1.6 TDI
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #38 poslato: April 25, 2021, 06:50:52 posle podne »
Skinuo sam mape sa VW zvanicnog sajta,azurirao preko Discover Care. Sve ok, nova verzija ubačena, sve lepo radi.  Ali taj zadnji update sa sajta nema npr autoput Milos Veliki.
A dosta ljudi koji rade update navigacija nude azuriranje sa tim autoputem.
Da li to znaci da verzija  na VW sajtu jednostavno nije zadnji update ili ovi dijagnosticari skidaju negde drugo i gde npr, da i ja probam?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #39 poslato: April 26, 2021, 01:22:01 pre podne »
Ne znam kojih to dosta ljudi ti nudi mape sa CELIM autoputem Milos Veliki....
Nemaju oni odakle da skinu neke druge mape. Jedino sto se desi npr. da na Seat sajt izadje pre update novih mapa nego na VW i Skoda sajtu (meni nelogicno, ali tako je).