Autor Tema: Audi a4 b8 2.0 tdi - ventilator ostane upaljen  (Pročitano 6635 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stefan Nedeljkovic99

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Kipar
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi
Audi a4 b8 2.0 tdi - ventilator ostane upaljen
« poslato: Novembar 29, 2021, 06:18:36 pre podne »
Pozdrav ,

U zadnje vreme mi se desava da nakon svake voznje kad stanem ventilator ostane upaljen jos nekih 2minuta , napolju je hladno ujutru je 6-7 stepeni , auto dostize normalnu temperaturu sve normalno osim sto sad  radi na 1000-1100 obrtnih momenata u leru , ne bitno bio hladan ili zagrejan, pre je  radio na 700 u leru uvek  Takodje tokom voznje ako sklonim nogu sa papucice gasa auto koci sam kao da blago stiskam kocnicu... Ne znam sto se to desava pre nekih 2 meseca sam zamenio termostat jer je ostao otvoren. Ne znam da li ima nekakve veze to sa tim, ima li neko slicna iskustva ili zna u cemu moze biti problem. Hvala

« Poslednja izmena: Novembar 29, 2021, 05:56:24 posle podne od strane Modus »

Van mreže gile968

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Audi a4 b8 2.0 tdi
« Odgovor #1 poslato: Novembar 29, 2021, 06:59:41 pre podne »
Изгледа да сензор температуре није исправан,1000-1100 обртаја на лер-у значи да ради на саух,као кад је мотор хладан а укључује вентилатор кад треба и кад не...

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока


Van mreže AleksandarAca

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Audi a4 b8 2.0 tdi
« Odgovor #2 poslato: Novembar 29, 2021, 07:19:51 pre podne »
Ako imas dosta gradske voznje,  moguce je da DPF pokusava da odradi regeneraciju. Nije preporucljivo gasiti auto u tom slucaju dok se regeneracija ne zavrsi. Najbolji pokazatelj da je regeneracija u toku, obzirom da nema nikakve signalizacije, je rad u leru na oko 1000 obrtaja.
Izvezi auto na jednu kracu voznju na otvorenom putu pa proveri da li se desava isto.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Audi a4 b8 2.0 tdi
« Odgovor #3 poslato: Novembar 29, 2021, 05:34:40 posle podne »
To ti je regeneracija, isto je meni na b8 valjalo bi da se ne gasi ali i da ga ugasis nije problem jer ce da je nastavi sledecim paljenjem ali najbolja varijanta ti je kad to primijetis da ga odvozis to ti je nekih 10ak min mozda 15km ili 15min u leru tako meni barem radi, taman kao sto ti je kolega vec rekao