Autor Tema: Golf 4 tdi 74kw PD los odziv na gasu  (Pročitano 2368 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sofric

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 37
  • Lokacija: Teslic
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.9 TDI
Golf 4 tdi 74kw PD los odziv na gasu
« poslato: Februar 21, 2021, 04:28:04 posle podne »

Pozdrav drustvo. Izvinjavam prije svega ako negdje ima tema ili da je vec neko uspio da rijesi problem kao sto je slucaj kod mene...

Imam problem da auto ima los odziv na gasu narocito dio  1500-2000 o/min. Svi su mi mehanicari rekli da se definitivno mora ocistiti turbina, i toga sam i sam bio svjestan za auto koje staro 20 god.
Nako ciscenja turbine, i zamjene aktuatora na turbini, auto vise ne ide u safe mode, ali je idalje ostao problem sa losim odzivom gasa. Dalje, desava se da recimo na autoputu auto u 5-oj brzini ide mnogo losije tj. uopste ne osjecam na gasu da je turbo aktivan, ponekad imam osjecaj da sto vise dajem gas da ga samo gusim.

U nastavku je slika sa mjerenjem u toku vozne u 3-oj brzini pa me yanima da li je ovo ocitavanje OK kada je turbina u pitanju.



Van mreže sofric

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 37
  • Lokacija: Teslic
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.9 TDI
Odg: Golf 4 tdi 74kw PD los odziv na gasu
« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2021, 09:11:53 pre podne »
Izgleda da sam uspio riješiti problem. Možda ovo moje iskustvo nekome pomogne u rješavanju problema.

Problem je pravio protokomjer. Promijenio sam više protokomjera dok sam se 100% uvjerio. Generalno, problem je veliki broj kineskih kopija koja i kad se namontira nova, auto ne ide kako treba.


Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1722
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Golf 4 tdi 74kw PD los odziv na gasu
« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2021, 10:59:59 pre podne »
Koji si stavio da valja ?

Van mreže sofric

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 37
  • Lokacija: Teslic
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.9 TDI
Odg: Golf 4 tdi 74kw PD los odziv na gasu
« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2021, 09:21:12 posle podne »
Koji si stavio da valja ?


Kaze da je navodno Pirburgov, cijena 172 KM ulozak+komora. Vidjecemo do kada ce izdrzati.