Autor Tema: Kacim ponovo jer je tema zakljucana jer se nisam predstavio. VW beetle 1.6 8v  (Pročitano 1359 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Velimir Jovanovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Beetle 2003
Kacim ponovo jer je tema zakljucana jer se nisam predstavio. VW beetle 1.6 8v
« poslato: Septembar 07, 2019, 03:25:30 posle podne »
Pretrazio sam forum i nisam nasao nista sto bi mi koristilo. Izvin

Pre 3 nedelje mi se prvi put desilo na granici makedonija-grcka da baca beli dim u prvoj brzini, nakon toga je sve bilo ok. Onda ponekad ponovo u prvoj ili drugoj brzini baca beli gust dim, da bi sada pocelo u svakoj voznji nakon 15ak minuta pri polasku prva,druga malo kao da srkne i baci bas veliku kolicinu gustog dima. Majstor mi kaze da moraju karike da se menjaju, dihtunzi i nzm ni ja sta sve i da on to nece da radi. Gledao ga je i jedan prijatelj iz kraljeva koji ima svoj servis, i veoma je poznat, i kao sa motorom je sve ok, to je bilo pre nego sto sam krenuo na more. E sad me zanima da li da verujem ovom majstoru, da li imate da mi preporucite nekog dobrog majstora za VW da vidim da li stvarno moram sve to da radim i nekog ko bi to uopste hteo da radi jer ovaj nece zbog nekog aluminiumskog dela. Ne razumem se bas najbolje. I koliko to uopste moze da kosta, to je koliko sam skontao polu generalka sto kapiram da nije jeftino.

Auto ne gubi vodu/antifriz vec gubi ulje.

 Hvala svima unapred na pomoci

Van mreže Goske

  • VW Početnik
  • Poruke: 96
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Kacim ponovo jer je tema zakljucana jer se nisam predstavio. VW beetle 1.6 8v
« Odgovor #1 poslato: Septembar 07, 2019, 03:43:50 posle podne »
Da li ti se to desava na radnoj temperaturi ili kada je hlada
Da li osecas neku razliku u voznji pri davanju gasa
I da li je proveravan da dijagnostici auto

Sent from my LG-H872 using Tapatalk


Van mreže Velimir Jovanovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Beetle 2003
Odg: Kacim ponovo jer je tema zakljucana jer se nisam predstavio. VW beetle 1.6 8v
« Odgovor #2 poslato: Septembar 08, 2019, 12:10:06 posle podne »
Pri radnoj temperaturi, nikad kada je hladan. Znaci pocne tek nakon 15-20 minuta. Cim dodjem do trece brzine ne dimi uopste, ide sasvim dobro bez ikakvog problema. Proveravan je na diagnostici i tu nisu primetili nista, dva razlicita majstora.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Kacim ponovo jer je tema zakljucana jer se nisam predstavio. VW beetle 1.6 8v
« Odgovor #3 poslato: Septembar 08, 2019, 12:50:39 posle podne »
Probaj sa senzorom temperature na racvi za pocetak. Ako nastavi isto motor je u banani
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Velimir Jovanovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Beetle 2003
Odg: Kacim ponovo jer je tema zakljucana jer se nisam predstavio. VW beetle 1.6 8v
« Odgovor #4 poslato: Septembar 08, 2019, 05:15:43 posle podne »
To mene najvise i zanima, posto mi je majstor rekao da motor jeste u banani, neki savet zapravo sta da radim, koliko to kosta, ima li smisla?

Van mreže Velimir Jovanovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Beetle 2003
Odg: Kacim ponovo jer je tema zakljucana jer se nisam predstavio. VW beetle 1.6 8v
« Odgovor #5 poslato: Septembar 08, 2019, 09:08:39 posle podne »
Kakve tacno veze moze da ima senzor za temperaturu sa tolikim dimom? Sad sam ga na primer vozio jendo 30ak minuta i nije dimio uopste, odlicno ide, vuce, sve kako treba..

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Kacim ponovo jer je tema zakljucana jer se nisam predstavio. VW beetle 1.6 8v
« Odgovor #6 poslato: Septembar 09, 2019, 04:39:04 pre podne »
Senzor temperature daje signal kompjuteru koliko ce goriva da baci u cilindre. Kad je hladan normalno da mu treba vise goriva i manje zraka. A ako na vruc motor dobije kolicinu za hladan onda dolazi do igaranja ulja usred prekomjerene smjese.

Ja jos jedino mogu da ti uplatim preko western union pare za senzor i majstora da ga zamjeni
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Velimir Jovanovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Beetle 2003
Odg: Kacim ponovo jer je tema zakljucana jer se nisam predstavio. VW beetle 1.6 8v
« Odgovor #7 poslato: Septembar 09, 2019, 09:08:11 posle podne »
Ok, hvala na odgovoru.