Autor Tema: B5.5 tdi izgubio snagu  (Pročitano 2459 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže B3. 79kw

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b3
B5.5 tdi izgubio snagu
« poslato: Mart 06, 2020, 11:24:40 pre podne »
Pozdrav ljudi. Imam jedan problem koji mi dusu pojede. Probacu da sto prostije objasnim sta je sve tu radjeno. Rec je o pasatu b5.5 1.9 79kw, PD motor, 2005 god.
Prilikom voznje crkao je konektor dizne, sto se primetilo tek na leru da nemirno radi. Dijagnostika pokazala "povremen prekid rada na trecem cilindru".
Zamenjena cela magistrala, i tom prilikom zamenjene gumice na diznama. I od tada to nije to.

Prvo sta sam primetio je da board comp ne pokazuje dobre vrednosti. Trenutna potrosnja je dobra, od 0.6 do 0.8 na leru. Ali prosecna na 100 katastrofa. Nekad 10, nekad 8, nekad zabode na 7.5 i ne mrda. Interesantno je da se prosecna na 100km povecava na leru svakih 5 sekundi za 0.1. Ako ga ostavim na leru duze, moze da ode i na 99.9. Realna potrosnja je mozda veca za pola litra.

Drugi problem je sto se olenjio. Moze on da ide i 150, ali nema vise onu zustrinu, nije onako ostar kao pre, nema startnost. Jeste slab motor 74kw, ali nije to to. U preticanju pre nisam razmisljao, sada vec razmisljam.

I onda od majstora do majstora. Svako svoje misljenje. Posle toga vozio na veliki servis jer mu je vec i bilo vreme. Objasnio majstoru sta me jos muci, kaze idi kod mog prijatelja bosiste na dijagnostiku hteo bih da cujem i njegovo misljenje. Na dijagnostici nista specijalno, na leru sve uredno, posle ga provozali i kazu da skinu dizne da ispitaju, pa ako treba radice se. Turbina dobra, maf, map, ostalo, sve u redu. Rekoh aj uradicu prvo veliki servis. Uradi majstor servis, dogovorimo se da uzubi sve kako treba, i proveri remenicu, gde treba paljenje, proveri dijagnostikom i tako to. Medjutim, kaze kad je zavrsio, "ja sam se cuo sa ovim prijateljom, rekao mi je da uzubim u nulu". Mislim se da li to i njemu ostavljas lufta da uzme pare... nabavim ja dijagnostiku i vidim "torsion value -2.2". Pa sad ne znam gde je ta nula. Posle toga ocistio sam egr, protokomer, provereni vakumi, drugi majstor gledao turbinu, sve uredno. Kod treceg majstora vozio da presteluje dizne, sve mi objasnio za koliko stepeni steze, otpusta, sve kao sto je neko ovde pisao na forumu, ali opet bez stelovanja remenice. Ne znam da li zbog toga nije resen problem. Sad moja pitanja.
1. Da li kada je prvi majstor skidao klackalicu i vadio dizne, da li je time mogao da pomeri torsion value pa da jos tada ne ide kako treba? Mozda je samo skinuo, vratio i to je to, bez podesavanja na remenici. Ne znam da li to trazi pomeranje remenice?
2. Sta god da se radilo, kompjuter opet pokazuje netacnu potrosnju. Ziv nisam zasto
3. Sta bi tu trebalo po vama da se radi?

Sto se tice drugih stvari, korekcije dizni nisu lose, jedino jedna je nekad malo veca, skoro pa 1. Ali mislim da sa nasim gorivom ni jedan auto nije savrsen.
Ako treba jos neka informacija, pitajte. Vucem problem tri meseca, 15 majstora pitao za misljenje, 5 njih radilo intervenciju, ziv nisam koga vise da pitam. Sad se spremam da zakazem kod jednog da ponovo skine poklopac, presteluje klackalicu, dizne, paljenje, uzubi, proveri dijagnostikom, pomeri remenicu... ali ako i to ne resi, ja ne znam sta vise da radim.
« Poslednja izmena: Mart 06, 2020, 02:55:54 posle podne od strane Modus »

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: B5.5 tdi izgubio snagu
« Odgovor #1 poslato: Mart 06, 2020, 11:30:13 pre podne »
Je li majstor gledao sjedišta dizni u glavi motora. To obično popušta i treba je odraditi kad se dizne skinu
Ja imam na Golfu problem s tim.

Provjeri i Tandem pumpu.

Možda dizne trebaju reparaciju.

Ako si iz Srbije, ovdje svi preporučuju majstora Gedoru, pa vidi nek ti neko da njegov broj pa pođi.
TDI POWER

Van mreže B3. 79kw

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b3
Odg: B5.5 tdi izgubio snagu
« Odgovor #2 poslato: Mart 06, 2020, 11:46:31 pre podne »
Secam se da je dizne jedva skinuo. Rekao bi mi valjda da nesto nije kako treba. To rezultira povecanjem nivoa ulja jel tako? Svakako cu proveriti sada kod sledeceg majstora. I to i tandem pumpu. A sta mislite za ovo zubljenje i to?

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: B5.5 tdi izgubio snagu
« Odgovor #3 poslato: Mart 06, 2020, 12:29:21 posle podne »
Treba ga uzubiti na 0, previše je -2.
TDI POWER

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: B5.5 tdi izgubio snagu
« Odgovor #4 poslato: Mart 06, 2020, 01:00:40 posle podne »
Interesantno je da se prosecna na 100km povecava na leru svakih 5 sekundi za 0.1. Ako ga ostavim na leru duze, moze da ode i na 99.9. Realna potrosnja je mozda veca za pola litra.
Ja cu ti samo za ovo reci da je normalno.
I na leru trosi gorivo pa mora povecavati potrosnju na 100km, logicno...
Predji neku vecu kilometrazu pa onda pogledaj da li na leru povecava potrosnju na svakih 5sek.
To sto ti gledas je verovatno dnevna kilometraza koja se ponistava sama posle nekoliko sati mirovanja, pa ti upalis auto, predjes 200 metara i gledas u potrosnju, to nije merodavno da bi rekao koliko ti auto trosi.

Van mreže B3. 79kw

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b3
Odg: B5.5 tdi izgubio snagu
« Odgovor #5 poslato: Mart 06, 2020, 09:31:55 posle podne »
Samo da napomenem moderatorima da na leru radi odlicno :-D. (Posto su mi promenili naslov teme). Samo slabo vuce, nije to preterano, ali drasticno drugacije nego pre.
Zakazao za ponedeljak kod majstora da proveri stelovanja dizne, klackalice, remenice... proveri tandem, sedista dizni, same dizne ako moze... pa videcemo.
Sto se prikazivanja potrosnje tice, isto sve i posle duze voznje. Npr skoro vozio 160km auto putem. Prosecna zakovala na 7.8, cim sam stao pola minuta pred naplatnu pocelo da dize za 0.1 svakih 5 sekundi. A metodom od "cepa do cepa", prosecna realna bila ispod 6

Van mreže Modus

  • Black shadow
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10254
  • Age: 44
  • Lokacija: Ljubljana-Prijedor (BiH-RS)
  • Karma: +214/-47
  • Pol: Muškarac
  • TDI Tako Dobar Izbor
    • VW-Club
  • Auto: Volkswagen Touran
Odg: B5.5 tdi izgubio snagu
« Odgovor #6 poslato: Mart 06, 2020, 09:45:12 posle podne »
Napisao si neki blesav naslov drug brate mili, u naslovu mora da stoji i da se vidi koji problem imas, jer kad traze i drugi korisnici koji imaju isti problem...da mogu da nadju slicne teme, ajde napisi mi koji naslov da stavim. ;)

Van mreže B3. 79kw

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b3
Odg: B5.5 tdi izgubio snagu
« Odgovor #7 poslato: Mart 06, 2020, 10:24:07 posle podne »
Pa u pravu si, nisam razmisljao o tome. Moja greska, stoga se izvinjavam. Hmm, zadnja tri meseca sta sve nisam kucao pa ne znam ni sam :-D. Zadnja pretraga je bila "B5.5 tdi izgubio snagu" :-)

Van mreže Modus

  • Black shadow
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10254
  • Age: 44
  • Lokacija: Ljubljana-Prijedor (BiH-RS)
  • Karma: +214/-47
  • Pol: Muškarac
  • TDI Tako Dobar Izbor
    • VW-Club
  • Auto: Volkswagen Touran
Odg: B5.5 tdi izgubio snagu
« Odgovor #8 poslato: Mart 06, 2020, 10:31:56 posle podne »
Evo, zamenio sam ti sve poruke tjs naslov. mahac