Autor Tema: Sta sve podrazumeva servis i stelovanje plinskog uredjaja ?  (Pročitano 1927 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Igoritza

  • VW Početnik
  • Poruke: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B3 1.8
Sta sve podrazumeva servis i stelovanje plinskog uredjaja ?
« poslato: April 15, 2014, 04:31:57 posle podne »
Pozdrav svima. zanima me pitanje iz naslova, dakle dodajte molim vas ako sam ja nesto propustio:

 - Isparivac, nov ili zamena membrana (moze li se stari zamenom membrana dovesti u novo stanje ? )
 - filter plina
 - stelovanje benzina, i onda na osnovu benzina, stelovanje plina, konkretno za aktuelne vremenske uslove
 - filter vazduha
 - ispravne svecice, ako nisu
 - provera kompaktnosti selni, creva, dizni
 - provera ispravnosti boce

Ima li jos nesto sto bi ovde trebalo da se uradi, kada se radi kompletan servis plinskog uredjaja ?

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Sta sve podrazumeva servis i stelovanje plinskog uredjaja ?
« Odgovor #1 poslato: April 26, 2014, 05:30:04 posle podne »
                  Igore, u principu bi bilo to kod pedantnih i savesnih servisa - majstora. Stari isparivac se zamenom membrana moze dovesti u ispravnostanje, pod uslovom da nema nikakvih ostecenja.

                  Stelovanje benzina i plina u odnosu na vremenske uslove, blago receno je jedna velika budalastina. To je dobar znak, da ste dosli kod majstora koji Vas gleda kao sundjera. Cilj mu je da Vas sto je moguce vise iscedi, pa makr to bilo polako i na duze staze.

                  Ja svojim musterijama nikad nisam ni pomislio da dam taka predlog. Zna se tacno kako motor treba da sagoreva odredjeno gorivo i tu nema vise polemisanja. Uz adekvatnu opremu koju posedujem, kad se auto popravi, nema sta musterija da dolazi na kasnija podesavanja, prema vremenskim uslovima.

                                                                                                                                                                                                          majstor1

Van mreže Vasko-Mk

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Age: 50
  • Lokacija: Stip Makedonija
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Sta sve podrazumeva servis i stelovanje plinskog uredjaja ?
« Odgovor #2 poslato: Jul 17, 2014, 04:26:00 posle podne »
Pozdrav prijatelji. Imam slicno pitanje pa da ne otvaram novu temu postavicu ga ovde. Radi se o prvom servisu posle ugradnje gasnog uredjaja. Pre vise od godinu dana u svom Golfu 2 sa motorom 1,3 sam ugradio novi gasni uredjaj marke NLP koji je uredno prosao atest.
Motor na gasu pali, radi i ide odlicno, ima normalnu potrosnju...drugim recima sve je ok. Medjutim presao je 10.000 km od ugradnje pa me zanima dali treba da se uradi neki servis odnosno nesto zameni ( filter plina, svecice...i sl. ) kao redovna procedura, bez obzira na to sto on funkcionise kako treba. Majstor mi je nesto napomenuo oko toga, ali nista konkretno.  Za filter vazduha mi je jasno da ide promena na svakih 10.000 km na benzinskim motorima.  Hvala vam.
Pozdrav iz Makedonije
Golf - 4  1,9 tdi

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Sta sve podrazumeva servis i stelovanje plinskog uredjaja ?
« Odgovor #3 poslato: Jul 17, 2014, 05:01:29 posle podne »
Filter plina, neko crevce ako je napuklo i podešavanje uređaja po potrebi. Tako je makar ovde u servisu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Sta sve podrazumeva servis i stelovanje plinskog uredjaja ?
« Odgovor #4 poslato: Jul 17, 2014, 08:04:56 posle podne »
filter plina i kontrola, 10evra
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Sta sve podrazumeva servis i stelovanje plinskog uredjaja ?
« Odgovor #5 poslato: Jul 17, 2014, 08:13:25 posle podne »
               Pored zamene filtera plina ( filter se nalazi u okviru ventila tecne faze ), kontrole isparivaca ( odmuljivanje ), treba prekontrolisati instalaciju na propusnost.

               Kad se to sve prekontrolise i dotera, proverava se sagorevanje plina sa analizatorom izduvnih gasova. I po potrebi dotera sagorevanje.

                                                                                                                                                                                                            majstor1

Van mreže Vasko-Mk

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Age: 50
  • Lokacija: Stip Makedonija
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Sta sve podrazumeva servis i stelovanje plinskog uredjaja ?
« Odgovor #6 poslato: Jul 18, 2014, 09:17:43 posle podne »
Hvala svima. Pozdrav... thumbup
Golf - 4  1,9 tdi

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Sta sve podrazumeva servis i stelovanje plinskog uredjaja ?
« Odgovor #7 poslato: Jul 18, 2014, 10:01:03 posle podne »
Nema na cemu Vasko :46, tu smo da pomognemo svima kad zatreba.    majstor1