Autor Tema: VoZite svoj auto na VODONIK I STEDITE??  (Pročitano 7842 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Number

  • VW Početnik
  • Poruke: 133
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
VoZite svoj auto na VODONIK I STEDITE??
« poslato: Septembar 30, 2010, 07:57:08 posle podne »


http://www.limundo.com/kupovina/Auto-i-Moto/Tuning/VoZite-svoj-auto-na-VODONIK-I-STEDITE/1734919

Hydrogenerator je sprava koja pomoću elektrolize stvara H2 (vodonik), koji se potom ubacuje u proces sagorevanja u motoru. Na ovaj način smanjuje se potrošnja goriva između 20 i 40%. Ugrađuje se u motorni prostor vozila i bez zamene elektrolita vožnja iznosi 30000km. Automobil i dalje koristi osnovno gorivo koje je i pre koristio (benzin, dizel), stim da kod motora sa karburatorom ne treba MAP/MAF kontroler odnosno EFIE, a kod onih sa direktnim ubrizgavanjem kojim upravlja računar treba.
Ideja je veoma prosta, smeši vazduha i goriva (odnosa 15:1) doda se još goriva tako da se ono iz rezervoara manje troši. Kako je ukupna goriva smeša sa većom potencijalnom energijom samim tim se i snaga motora povećava za oko 5%.
Ja ovo koristim na Opel Kadett 1.3i iz 1985. i sa 6.5 litara na 100km vožnje grad/otvoreni put smanjila mi se potrošnja na 4,8 litara na 100km. Jedina stvar koja se ovde menja na svakih 25000-30000km je elektrolit u ćeliji.


To kaze u oglasu......da li je ovo neko probao i da li je ovo stvarno ovako??

Andrija

  • Gost
Odg: VoZite svoj auto na VODONIK I STEDITE??
« Odgovor #1 poslato: Septembar 30, 2010, 08:25:58 posle podne »
Da je to stvarno tako, mislim da bi vec bilo prilicno popularno, kao sto je plin recimo  lollol

Van mreže Vlada BP

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 266
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: VoZite svoj auto na VODONIK I STEDITE??
« Odgovor #2 poslato: Septembar 30, 2010, 08:56:23 posle podne »
Bilo je neki dan reci o ovome na televiziji i kazu da nije lose, mada mi je cena malo velika.

Van mreže marko.jovanovic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 229
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: VoZite svoj auto na VODONIK I STEDITE??
« Odgovor #3 poslato: Septembar 30, 2010, 09:38:45 posle podne »
KOlko para?

Van mreže Vlada BP

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 266
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: VoZite svoj auto na VODONIK I STEDITE??
« Odgovor #4 poslato: Septembar 30, 2010, 09:51:07 posle podne »
Pise: Aktuelna ponuda 45.000 din (425,45 €)

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: VoZite svoj auto na VODONIK I STEDITE??
« Odgovor #5 poslato: Septembar 30, 2010, 10:04:44 posle podne »
A atest? Ima li neku garanciju? Prezentaciju, testemonijal, uverenje ili prodaje komadinu gvozdja za 400 jura, koliko kosta to jezgro za zamenu/.?

Sumnjivo mi ovo, skroz...
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: VoZite svoj auto na VODONIK I STEDITE??
« Odgovor #6 poslato: Septembar 30, 2010, 11:47:37 posle podne »
kaze elektrolit kosta 1500din
sve bi ovo bilo lakse da se mi nalazimo u zemlji gde ti imas pravnu zastitu, ovako sve ostaje na "majke mi"

ono sto meni pravi sumnju jeste da ovako nesto ovaj covek prodaje preko limunda tj da nije mogao da nadje nekog da ulozi novac u plasiranje sirokim masama

drugo niko nece dati atest na ovo, u danasnje vreme drumski razbojnika jedva bi docekali da zaustave nekog sa vodonicnim reaktorom ispod haube

Ali pitanje alternativnih goriva je veoma interesantno, iako Andrija priznaje samo loz ulje  biggrin. Svetski proizvodjaci predvidjaju do 2020 da ce 80% vozila koristiti alternativna goriva, Prius na hibridni pogon je hit u Americi gde ni kod njih gorivo nije vise dzabe, kod nas dosta taxista ima sto voze onu nakazu Multiplu na metan, Tesla na struju na promociji kroz Evropu, BMW napravio 5icu na struju sa 0% emisije...
Pitanje ekonomicnosti, zagadjenja, globalnog zagrevanja, potrosnja energije sve izvesnije visi nad glavama proizvodjaca te ce biti interesantno videti kako ce se automobilska industrija prilagoditi

Palo mi je na pamet pre nekoliko meseci, mozda je golf 6 zadnji golf koji je VW napravio iskljucivo sa pogonom na klasicno gorivo.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: VoZite svoj auto na VODONIK I STEDITE??
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 01, 2010, 01:18:08 pre podne »
Sad ce braca Rusi da naprave Volgu i Moskvica na nuklearni pogon   lollol 

Sad mi interesantan ovaj hidro reaktor, kolko li to struje trosi za reakciju i kolko vode  blink Jer ako mu treba puno struje onda potrosnja ide gore zbog alternatora, dok se isti ne istopi... Pa mu ta usteda, deklarisana, ide dole...


Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: VoZite svoj auto na VODONIK I STEDITE??
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 01, 2010, 02:47:21 pre podne »
ma ovo je neka domaca radinost ... smesno ...

ja sam u osnovonoj skoli radio elektrolizu niej probem .. odvoiti h od 0 nego je problem skladistiti taj h ... :))
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: VoZite svoj auto na VODONIK I STEDITE??
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 01, 2010, 02:53:43 pre podne »
drugo pishe da se h dovodi kos usisnu granu .. znaci usis vazduha ide preko toga ... pa u zavisnosti kolikou mu struju odvrnete on pravi vodonik i mesa sa vazduhom i to sve ide u karburator ... e sada sto brze vozite vishe vazduha trosite ... ako je vama struja konstantna onda je i proizvodlnja h konstantna .. tako da u razlicitim obrtajima auto ce razlicito trositi smese .. tako da proizvodnja h ne sme biti konstantna ...

kod karburatorskih motora nikako ne moze smanjiti protok benina jedino da samnji dizne .. jel auto vuce onoliko koliki je vakum ..tako da moze samo biti da kaemo bolje sagorevanje ali ce benzina isto otici .. dok kod efi motora je druga stvar ali tu se mora reprogramirati ceo ecu .. sa tim da je ponovo kolicina h linearna ni to nepije vodu .... sve u svemu sranje .... nadams e da se salzete samnom
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: VoZite svoj auto na VODONIK I STEDITE??
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 01, 2010, 02:32:25 posle podne »

Andrija

  • Gost
Odg: VoZite svoj auto na VODONIK I STEDITE??
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 04, 2010, 12:28:12 pre podne »
@Wele   Loz ulje i evro dizel D5 su dva potpuno razlicita pojma  biggrin isto kao plin i altenativno gorivo  lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: VoZite svoj auto na VODONIK I STEDITE??
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 04, 2010, 09:50:29 pre podne »
da, totalno sam zaboravio
ovo prvo je obojeno u crvenu boju da se zna da ide u crveni kotao iza kuce, a ovo drugo u zelenkasto da lici na benzin i toci se u rezervoar
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Andrija

  • Gost
Odg: VoZite svoj auto na VODONIK I STEDITE??
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 04, 2010, 11:03:38 pre podne »
 tapsac