Autor Tema: VW Polo 9N1 1.2 12V 2002  (Pročitano 15603 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: VW Polo 9N1 1.2 12V 2002
« Odgovor #60 poslato: Jun 07, 2013, 07:31:03 posle podne »
Fabricki je propisano i 165/70 i 185/60. Tako pise na poklopcu rezervoara. Ove felne sto sam ja nasao su izgleda od neke mazde ili tako nesto jer im je centralna rupa 54 a ne 57 kao kod VW. Nego prodavac mi je obecao da ce na strugu to da obradi o njegovom trosku. Ali privuklo me je stanje u kome su, stvarno izgledaju kao nove.



Ma ne zurim se nigde ima vremena do zime. Cekacu od 5J da se pojave povoljno pa cu da ih kupim. Hvala na savetima.  :46
VW. Das Auto.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: VW Polo 9N1 1.2 12V 2002
« Odgovor #61 poslato: Jun 09, 2013, 02:27:08 posle podne »
u pravu si, postoji sredstvo: ''vruća voda'', ja sam tako kod sebe skinuo tu gumenu oblogu jer se počela ljuštiti, i ok je plastika ispod, u svari idealna za farbanje, malo plastic prajmera i udri :D

Od vruce vode nema leba. Nitro razredjivac, krpa i 3 sata trljanja...
VW. Das Auto.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: VW Polo 9N1 1.2 12V 2002
« Odgovor #62 poslato: Jun 09, 2013, 08:50:14 posle podne »
Zavrsio sam sa farbanjem centralne konzole i plastike ventilacije. Ubio sam se od smirglanja dok sam skinuo gumeni premaz sa konzole. Nitro razredjivac pa smirgla 600 pa krpa a onda opet smirgla 600, 1000, 2000. Pa onda Plastik prajmer pa onda Bumper sprej u tri sloja taman koliko da istrosim ceo sprej. Posle prve ruke mi je ispucala farba jer sam preblizu farbao pa sam opet morao da smirlam da sve to ispravim. Onda jos dva sloja i kako mi je prvi put da nesto farbam zadovoljan sam uradjenim ali ne i bojom. Ja sam hteo da ispadne tamno sivo ali ispalo je svetlije. Ali sad makar znam kako da farbam pa kad mi dosadi promenicu boju.  biggrin Pao je mrak taman kad sam zavrsio a poceo sam u 13h sa radom tako da cu sutra slikati kako je ispalo.
VW. Das Auto.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: VW Polo 9N1 1.2 12V 2002
« Odgovor #63 poslato: Jun 10, 2013, 05:27:36 posle podne »




VW. Das Auto.

Van mreže ssrki

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 497
  • Lokacija: vrsac
  • Karma: +17/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: VW Polo 9N1 1.2 12V 2002
« Odgovor #64 poslato: Jun 10, 2013, 09:44:11 posle podne »
ovo bas dobro izgleda  :25

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: VW Polo 9N1 1.2 12V 2002
« Odgovor #65 poslato: Jun 11, 2013, 12:04:47 pre podne »
Meni se ne svidja boja. Podseca me na Yugo 45.



 lollol

Ali je bolje nego sto je bilo. Mnogo mi je smetala iskrzana i poluoljustena konzola. I jos sam popravio drzac za casu. Sad radi i mehanizam i plus sam zalepio poklopac i radi kao novo.
VW. Das Auto.

Van mreže zuca92

  • VW Početnik
  • Poruke: 190
  • Age: 32
  • Lokacija: Vranje - Novi Sad
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI 74 kw
Odg: VW Polo 9N1 1.2 12V 2002
« Odgovor #66 poslato: Jun 11, 2013, 12:41:30 pre podne »
ja sam mislio da ti kazem da podseca na neki fiat, ali si ti nasao pravu sliku  biggrin
moze to da se sredi, samo treba da dobije neki drugi ton i da bude taman  :rolleyes:
pratim temu od kako si je otvorio, lep je polo i dobro je sto sredjujes sitnice koje upadaju u oci :)
iznenadjuje me koliko mesta ima na zadnjoj klupi, nije kao u nekom vecem autu, ali kad ja koji imam 195 cm ne zapinjem kolenima u prednje sediste onda je ok  :)
Konji inače rastu na drvetu,pa se to začas nabere koliko treba! Majko moja,pa vi se gađate tim konjima,ko grudvama.  boodala

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: VW Polo 9N1 1.2 12V 2002
« Odgovor #67 poslato: Jun 11, 2013, 01:22:42 pre podne »
Ma ok je ovako. Barem deluje cisto i novo. Ako mi dosadi prefarbacu u neku bas tamnu boju ali tesko da cu skoro to raditi. Ovako je unikatan.  :53  Sto se tice zadnje klupe svi su mi rekli da je auto za svoju velicinu jako udobar i prostran. Negde sam procitao da je unutrasnjost Pola manja od Golfa 4 za samo 2cm. Koliko je to tacno ne znam jer nisam merio ali je sigurno udobniji i veci od bilo kog auta u tom rangu.
Ja sam pedantan i jako mi smetaju sitnice koje nisu kako treba da budu zato i sredjujem jedno po jedno. Sad merkam neke elipse da stavim na zadnju policu da pokrijem one dve ruzne rupe koje je predhodni vlasnik probusio. Ne bih stavljao neku jacu muziku iz straha da mi ne opale auto zbog opreme ali me one rupe iritiraju tako da cu naci neke zvucnike cisto zbog estetike. A onda mozda kupim naslon za ruku kazu da je jako dobra stvar. Pogotovo sto ja vozim sa jednom rukom na menjacu. Gledao sam na netu da kupim bas za Polo ali je preskup. Moracu da se zadovoljim sa univerzalnim.
VW. Das Auto.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: VW Polo 9N1 1.2 12V 2002
« Odgovor #68 poslato: Novembar 29, 2013, 08:32:02 posle podne »
Nisam pisao odavno na ovom forumu. CItam zadnje postove i od tada sam dosta radio na autu. Elipse sam uzeo odavno i to Kenwood. Kablovi su me jos malo pa skoro isto kostali jer sam uzeo neke ekstra kvalitetne. Zadnja polica mi je bila prekrivena nekom cojom da se zvucnici nisu videli pa sam uradio isto iz straha da nekome ne padne na pamet da mi razbije staklo ili obije auto zbog dva zvucnika. Naslon za ruku sam kupio ali sam ga brzo prodao jer mi se nije svidjalo kako stoji. Sedista su mi svetlo siva a naslon crn i jos sam treba da busim plastiku iza rucne sto mi se nije radilo nikako. Tako da sam odustao od naslona, jedino ako upadne u kombinaciju originalni za Polo mozda ga uzmem.
Juce sam ofarbao krov za koji sam vec pisao ovde i postavljao slike kao i dve usputne stvari koje je auto vec imao kad sam ga kupi,  branik jer sam imao na jednom mestu ispucalu farbu i ogrebotinu pored desne zadnje stopke. Sad je auto fenomenalnog izgleda. Postavicu slike kad budem imao vremena, sad izgleda kao da je izasao iz fabrike onako sveze ofarban i ispoliran. Moze covek da se ogleda na njemu. Planiram da kupim dve zimske gume moze i polovne da me strumpfovi ne bi kaznjavali. A da i maglenke jer ima rupe za njih koje su zapusene nekom plastikom ali je predvidjeno da budu tu.
Jednom sam napisao da mi treba za suvozaceva vrata onaj prsten oko pina:



i nasao sam ga na oglasima ali covek mi nudi ceo tapacir za 500 din i nece da skine i posalje mi samo tu plastikicu. To bi me kostalo jos nekih 300 din sto je preskupo za takvu sitnicu. Da je rekao 300 din i da je skinuo plastiku i posalje mi pismom pristao bih ali je hteo da me bas zesce opali po usima.
VW. Das Auto.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: VW Polo 9N1 1.2 12V 2002
« Odgovor #69 poslato: Januar 11, 2014, 03:39:46 posle podne »




Zaboravio sam da sam obecao slike. Evo sad sam ga oprao u novoj samousluznoj perionici u Nisu pa sam ga slikao na brzinu dok je cist. Jos se nije ni osusio kako treba. Na drugoj slici se vidi kako mi je oguljen C stub na dva mesta a na koji planiram da zalepim foliju. Sad sam osposobio i garazu platio sam 50 evra da sprovedem struju da bih mogao da ukljucujem puromat za pranje i jos sam platio 250 evra da se u garazi odradi toplotna izolacija da mu ne bude hladno zimi.  biggrin Dve nove zimske gume "Lassa" i u planu su maglenke mozda vec sutra a u sredu mu sredjujem odbojne gume zadnjih amortizera.
VW. Das Auto.