Autor Tema: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)  (Pročitano 151044 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NikolaRS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3400
  • Age: 36
  • Lokacija: Foča, Republika Srpska
  • Karma: +72/-75
  • Auto: Passat
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #720 poslato: Mart 25, 2014, 12:30:09 pre podne »
i ja sam pola trice otplatio sa plinom, redovno ga odrzavaj i samo pun gas. nikad nisam imao problema. samo znam da je nekad trebalo malo duze da se zagrije, i da na benzin nije htela ici ni 30% svoje snage

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #721 poslato: Mart 25, 2014, 12:38:27 pre podne »
Na kakvi plinovi, dizel je zakon. Jos ako je TDI,jos ako je I crveno. . . znaci vozi i skaci od srece sto imas crveno slovo. Nista bez dizela.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #722 poslato: Mart 25, 2014, 12:56:38 pre podne »
Khamis , jel ti namerno podpaljujes situaciju ?

Van mreže kadi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1622
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +43/-26
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Merida XT edition
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #723 poslato: Mart 25, 2014, 08:44:02 pre podne »
Ne znam da li popaljuje ali ja nikad ne bih vozio vw dizel,pa nek dobijem 100 minusa..vozim ih ufirmu stalno,te famozne 1,9 tdi...2,5 tdi..prosto su mi beze,za odrzavat preskupi.veliki' servis kod na majbaha da ga radim,previse bucni,a da su mali potrosaci pa i nisu..to da trose 6.7 litara po lokalu..u snovima....dizel priznajem samo bmw i to sestake nista drugo..ali benzincima dajem prednost u svakom slucaju
Nema gazde bez stomaka i auta bez sestaka  ;)

Van mreže cicero

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3002
  • Lokacija: munze
  • Karma: +75/-55
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BLACK RR_LINE
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #724 poslato: Mart 25, 2014, 10:09:48 pre podne »
dovoljno je da kad stanem na semafor i bacim pogled koliko dizela i benzinaca oko mene 10:3
NEMCI KAD NAPRAVE AUTO I RAT NAPRAVE DA BUDE SVETSKI

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #725 poslato: Mart 25, 2014, 11:53:36 pre podne »
Isto kad pogledas sta svinje jedu u blatu iako su lubenice iza coska. Toliku tehnicku tezinu ima ta tvoja konstatacija jer na semaforu kod mene malo druga situacija :) Na pumpi na Belim Vodama gde sipam, samo taksisti dolaze. Novcana razlika izmedju plina i dizela je minimalna tako da je to manje bitno prilikom odabira. Odabir je uglavnom posledica neznanja i predrasuda. Npr moja svastika ne da muzu da ugradi plin jer misli da ce da eksplodira dok se ona vozi sa decom, neko ima losa iskustva zbog ili losih majstora ili losih delova, neko je krajnje skeptican da to uopste funkcionise i onda se pojave kao ovaj Kemish i lupaju iz rekla-kazala price od ljudi koji popravljaju ves masine i ugradju plin. Ja uzeo tastu Atosa 1.1 i oterao da mu ugrade plin, eno covek presrecan ne izlazi iz kola, za smesne pare se vozi svaki dan. Pre par godina u Grckoj nijedno vozilo na plin. Pre dve godine niklo 10 pumpi oko Soluna, a po gradu samo vidim rupe na kolima za sipanje plina.
Vremena se menjaju, ali ljudi kod nas to odbijaju da prihvate. VW napravio GTE na struju od 200konja, po Norveskoj (gledam svaki dan) gomila ljudi vozi VW eUp! Ajde sad neka napise neko Wagenu da ne koriste alternativna goriva jer stvarno nije u redu.

PS evo upravo uhvatih jednog eUp (EL u Norveskoj oznacava da je vozilo na elektricni pogon)


Sve ima + i -, ja samo pokazujem da to moze da funkcionise kako treba tj da je moje iskustvo pozitivno.
« Poslednja izmena: Mart 25, 2014, 12:22:36 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #726 poslato: Mart 25, 2014, 03:56:02 posle podne »
Krenuo sam malopre na posao i snimao sve ovo.
Konkretno brojke:
9 stepeni spoljna temperatura, od paljenja do prebacivanja na plin prošlo je 3min i 8sekundi, za to vreme sam prešao 900m
Ako uzmemo da je to svakodnevna procedura i da od ovih pređenih 455km (iako je prešao i više) i podelimo sa brojem hladnih startova, a to je distanca od posla do kuće u jednom pravcu -16km
455km/16km=28.5 relacija pri kojima je pređeno 0.9km na benzin. Ukupno ispada da je u tih 455km na benzin pređeno 28.5*0.9km=25.6km tj na prosečnih 100km pređe se 6.4km na benzin
Ako uzmem da je (gornja) gradska potrošnja ovog motora 10.5L/100km (fabrički podaci) jednačinom dobijamo da na 6.4km potroši 0.67L benzina tj na ukupan trošak plina na 100km treba dodati još
0.67L*147din=98din za benzin
Znači na onih iz ranijeg posta: plin960din+benz98din=1060din ukupnih troškova svih goriva na 100km
Napomena: Računati su svi gornji parametri potrošnje. Gornja-gradska potrošnja po fabričkim podacima, računanje kilometraže do prvog signala nestanka plina, zimska cena plina.

-Ako sam negde omanuo u računici slobodno prijavite, bukvalno sam seo za komp i sračunao.
-Ako neko sumnja u tačnost podataka mogu da priložim izvore informacija i da uploadujem snimak koji sam napravio danas.
Olakšavajuće okolnosti koje mislim da utiču na ovu potrošnju: jedna osoba u kolima, Golf je lakši od Pasata sa istim motorom, remapiran auto, kvalitetan plin na Europetrolu, normalni način vožnje kroz grad.

Sad će gedora da okači sliku onog sapuna lollol
« Poslednja izmena: Mart 25, 2014, 04:16:26 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #727 poslato: Mart 25, 2014, 04:07:48 posle podne »
Ja merio danas, 400km sa 48L, potrošnja 12L na 100km, kako ga vozim - prezadovoljan sam  :53

Van mreže ShoNe84

  • Jedninko!
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 369
  • Age: 39
  • Lokacija: Zabalj
  • Karma: +8/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0TDI 4Motion
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #728 poslato: Mart 25, 2014, 04:33:05 posle podne »
1000 dinara nafte i od 100 do 120 km zavisi koliko ima otvorene voznje ostatak seoska voznja nema kreni stani kao u gradu ali ima dosta cimanja 1.-2.-3. Ja zadovoljan  yupi3ti

Da su drugacije okolnosti kao kad sam bio mladjan momak ja uvek bi pre vozio benzinca i to neku finu kubikazu, super ide dizel ne trosi mnogo ali benzin je benzin pogotovo bmw-ov redni sestak  :47

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #729 poslato: Mart 25, 2014, 07:28:14 posle podne »
Ja ne potpaljujem. Jednostavno mislim da je dizel bolji, posebno od plina, cak su i upaljaci bolji na benzin nego na plin, sve jace marke upaljaca su na benzin. Drugo, smeta boca u gepeku. . . visestruko smanjuje prostor, auto maltene ogranicis samo na voznju, ne mozes ni dzak brasna preneti. Trece, povecavas amortizaciju auta, imas tu raznih delova plinskog sistema koji se trose, jednostavno treba da se odrzava taj sistem. Cetvrto, veca potrosnja. Mozete da pricate sta hocete ali potrosnja, posebno u gradu je ogromna, te bajke o 7-8l jednostavno je nemoguce, najezim se kada to cujem. I ovo sto se vadite, kao dizel bucniji, bucniji su stariji, mada i taj njihov zvuk je tako automobilski hotttt, i bucni su samo kad stoji u leru, u voznji se ne cuju. Niste bez dizela. Nije dzabe VW group vecinu svoh profita ulaze u istrazivanje i razvoj dizel motora. Ako se ja ne razumem onda se oni svakako razumu.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #730 poslato: Mart 25, 2014, 08:38:22 posle podne »
ko od nasih clanova ovde ima FB nalog i ko je raspolozen da otvori grupu:

"svi mi koji mislimo da weletov golf ne trosi plin, nego ga proizvodi"
da se to lajkuje momentalno  lollol

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #731 poslato: Mart 25, 2014, 08:40:35 posle podne »
Dupont trosi plin.....
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #732 poslato: Mart 25, 2014, 11:03:12 posle podne »
:) nije me mrzelo

Ja ne potpaljujem. Jednostavno mislim da je dizel bolji, posebno od plina, cak su i upaljaci bolji na benzin nego na plin, sve jace marke upaljaca su na benzin.
Moguce, ne razumem se u upaljace, samo ne vidim kakve to veze ima sa kolima?

Drugo, smeta boca u gepeku. . . visestruko smanjuje prostor, auto maltene ogranicis samo na voznju, ne mozes ni dzak brasna preneti.
Boca u koju stane 52L plina se nalazi u prostoru za rezervni tocak. Rezervni tocak ne nosim vec set za reparaciju. Ko ne voli set za reparaciju ima copavac koji stane bez ikakvog problema na bocnu stranicu gepeka. Ko ni to ne zeli tu je AMS, ja za svojih 50.000 u Golfu nisam imao potrebe da menjam gumu. Po meni to je usteda jer nisam 50.000km vukao 15kila rezervnog tocka u gepeku. Moj auto se 95% vremena koristi samo da se prevezem na posao. Ne prevozim jarice, prasice, krompir ni namestaj.

Trece, povecavas amortizaciju auta, imas tu raznih delova plinskog sistema koji se trose, jednostavno treba da se odrzava taj sistem.
Odrzavanje dizel motora je najskuplje, to ce svaki majstor da ti potvrdi. Za 50.000km na plinu sam radio sledece:
Zamena svih ulozaka dizni - 1500din
Zamena filtera plina - 1000din
Zamena puknute plasticne racve - 2000din (ovde sam ispao ovca jer sam isao kod Rasica koji je bas skup)
Po meni ono sto je dobro sa plinom jeste ukoliko auto ima neki problem lako se utvrdi do cega je jer ako se razlicito ponasa na plinu i benzinu onda se zna sa koje strane moze biti problem.

Cetvrto, veca potrosnja. Mozete da pricate sta hocete ali potrosnja, posebno u gradu je ogromna, te bajke o 7-8l jednostavno je nemoguce, najezim se kada to cujem.
Ja sam ti na tvoj raniji post matematicki dokazao da nisi u pravu. Tad se nisi oglasio, sada se opet ponavljas bez ikakve racunice. Evo ti i gornji post gde je sve u brojevima objasnjeno. Brojevi ne lazu. Ako ti imas neku konkretnu racunicu slobodno je iznesi.
Ne znam ko pominje 7-8L i na koga mislis, potrosnju koju sam ja iznosio je 11-12L. Moje kolege koje voze dizele na poslu imaju potrosnju 7-10L

I ovo sto se vadite, kao dizel bucniji, bucniji su stariji, mada i taj njihov zvuk je tako automobilski hotttt, i bucni su samo kad stoji u leru, u voznji se ne cuju.
Poredimo vozila istih generacija. U voznji se ne cuju zbog ostalih zvukova koji se prave u voznji i potiskuju zvuk motora. Naravno da nema logike da je tisi kad je vise opterecen. Dodaj gas dok nije u brzini, pa reci jel tisi ili bucniji? Bilo ko da se razume i malo u automobile sa 50 metara moze da provali da li je vozilo dizel ili ne po zvuku motora. Nekome se to svidja nekome ne, subjektivna stvar.

Niste bez dizela. Nije dzabe VW group vecinu svoh profita ulaze u istrazivanje i razvoj dizel motora. Ako se ja ne razumem onda se oni svakako razumu.
Dizel je opet jako napredovao (prvi put sa pojavom TDI) i sam VW je cuda napravio od istog. Daleko od toga da ne valja. Nova Bluemotion tehnologija je prava mala revolucija i kod dizela i benzinca. Koliko je dizel stedljiviji, toliko je benzinac snazniji. Kacio sam tabelu svih Bluemotion motora gde se sve to moze primetiti.
Toliko je dizel napredovao da sad manje i zagadjuje od benzinca.

Tako da Kamishe realno razlike nisu drasticne niti smatram da je dizel los. Samo sam konkretizovao moje iskustvo.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #733 poslato: Mart 26, 2014, 01:30:12 pre podne »
Ne znam po cemu je odrzavanje dizel motora skuplje, pre bih rekao da je to srereotip. Sto se tice potrosnje dizeli stariji trose od 7 do 9 gradske, noviji od 6-7. Racunao sam i ja matematicki na prethodne dve strane. Jednostavno da bi se u Srbiji voznja na plin isplatila moras da prelazis veliku godisnju kilometrazu, mada je i to pod znakom pitanja jer sad ta velika kilometraza,podrazumeva u vecini slucajeva voznju na otvoreno gde dizel jako malo trosi, pa tu potrosnju kod dizela ne mozes racunati 8 prosek, vec znatno manje. Isto tako politicka situacija u zemlji, mahinacije u Srbija Gasu doprinisi velikoj skupoci plina, evo poskupeo je zimus, pojeftinice mozda na leto, i to mozda malo, tako da za 3-4 godine cena,izmedju dizela i gasa ce verovatno biti manja U Bosni je drugi slucaj, tamo je voznja na plin jeftinija, kako na sekventu tako i na obicnom.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #734 poslato: Mart 26, 2014, 08:58:25 pre podne »
Dizel je skuplji za odrzavanje kazu majstori, ja bih voleo da se ovde izjasne isti, posto ja nisam majstor, a tako sam cuo od par njih.
Ti si racunao i pokazao sam ti da si pogresno sracunao.
8*154=1232din - dizel
12*88=1056din - plin
Daj napisi KONACNO u brojevima kako je to dizel jeftiniji.

Koja velika kilometraza potrebna za isplatljivost? Jesi izracunao koliko ili opet pricas napamet? Danas plinski uredjaj kosta 350e doduse i atest lihvarima 80e. To je razlika koji benzinski auto ustedi za 7000km pri tome zaboravljas da je dizel na nasem trzistu jos uvek skuplji otprilike za taman toliko od benzinca. I da pretpostavimo da nije dizel sa prodajnih samo "130.000"km koji je u Nemackoj obrnuo 400.000km. Ja sam za 4 godine presao 50.000km, a ne vozim puno. U prevodu za 6-7 meseci usteda je tolika koliko je placen uredjaj.
Dohvati se digitrona malo, pa onda sracunaj pre nego sto kazes neke stvari.
Cena plina je niza leti jer mu je manja potrosnja (jer ga ne koriste za grejanje) i nemaju gde da ga skladiste. Tacno jeste da drzava koristi svaku priliku da digne neki porez na plin zbog njegove omasovljenosti. To nema veze sa politikom vec sa shishanjem ovaca tj punjenjem budzeta. Poskupljivace uvek taman toliko da bude ekonomski blizak dizel troskovima.
I cek sta ti znaci ovo dizel na otvorenom trosi manje? Sta ti mislis da na plin na otvorenom trose vise?  lollol Kami, stvarno. Da ti ne iznosim primere otvorene potrosnje posto ocigledno tebi brojevi ne dopiru do svesti, moram da ti kazem nesto sto ce mozda da te sokira. Benzinci na otvorenom isto toliko manje trose  coilleo2tj
« Poslednja izmena: Mart 26, 2014, 09:16:56 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Precisi0n

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 205
  • Age: 33
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1.6b
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #735 poslato: Mart 26, 2014, 12:12:12 posle podne »
Čitam zadnjih par stranica i ipostavlja se da niko ne vozi na benzin. :)
Ja u Golfa samo Super98 sipam, cena 2.19 km to mu dođe oko 135 dinara. Razmišljao sam o ugradnji plina ali nisam sreo nikoga, sem po netu, ko ima ugrađen plin a da mu auto radi normalno , na benzin, na plin i da  ne mora svako malo kod "majstora". 
Inače plin na granici sa Republikom Srpskom košta ~1.06 a to je oko 65 dinara.

Van mreže xr2

  • VW Početnik
  • Poruke: 166
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Karma: +3/-6
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #736 poslato: Mart 26, 2014, 12:33:08 posle podne »
verovatno ima para i da mu sipa nitro. Tih 340ks treba da se oseti kroz benzin a ne kroz plin, inace nije to to.  Na tolikim ks osetis kako ti benzin tece venama i uzivas u tom osecaju, a plin, plin je plin, ima neki sirotinjsi stereotip, i nije mu medto u S8, kvari dozivljaj.
Sipaj ti nitro u rezervoar pa javi sto se desilo, mislim kako ti ide auto..

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #737 poslato: Mart 26, 2014, 04:45:38 posle podne »

Ti si racunao i pokazao sam ti da si pogresno sracunao.
8*154=1232din - dizel
12*88=1056din - plin
Sta ti mislis da na plin na otvorenom trose vise?  lollol Kami, stvarno. Da ti ne iznosim primere otvorene potrosnje posto ocigledno tebi brojevi ne dopiru do svesti, moram da ti kazem nesto sto ce mozda da te sokira. Benzinci na otvorenom isto toliko manje trose  coilleo2tj
Sto se otvorene voznje odmah cemo izracunati:
4.5*154= 693 dizel
8*88= 704 plin
eto kako manje. Pa uzmi tih tvojih 50 000km
50 000km dizelom je 346 500 dinara
50 000km plinom je 352 000 dinara
razlika je 5500 u korist dizela. . .
A gde je u ovoj racunici jos benzin, pa kad je hladno zima, pa mora na benzin kojeg sam izuzeo iz racunanja, pa gde je atest, pa odrzavanje plinskog sistema.
Ako je cena ugradnje sekvent plina
Drustvo imam Golfa 4 1.6. SR benzinca pa posto cena benzina stalno raste razmisljam da stavim sekvent plin i da furam na plinu. Interesuje me koliko se okvirno krece cena ugradnje plina za Golfa 4? Neki u mom kraju su mi pricali da ugradnja plina za moj auto kosta 700-800 e sto je po meni previse i ne isplati se. Zanima me neka jeftinija varijanta tj. koja je najniza cena ugradnje sekvent plina za pomenuti auto? Unapred Hvala! Srki
plus dodaj jos za atest 100eura+ odrzavanje 30eura, i ovih 700-800 ugradnja, i jos razlika u potrosnji 50 eura, to je oko 1000 eura u korist dizela.
Ne znam odkud ti to da je dizel skuplji za odrzavanje!?
 Mozda kod BMW, dok su VW dizel motori poznati kao jako jako trajni i izdrzljivi motori, slabo kvarljivi, 1.9TDI je sinonim za trajnost i pouzdanost, kao ni jedan drugi motor. I na kraju posto ti imas neki specijalni plin koji jako malo trosi, a za taj tvoj benzinski motor je benzin misaona imenica, pa ajde da uzmemo da trosi znatno manje, da je neko specilajno izdanje, kako da poklopi ovu 1000e razlike? eto neka poklopi 500, ali 500 ostaje, taman da ustedim za neki motor na leto, da jurcam okolo i dobacujem  ribama u sorcevima :)

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Re: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #738 poslato: Mart 26, 2014, 06:13:33 posle podne »
Čiji to dizel troši 4.5 l/100 km? Ja pasata ispod 4.7 nikad nisam spustio. I to jedva da sam pipkao gas.  Npr.pre neki dan kad sam isao u BG, Raška- aerodrom, aerodrom-Usce, Ušće-centar (preko zelenog venca) i nazad auto-putem, voznja 120-130 km/h. Na kraju 5.4 l. Mada ne verujem da bi pasat 1.8 T ili 2.0 sa plinom bili ekonomičniji.

Sent from my Samsung S4 using Tapatalk

This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže misa-goga gti

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1275
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-47
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Octavia
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #739 poslato: Mart 26, 2014, 07:03:10 posle podne »
bogati fitipaldi, gde bas nadje tih 4.7l potrosnje zivota ti ?
kod oemovaca se na privatnim skupovima u vinci svi clanovi ljube u usta.
mislim da ti je sad sve jasno...