Autor Tema: Curenje freona  (Pročitano 8927 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Uros 98

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo 1.4 tdi
Curenje freona
« poslato: Maj 23, 2020, 04:22:42 posle podne »
Pozdrav drustvo polo 9n je u pitanju negde mi curi freon bukvalno za dan se isprazni, ostalo je samo da utvrdim mesto odakle curi intresuje me na koje nacine to curenje moze da se resi ako je neko imao iskustva ranije sa tim problemom da li je varenje jedino resenje posto je instalacija od aluminijuma ili postoji jos nesto sto bi moglo da se uradi. Unapred hvala !

Van mreže patak007

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Age: 29
  • Lokacija: Pompano Beach, Florida
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat 2015
Odg: Curenje freona
« Odgovor #1 poslato: Maj 23, 2020, 07:56:57 posle podne »
Ja sam sređivao pre mesec dana. Meni je ispustio sav freon, majstor ga je napunio novim freonom i ubacio boju. Rekao da dođem kad ispusti pa će po boji da traži rupu. Prošlo je mesec dana i još nije ispustio, a klima hladi super, tako da ja i dalje čekam  biggrin . Kada je veća rupa, mislim da može to odmah da nađe kuda pušta, dok kada je manja moraš ovako da čekaš da ispusti pa onda da traži..
Nikola

Van mreže Uros 98

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo 1.4 tdi
Odg: Curenje freona
« Odgovor #2 poslato: Maj 23, 2020, 08:03:57 posle podne »
Hvala na komentaru druze, ja sam juce sredjivao senzor spoljnje temperature i tad je ubacen i freon danas je vec istekao znaci da curi negde lepo pa smo takodje ubacili tu boju sad cekam da pokaze gde je, vec sam dao 100e za senzor sad jos i ovo lep trosak ali sta je tu je nego sam cuo da postoji ta opcija kad vare te naprsle delove pa sam hteo oko toga vise da se informisem.

Van mreže patak007

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Age: 29
  • Lokacija: Pompano Beach, Florida
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat 2015
Odg: Curenje freona
« Odgovor #3 poslato: Maj 23, 2020, 08:18:18 posle podne »
Nema na čemu. Meni je rečeno da mogu da krpe te rupe na cevima, verovatno zavisi gde se nalazi i kolika je.
Nikola

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Curenje freona
« Odgovor #4 poslato: Maj 24, 2020, 12:11:53 pre podne »
Cesto ispusta freon na susacu kod hladnjaka klime. Obicno na plasticnom srafu (poklopcu) susaca (ako postoji na tom tipu hladnjaka).

Postoji i drugi nacin za proveru, naduva se vazduh u sistem umesto freona. Onda se sa penom gleda gde izlazi.

Van mreže Uros 98

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo 1.4 tdi
Odg: Curenje freona
« Odgovor #5 poslato: Maj 24, 2020, 01:45:44 pre podne »
Hvala na odgovoru, pogledacu bas sutra to mesto

Van mreže Uros 98

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo 1.4 tdi
Odg: Curenje freona
« Odgovor #6 poslato: Maj 28, 2020, 11:23:48 pre podne »
Evo drustvo cisto da podelim sa vam mozda nekoga bude zanimalo u buducnosti, na mom autu uzrok za curenje freona je bio los hladnjak tu je ispustao freon i majstor kaze da je to razlog curenja gasa u 80 posto slucajeva pogotovo kod vw-a to im je boljka to su njegove reci nista tu ja nisam dodavak ni oduzimao, uglavnom nov hladnjak sa zamenom je 17 hiljada barem je toliko mene izasao jer majstor nece da mi naplati taj freon sto je iscureo i novi posto se poznajemo kad bi i to placao bila bi ozbiljnija cifra, ostaje samo pitanje da li je taj problem sa hladnjakom mogao da se utvrdi na pocetku radova ili je ovaj scenario u kom sav gas prvo iscuri bio neizbezan 5 dana je auto vec u servisu ko za baksuz danas stigao pogresan hladnjak badmood tako da auto ce biti gotov tek sutra 6ti dan

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Curenje freona
« Odgovor #7 poslato: Maj 28, 2020, 02:08:29 posle podne »
Ako auto dodje u servis bez freona u sistemu, znaci da je negde izasao. E sad, malo ko proverava gde izlazi, kako je doslo do toga itd., nego samo dopune freon. U ne tako malom procentu dogodi se kao sto je i tebi, da ubrzo uzadje sav freon. Ostatak price znas i sam...

Punjenje je oko 3000din (bar je u Cacku tuda negde). Toliko si izgubio, ali dobro.
« Poslednja izmena: Maj 28, 2020, 02:10:31 posle podne od strane AcoVW »