Autor Tema: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4  (Pročitano 72522 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #240 poslato: Januar 18, 2019, 02:53:56 pre podne »
Још мало па готово, заменио инсталације светла и убацио предњи сензор на предњем левом точку а шасија већ има рупе тако да је било потребно само прикачити сензор и убацити инсталацију.  majstor1 ПС: Мало је прљав али знате како зимска сезона оправдано је. :64 Тамо где се види бела везица на шусплеху ту је некада био шраф али такви су нам путеви, добро је то што је шусплех и даље ту.  lollol






« Poslednja izmena: Januar 18, 2019, 02:57:49 pre podne od strane Mix-VW »


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #241 poslato: Januar 20, 2019, 06:13:44 posle podne »
Позајмио сам овај пројекат од колеге  coilleo2tj ''Zeleni Zub''  :26 и овом приликом похваљујем његове радове јер човек ради на ситним детаљима који у супштини дају тај посебан шмек ауту. wub

У питању је препакивање кућишта кључа тј. трансформација кључа из фабричког VW Passat-a B5+ у VW Golf 7:   :61

Ово се може исто одрадити и код Golf 4 са 2 тастера само што неће радити тастер гепека. Ко је заинтересован нека пронађе на KP-у мој оглас за ово кућиште и има попуст од 20% на тој цени.  big_boss biggrin







« Poslednja izmena: Januar 20, 2019, 06:20:51 posle podne od strane Mix-VW »


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Mr. Black Smoke

  • VW Početnik
  • Poruke: 110
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #242 poslato: Januar 20, 2019, 06:50:49 posle podne »
Da se prikljucim sa jednom malom sugestijom :)
Uradite platneni deo na tom hromu,  da se ne bi izgrebao .. sve sto vam je potrebno jeste neka privezak traka i siveca masina  biggrin







Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #243 poslato: Januar 20, 2019, 07:18:34 posle podne »
@Marko Subotic
- Лепо осмишљено  thumbup  :26


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Mr. Black Smoke

  • VW Početnik
  • Poruke: 110
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #244 poslato: Januar 20, 2019, 07:29:05 posle podne »
@Mix-VW  +
Hvala hvala.. inace pratim temu sve je top! :)

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #245 poslato: Januar 20, 2019, 11:24:37 posle podne »
@Marko Subotic
- Хвала лепо колега Марко cheers, такође си добио +  :46 види се да имаш потенцијала и ко зна шта можемо све да очекујемо надаље од твојих пројеката. Имаш сјајне идеје, подели са нама сваки рад.  :26 И јави се па да идемо на скупове ове године, можда чак и узмемо неки пехар на крају  biggrin biggrin, прошле године ја узео само један али ове биће још сигурно. biggrin

- Овим путем хоћу да замолим администрацију форума да се у овој години организује неки скупм, гледам ове постове из ранијих година и жељан сам тога да се организују више скупова па неко такмичење и све остало како доликује. Пола Србије вози VW, да не причам колико младих људи вози VW што би рекли ови из ''Дневњака'' у оном да назовем спарингу Golf vs Alfa  на Youtube, цитирам: ,,Голф се не купује, голф се наслеђује''. Сви ми радимо и као увек немамо времена али један викенд у месецу може да се издвоји.  :26 У 2018 години сам био на много скупова и могу вам рећи да је невероватно леп осећај када свако дође са својим да назовем љубимцем па онда размените искуства и мишљења без обзира шта ко вози, не може нико да ми докаже да један дан у недељи не може да издвоји јер ево у 2018-ој години сваки скуп се заказивао месец дана унапред.  :)


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #246 poslato: Januar 20, 2019, 11:30:57 posle podne »
To sto se tice skupa bi bilo super,svaka cast za ideju thumbup
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #247 poslato: Januar 21, 2019, 12:29:21 pre podne »
@Rnjak 
- Хвала, искрено се надам да ће бити од тога нешто ове године.  :26


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #248 poslato: Januar 21, 2019, 01:22:58 pre podne »
Зимски сет који тренутно имам на ауту продајем (у комплету фелне+гуме+раткапне+ланци) и имате комплетан оглас на форуму ко је заинтересован. Прелазим на фабричке алуминијумске фелне Highline 16'' за зимски сет јер сам навикао на алу. фелну и некако ми челичара не стоји.  coilleo2tj

Мој нови сет: (гуме тек треба да купим  boodala biggrin) фелне сам сликао чим сам их купио па су зато прљаве и без једног VW чепа.  :48



Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #249 poslato: Januar 21, 2019, 05:50:31 posle podne »
Нажалост сваки ауто се квари па је и на мом љубимцу дошао ред  badmood. Ујутру упалим ауто и упали се на инструментал табли на дисплеју велико упозорење за расхладни систем мотора са текстом (проверите ниво течности антифриза) што сам наравно одмах и учионио и имао сам  шта да видим, чантра скоро па празна.

Наравно одмах угасим мотор аута и кренем да истражујем :30 почев прво од ''добро познатог VW-ог'' хладњака за грејање  cold у кабини али срећом ту је све суво clap и грејање ради супер :61, када сам се уверио да је све ту уреду онда сам прешао на главу мотора wacko тако што при раду мотора видим да ли су црева тврда и срећом није ни то clap, даље кренем да контролишем детаљно :55 сензоре за температуру ал с обзиром да сам их мењао пре пар година испоставило се да је на тим местима исто све суво clap, погледам црево испод ''Тандем'' пумпе пошто она хоће да пусти мало гориво и да црево за расхладну течност пукне blink јер се надује од нафте јер га она буквално ''поједе'' али и ''Тандем'' пумпу сам заменио majstor1 одавно и ту је све суво clap, даље пратим сва црева расладног система детаљно и на крају дођем до хладњака мотора и испостави се да је он процурео angry2 у пределу компресора климе и да ту пушта антифриз. Погледам детаљније да бих се уверио да је ту проблем и на крају установим да је на том делу процурео хладњак и да ту губи расхладну течност angry2.

- Хладњак ћу сам мењати  majstor1 и поставићу слике како су радови протекли али пре тога морам да набавим други хладњак, е сад сам у великој дилеми :30 да ли полован или нов и ако је нов онда која марка?! позвао сам више радњи (VaG-Auto, LaV auto, Euro 07, Lucas...) и код свих њих је најскупљи хладњак марке Valeo земља порекла Француска (по њиховим речима и најквалитетнији) а цене варирају од 4.000дин до 7.500дин.

Каква су ваша искуства и шта би ми ви предложили ?  :) :30









Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Mr. Black Smoke

  • VW Početnik
  • Poruke: 110
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #250 poslato: Januar 21, 2019, 06:01:30 posle podne »
 :11 Koje sr*nje buraz..
mozes li ga okrpiti mozda ?
Ja kad sam kupovao pazario sam u Wint-u  mislim a je kostao oko 5 soma i kusur.. koliko se secam bio je bugarski :54.. i daje vrsi posao :41

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #251 poslato: Januar 21, 2019, 07:32:10 posle podne »
Ja sam pre tri godine menjao hladnjak. INT, bio je oko 4000 dinara, u Euro07. Nisam hteo da kupujem polovan, cena je bila slična. I nisam imao problem do sada. Ono što je bilo drugačije od mog starog hladnjaka je što je ovaj novi imao i rupu za termoprekidač za ventilator, koji Passat B5.5 nema, ali to sam rešio tako što sam kupio termoprekidač od ,,Keca", zašrafio i na taj način zapušio rupu. Isto, kao i fabrički hladnjak, ima česmicu u donjem levom uglu za ispuštanje rashladne tečnosti.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Zeleni Zub

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 295
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +23/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5,5
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #252 poslato: Januar 23, 2019, 09:00:53 pre podne »
Sve pohvale za radove  thumbup
Kad ovako gledas, deluje sasvim jednostavno montaza xenon farova i senzora za autonivelaciju.
Ali samo za one koji nisu nista radili na autu.
Svaka cast sto si isterao taj projekat do kraja, sve zajedno sa prskalicama  :25 :25  :25 Velik je to posao + vreme da se sve uradi po PS-u.

Kluc od sedmice

Zimski tockovi

A hladnjak... nekad mora da se radi nesto i mimo spiska  majstor1

Van mreže BAKI95

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 28
  • Lokacija: Prhovo
  • Karma: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT tdi
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #253 poslato: Januar 23, 2019, 09:33:51 pre podne »
Još samo da malo pojača kilovate, da to bolje ide... 😁

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #254 poslato: Januar 23, 2019, 09:56:32 pre podne »
Ja sam mijenjao hladnjak interkulera na Sharanu i stavio Nissens marku. Nikakvih problema nema nakon 8 godina.
TDI POWER

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #255 poslato: Januar 25, 2019, 02:02:54 pre podne »
@Marko Subotic
- Нисам помишљао на крпљење јер то срество које сипаш у чантру направи временом хаос по систему и онда не можеш ништа. lost006
Ја сам  се одлучио за Valeo који је коштао 7.300дин, надам се да ће да оправда уложен новац. :65

@BladeBG
- Где си бре Бладе, скроз си се изгубио.  :26
Ја сам узео као што рекох колеги марку Valeo за 7.300дин, све је лепо леглно а то што кажеш за термопрекидач видео сам да има једну вишак рупу на доњем прикључку која је затворена неким шрафом можда је за то, не знам. Видећеш у даљем тексту слике.  majstor1

@Zeleni Zub
- Хвала Зелени  biggrin :26
Пројекат фабрички ксенони са ауто нивелацијом са прскалицама и то по ПС-у је мој најтежи пројекат. Остао је само задњи сензор и када ми стигне VCDS који сам наручио да укодирам ксеноне и остаје на крају један тест. Надам се да ће бити све како треба.

- За кључ сам ти захвалан до неба  biggrin :26, стварно много моћно изгледа.

- Ове 16''-ице су ми увек привлачиле пажњу зато сам их и узео за зимски сет али ми је проблем што већ имам зимски сет па морам да га продам је сам остао без пара за нове зимске гуме. Планирам да накачим на њима Саву и биће то.  cheers

- Еххх тај хладњак, данас ме намучио само тако али да ти не објашњавам сад као одговор испод свих одговара детаљно пишем шта и како ми се десило. Доћи до њега је јебада а да дам 5.000дин нисам хтео јер знам да га заменим а алата имам хвала Богу.  :) majstor1

@BAKI95
- Као да сам ја неко који воли брзу вожњу, мени се бре дешава да ми некад свирају што се држим ограничења.  lollol Ал колико год се трудио да поштујем ограничења што и стварно чиним јер тако волим, опет ме начекају ''Врањанци'' на радару и казне ме за 56км/х а ограничење 50км/х  bonk. Једно је сигурно а то је да ''нема правила''  biggrin

@mur3633
- Понудили су ми и ту марку али је био ако се добро сећам око 8.900дин па сам одустао јер сам требао да купим и антифриз. Можда сам уштедео на глупост али шта је ту је, сада је у њему Valeo па колико да иде нека иде.  :83


Као што сам свима одговорио још једном да резимирам причу:
Купио сам хладњак марке Valeo по цени 7.300дин
и антифриз G12 не знам која је беше марка види се на сликама али је као производња Немачка. Долази у флашама од 1.5L и кошта 800 дин по флаши и он ме је коштао 1.600дин јер сам узео 3L.
+ Дестилизована вода у балону од 5L која ме је коштала 110дин
- Замену код мајстора нисам хтео да прихватим јер ми је сулудо да бацим 5.000дин а знам да га заменим и то много боље него кад се мајстор жури. Овим путем ја никога не вређам само кажем јер свако гледа да за тај дан поправи много више кола да заради што више а не да води рачуна о свему док ти ради поправку на ауто.  majstor1

Успут сам заменио и прса а разлог је тај што сам тражио прса са оним додатним држачем за фар који га штелује и с њим се много боље уклопи (легне) фар и браник, јесте да имам сада једна прса више па ако је неко заинтересован даћу га за јефтине паре јер ми прави велику гужву. Неко ће рећи да је ово сулудо што сам радио али ауто сређујем што би се рекло за своју душу па ми је све битно.  :46

Док сам радио био сам ограничен временом па нисам стигао радове да сликам све али ево укратко:













Означено је место цурења у доњем десном углу код компресора климе




Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #256 poslato: Januar 25, 2019, 02:14:49 pre podne »
Valeo hladnjaci su fabrička ugradnja, tako da nemaš problema. To će sad vječno.

Mislim da je to Febi antifriz. Imam ga i ja u Sharanu, odličan je.
TDI POWER

Van mreže Mr. Black Smoke

  • VW Početnik
  • Poruke: 110
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #257 poslato: Januar 25, 2019, 06:30:43 pre podne »
@Mix-VW Jasno jasno nego nisam mislio na takvo krpljenje .. nego postoji sprej od marke Wurth koji je kao WD80 sa onom slamcicom i samo natopis tu gde curi ili naprskas u krajnjem slucaju i momentalno zaustavlja prodor tecnosti :)

Ali bitno je da si ti to sredio thumbup yupi3ti :41

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #258 poslato: Januar 26, 2019, 01:27:15 pre podne »
Vidim gde je čep. Kada sam kupio ITN, nije bio čep za tu rupu, pa sam odlučio da je najsigurnije da je zatvorim onim za sta je namenjena, termoprekidačem. Posto je to zamenski hladnjak za više automobila, neki imaju termoprekidač, pa je ostavljeno. Fabrički hladnjak nije imao rupu sa čepom na tom mestu.

Zašto si skidao i vezni lim da bi zamenio hladnjak? Nisi morao. Skineš branik i masku, a hladnjak klime možeš da pomeriš, ne moraš da ga raskačinješ. Iza njega je hladnjak motora. Creva su na brzim spojkama, a osigurači su u velikom broju slučajeva slomljeni i improvizovani žicama.

A stari hladnjak kod tebe je visko-ventilator očešao ili...?
« Poslednja izmena: Januar 26, 2019, 01:34:44 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #259 poslato: Januar 27, 2019, 12:04:51 pre podne »
@mur3633
- Драго ми је то да чујем :46, сада могу мирно да спавам. :26
- Код мене је следеће за замену EGR вентил па бих волео да чујем твоје мишљење, видим да веома добро познајеш материју. Разне су цене, не знам шта да гледам да ли оно ''цена-квалитет'' или марку која је типа мало јефтинија ал важи за поуздан део. Мењам га јер му је пукла мембрана па ми прља мотор а то баш не волим да видим.  :)

@Marko Subotic

- Искрено нисам знао да такво срество постоји, онда моја грешка.  :8 Што би се рекло ''Ново је ново'' аи ништа вечно не траје, ауто прелази километре логично је да дођу одређени делови за замену.  biggrin :26

@BladeBG
- Код мене је срећом ту чеп у облику шрафа тако да нисам имао ту муку али јесте за доста VW аута.

- Прса сам намерно заменио јер за Пају постоје 2-ве врсте прса а то су она обична која немају место за шрафљење држача фара и она која то имају. Моја прса нису лоша и у добро су стању али сам ипак ставио друга и могу ти рећи да нисам погрешио јер много боље стоје фарови и смањена је вибрација и све је некако много јаче фиксирано. Хвала Богу оба осигурача на брзим спојкама су била читава и уз мало муке сам скинуо стари хладњак и монтирао нов.

- То не знам ни сам, тако сам га купио још од првог дана када сам га дотерао кући запазио сам то али није му никад сметало.  :) :26


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr