Autor Tema: ESP prekidac Golf 4 pinout ?  (Pročitano 977 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
ESP prekidac Golf 4 pinout ?
« poslato: Jul 08, 2019, 05:12:06 posle podne »
Interesuje me ima li neko pinout dijagram za ESP prekidac za Golf 4 (moze i po bojama sve mi jedno). Trazio sam po forumu, ima neki sema za ESP ali sve su za instalaciju oko ESP modula i senzora, nema odvojeno za prekidac ovaj, ili ja nisam video. Zeleo bih ovaj prekidac iskoristiti za prednje maglenke, posto vec nemam ESP/ASR, a imam prekidac i dzek sa parcetom instalacije, mogu da iskoristim osvetljenje sa onog prekidaca (dimmera) da se pali kad je prekidac za svetla na pozicji zajedno sa ostalim prekidacima, a da funkcija kad se pritisne bude za paljenje maglenki. Imao sam na mestu ESP ranije neki kupovni okrugli prekidac, izgledao ruzno, ovako ce biti fabricki bas  :53

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2448
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: ESP prekidac Golf 4 pinout ?
« Odgovor #1 poslato: Jul 11, 2019, 03:05:30 pre podne »
A zašto ne napraviš na prekidaču farova paljenje maglenki, kao što je to fabrički?
TDI POWER

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: ESP prekidac Golf 4 pinout ?
« Odgovor #2 poslato: Jul 14, 2019, 10:26:14 pre podne »
Zato sto na prekidacu koji imam, nema pozicije za prednje maglenke, samo sa zadnje. Plus, ovako bih mogao da imam upaljene maglenke bez uapljene pozicije i kratkih svetla. Prekidac za ESP i dzek imam, pa mi je tako eto zanimljivije i drugacije, a i taman da popunim tu prazninu ispod luftera..xD

Van mreže jveselinovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Age: 59
  • Lokacija: Istocno Sarajevo RS
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: ESP prekidac Golf 4 pinout ?
« Odgovor #3 poslato: Jul 14, 2019, 01:08:13 posle podne »
Mislim da ces se iznenaditi da prekidac za ESP u stvari i nije prekidac, nego taster.
Po funkciji slican tasteru za zvono, dok drzis prst ima kontkt, kad pustis nema.
To onda znaci da moras da ubacis neki bistabil iza tastera , a to je komplikovano.