Autor Tema: DPF filter-regeneracija  (Pročitano 40024 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Box1

  • VW Početnik
  • Poruke: 26
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b7
DPF filter-regeneracija
« poslato: Decembar 27, 2019, 11:45:59 posle podne »
Ako sam dobro shvatio regeneraciju, i opasnosti vezane za nju, priča ide ovako:
Ako regeneracija započne trenutak prije nego što stignemo na odredište, a mi ugasimo motor, regeneracija je u tom trenutku prekinuta, višak goriva je ostao u sistemu, saprao ulje sa cilindara i usput ga razrijedio u karteru. Vozač se vraća pali auto i motor se nakon nekog vremena pokvari. Vozač plaća štetu, jer nije imao svjetlosni indikator koji će ga upozoriti da je u toku regeneracija. Dakle ovo je propust proizvođača.
Neki vozači po zvuku, obrtaijima i vibraciji znaju da je započela regeneracija DPF filtera, pa će samo nastaviti voziti auto. Međutim neki vozači to ne znaju primjetiti.

Moje pitanje glasi: Može li se sa VCDS-om programirati DPF lampica na kontrolnoj tabli da blinka kada je započela regeneracija, i na taj način upozori vozača da ne gasi auto?

Van mreže Box1

  • VW Početnik
  • Poruke: 26
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b7
Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #1 poslato: Decembar 27, 2019, 11:56:24 posle podne »
Dakle, lampica se pali tek na oko 55% zaprljanosti DPF filtera. Dakle, kako inicirati da se pali (bolje blinka) prilikom svake regeneracije, ispod 55% zaprljanosti?

Van mreže duratecHE

  • VW Početnik
  • Poruke: 52
  • Lokacija: gornji milanovac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
DPF filter-regeneracija
« Odgovor #2 poslato: Decembar 28, 2019, 11:48:45 pre podne »
Vrv moguće ( ali mali broj ljudi koji su kršteni za taj deo posla bi to mogli urediti jer svi nešto kao rade a na prste jedne ruke izbrojio koliko njih to ZNA stvarno i razume šta radi))-
zaprljanost detektuju  diferentni senzori pritiska ( razlika u pritisku/ protoku) i iniciraju pokretanje postupka.To je komplexan proces i ne bi ja tu ništa dirao jer je previše uslova i okolnosti za tu radnju i može se samo napraviti karambol neki. Znam XX slučajeva i problema vezanih za neadekvatno gašenje tog sistema jer se ne stave “simulatori “ na sva potrebna mesta i neki od procesa ostaju aktivni...
Ja sam kupio focusa sa ugašenim dpf prilikom uvoza... 100 problema sa autom dok nisam odradio reinstal software po broju šasije- tada je identifikovan pravi uzrok i resen.
Regeneracija se primeti ( grublje radi motor, radi ventilator, prebaciš na trenutnu potrošnju u mestu i vidiš da je povišena / preko 1L/ h, karakterističan smrad iz izduva... ) ostavi auto da radi u mestu/ pasivna reg ili nastavi da voziš za nekoliko minuta će završiti
Slažem se da bi bili korisno da lampica skrene pažnju na to, al to je sto je

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2019, 12:02:16 posle podne od strane duratecHE »

Van mreže Box1

  • VW Početnik
  • Poruke: 26
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b7
Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #3 poslato: Decembar 28, 2019, 09:20:38 posle podne »
Просто је невјероватно колико је произвођач неодговоран, кад није узео за озбиљно да возач треба да зна кад је започела регенерација. И сва та прича о еко нормама ми иде на живце кад се зна да се тренутно у свијету гради око 500 термоелектрана, (по изјави челника Тојоте). Ако је неко којим случајем прилагодио са "VCDS-om" горе наведено, нека подијели искуство!

Van mreže duratecHE

  • VW Početnik
  • Poruke: 52
  • Lokacija: gornji milanovac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #4 poslato: Decembar 28, 2019, 10:12:32 posle podne »
Nije proizvođač neodgovoran, taj sistem odradi životni vek auta u inostranstvu sa ili bez manjih intervencija
Nego mi kupujemo vozila tek kada ih oni odbace


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #5 poslato: Decembar 29, 2019, 08:56:07 pre podne »
Ja mislim da sam prekinuo 1-2 puta regeneraciju, a kad gledam nivo ulja imam malo vise od max. Ne verujem da je majstor sipao vise, znaci vrlo moguce da mi se desilo to iz prvog posta.
A vlasnik sam golfa 6 2.0 od jula, nisam ni imao iskustva sa dpf-om.
A ono sto vidim kao problem jeste jutarnje paljenje, nekad teze upali iako je nov aku. Ccc

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #6 poslato: Decembar 29, 2019, 12:24:59 posle podne »
darkonda da si stavio akumulator koji je fabrika propisala nebi imao probleme sa paljenjem. I opet slucaj da je balkanac pametniji od konzilija inzenjera pada u vodu. Ako ne mozete prepoznati kada se ukljuci regeneracija za vas nije auto nego javni prevoz. I VCDS iz kine nije svemoguc da rjesava sve vase probleme i hirove
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #7 poslato: Decembar 29, 2019, 12:27:59 posle podne »
Ja mislim da sam prekinuo 1-2 puta regeneraciju, a kad gledam nivo ulja imam malo vise od max. Ne verujem da je majstor sipao vise, znaci vrlo moguce da mi se desilo to iz prvog posta.
A vlasnik sam golfa 6 2.0 od jula, nisam ni imao iskustva sa dpf-om.
A ono sto vidim kao problem jeste jutarnje paljenje, nekad teze upali iako je nov aku. Ccc
Mozda ti grijaci nisu ispravni pa teze upali.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #8 poslato: Decembar 29, 2019, 12:35:11 posle podne »
Prethodni vlasnik je stavio nove grejace.
A sto se tice ovog zanimljivog komentara za DPF, fabrika je idiot kad je dozvolila da ga ugasim dok traje regeneracija, drugo, kad sam u zurbi ne gledam obrtaje posto mi je van svake pameti da svaki put pratim da li radi regeneraciju, desava se da sano izletim iz auta..
Trece, prebacicu ovaj aku kod brata, sebi cu uzeti AGR i verovatno ce praviti isti problem pri paljenju sto mozda i nije neki problem samo ja tripujem ipak su noćne temperature u minusu.

Van mreže duratecHE

  • VW Početnik
  • Poruke: 52
  • Lokacija: gornji milanovac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
DPF filter-regeneracija
« Odgovor #9 poslato: Decembar 29, 2019, 04:29:37 posle podne »
Ne može ti ecu zabraniti da ugasiš auto iz xxx razloga. Ništa mu se neće desiti ali par puta to uradiš. Problemi kreću u ozbiljnim km kada jednostavno dotraju sistem
Ja nisam pristalica cackanja softwarea koji je proizvođač predvideo. ( nije to smišljeno u nekom “ dobrovoljnom vatrogasnom društvu” )
Osete se vibracije- čuje se ventilator. Ja imam naviku da prvo Otvorim vrata pa gasim motor - ventilator se čuje ako radi.
Jbg, mora se gleda, prati, osluškuje, kontrolise vozilo.... ili teras dok ne stane i ne kukas na kvarove...


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Poslednja izmena: Decembar 29, 2019, 04:45:44 posle podne od strane duratecHE »

Van mreže Box1

  • VW Početnik
  • Poruke: 26
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b7
Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #10 poslato: Decembar 29, 2019, 04:59:39 posle podne »
Ako prekidom regeneracije može doći do problema, ja kao vozač bi trebao biti upozoren kontrolnom lampicom da ne gasim motor u tom trenutku, posebno zbog situacije ako mi supruga ponekad vozi auto. Šta ako je motor vruć, pa ventilator ostane da radi? Da li hladi motor ili sam prekinuo regeneraciju? Puno je tu pitanja bez odgovora. Neko je napisao da ne treba dirati softver? A zašto ga je VW dirao zbog DieselGate afere, pa nam je svima novim softverom smanjio trajanje EGR ventila. Zbog toga su i dobili kaznu od 8,5 milijardi eura! I neka su! Što se tiče akumulatora, kod mene ide AGM (start-stop) i ja sam stavio Baren, a orginal ide Varta. Ko se imalo razumije u elektroniku zna da marka akumulatora ne znači ništa. Ne možeš umjesto AGM- staviti obični.... Bitne su specifikacije i da se akumulator pomoću VCDS prilagodi autu, jer noviji auti drugačije pune skroz nove akumulatora. Dakle, ne možeš tek tako izvaditi akumulator i staviti novi, moraš autu "objasniti" da si stavio novi akumulator. Marka nije bitna, nego specifikacije.
Ja mislim da sam prekinuo 1-2 puta regeneraciju, a kad gledam nivo ulja imam malo vise od max. Ne verujem da je majstor sipao vise, znaci vrlo moguce da mi se desilo to iz prvog posta.
A vlasnik sam golfa 6 2.0 od jula, nisam ni imao iskustva sa dpf-om.
A ono sto vidim kao problem jeste jutarnje paljenje, nekad teze upali iako je nov aku. Ccc
« Poslednja izmena: Decembar 29, 2019, 05:19:22 posle podne od strane Box1 »

Van mreže duratecHE

  • VW Početnik
  • Poruke: 52
  • Lokacija: gornji milanovac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #11 poslato: Decembar 29, 2019, 08:23:48 posle podne »
Ljudi, neće mu biti ništa ako se nekada prekine ali nije poželjno. Kada parkiraš auto i čuješ ventilator- prebaci na trenutnu potrošnju i ako je na radnoj temperaturi preko 0.6 ( ide do 1.4 L/ h) ostavi ga da radi ili još bolje vozi. Bolje je da je uradi i vožnji/ aktivnu regeneraciju


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 866
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #12 poslato: Decembar 31, 2019, 05:08:37 posle podne »
Pa ti i jesi upozoren lampicom kad je stvarno kriticno i kad zaista ne bi trebao gasiti auto dok ne odradi regenerciju. Ove redovne regeneracije nije problem prekidati,ali ne treba preterati i zanemariti.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20534
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #13 poslato: Januar 02, 2020, 01:34:12 posle podne »
Bas tako.. iskreno ja ni ne obracam puno paznju na regeneraciju pali je cesto jer davim auto po gradu non stop al sta da radim.. cesto ne stigne auto ni da se zagreje ja stignem na odrediste.. pa do sledeceg opet i tako u krug.. evo pre neki dan je bas upalio lampicu al se potrefilo da sam isao ne neki put i odma je ugasio.. za 2-3 god kolko imam auto 2 puta mi je upalio lampicu.. a redovne regeneracije radi vrlo cesto...
prikacili smo ga na dijagnostiku kad sam radio mali servis cadji nije bilo uopste.. ja reko sigurno je pun kad tako cesto radi.. pa da mu odradimo rucno preko dijagnostike.. ma kakvi.. nista...

sve je to dobro, samo gledam kad je vec prekidam da se parkiram na betonskoj povrsini tj sto dalje od nekih zapaljivih materija i to je to biggrin  uostalom to pise i u knjizici proizvodjaca ;)

Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #14 poslato: Januar 03, 2020, 07:43:56 posle podne »
Radio sam veliki servis, kacio na vw dijagnostiku, dpf 6% ja zadovoljan :)

Van mreže Nenad Kesha

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Zagubica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6
Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #15 poslato: Februar 02, 2020, 09:02:07 pre podne »
Pozdrav svima
Imam passata b6 2.0 140ks.Ja planiram da izbacim dpf,ne znam koliko je to dobro,ali auto sam kupio pre 7 meseci od prijatelja a i kod njega je dpf lampica bila upaljena skoto 6 meseci.Moje msljenje da je on bas zatvoren,ja bih zato da ga izbacim.Ali pre neki dan pocela da blinka lampica grejaca,na dijagnostici je pokazalo usisna klapna.E sad ja bih da iskljucim i izbacim dpf,iskljucim egr i klapnu,softveraki.Klapnu kazu da izbacim,kako sam ih shvatio da skinem klapnu sa one osovine samo.

Dali je to neko radio na svom autu???

« Poslednja izmena: Februar 08, 2020, 06:30:11 posle podne od strane lolazoca »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #16 poslato: Februar 08, 2020, 06:34:38 posle podne »
sto ne ocistis DPF sto bi izbacivao ...

ili poruci nov DPF ...

Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #17 poslato: Februar 09, 2020, 11:20:21 pre podne »
Bezi od tog majstora koji ti je rekao da iskljucis sve to. Ja da sam na tvom mestu ne bih ga iskljucivao vec bih ocistio ili kupio nov. Ne vidim poentu da se kupuju kola koja ne mogu da se odrzavaju i onda ljudi potezu za gasenjem svega i svacega. Da ne pricam sto ne mozes da ga registrujes od sledece godine ili da ne mozes da ga vozis preko granice, tj mozes, ali ako te uhvate platis kaznu kao nov dpf 😂

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #18 poslato: Februar 09, 2020, 04:45:11 posle podne »
Bezi od tog majstora koji ti je rekao da iskljucis sve to. Ja da sam na tvom mestu ne bih ga iskljucivao vec bih ocistio ili kupio nov. Ne vidim poentu da se kupuju kola koja ne mogu da se odrzavaju i onda ljudi potezu za gasenjem svega i svacega. Da ne pricam sto ne mozes da ga registrujes od sledece godine ili da ne mozes da ga vozis preko granice, tj mozes, ali ako te uhvate platis kaznu kao nov dpf 😂

ukratko si objasnio Vlado ...  :25

kupi stariji model bez dpf i vozi se srecan Nenade ...
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Odg: DPF filter-regeneracija
« Odgovor #19 poslato: Februar 09, 2020, 07:23:09 posle podne »
Ili kupis benzinca i vozis se kao covek. :)