Autor Tema: Rastibudjilizovane klejbezable  (Pročitano 2695410 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23000 poslato: Jun 23, 2017, 03:45:57 posle podne »
Vidi sa matovicem gde je ugradio plin i da li moze u kontac. Mislim da bi morao dva isparivaca da stavis. Tako mi je rekao Petakovic on je doktorirao venturi sistem :73


misli1




« Poslednja izmena: Jun 23, 2017, 03:50:41 posle podne od strane Desmo »

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23001 poslato: Jun 23, 2017, 04:00:02 posle podne »
Uopste mi nije jasno zasto pojedini mrze tu struju toliko, kako god bilo precicemo svi jednog dana na elektro automobile, a to se nece desiti preko noci sigurno.

Послато са Lenovo A6020a46 уз помоћ Тапатока


Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23002 poslato: Jun 23, 2017, 04:16:30 posle podne »
E Boske, ako mozda dozivis da tvoj unuk kupi elektomobil . . .
Ja struju ne mrzim, nego baterije kume, baterije hebu stvar . . .
Jos je tehnologija u posedu raznih vojski, da ne nabrajam kojih . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23003 poslato: Jun 23, 2017, 06:50:30 posle podne »
Ja baš ne volim kada se koriste turske reči npr Srbistan. Da nam je sistem povodom eletromobila zaostao to jeste, ali to se menja preko noći. To su problemi birokratske prirode.
Desmo zavisi koliko unapred gledaš troškove. U Norveškoj ne plaćaš autoput, dozvoljeno je parkiranje u centru, registracija je oko 50evra, država dotira kupovinu automobila. Sve to pravi matematiku Norvežaninu da ima smisla kupiti eVozilo. I vlasnik firme u kojoj radim nije ljubitelj bmwa već je na njemu izgubio toliko para. Daleko da je ljubitelj bmwa koliko mu se pehova sa istim dešavalo. Već neko vreme je gospodar prstenova, šampanj A6 allroad
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23004 poslato: Jun 23, 2017, 07:06:04 posle podne »
Biće i ovde pogodnost... neće moći baš danas ili u subotu zbog finasijskih ispada... ali Bože moj ;)

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23005 poslato: Jun 23, 2017, 08:51:00 posle podne »
Wele Srbistan zovem Srbiju, jer je sistem BIO bolji i pod Turcima od ovog danasnjeg, koji se NECE promeniti preko noci, cak ni preko decenije. Zasto? E zato, jer ne odgovara sadasnjoj garnituri ;) Svi idu napred samo kod naz unazad i to ogromnim koracima . . .
Pominjes Norvesku, pa to je drzava, iste pogornosti postoje i u USA, Nemackoj, Malti i mnogim drugim NORMALNIM drzavama, a kod nas u Tamnom Vilajetu se ama bas NISTA ne desava, osim kojekavih lakrdija zvanih uguracija, namestenih izbora, strahovlade, spinovanja i opstrukcije parlamenta u kojoj sede neki poslusnici koji nemaju pravo da razmisljaju svojom glavom. a i da im kazes da razmisljaju, ne bi znali kako se to radi . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23006 poslato: Jun 23, 2017, 08:59:33 posle podne »
84 din / 100km
Registracija 50€
Besplatan autoput
Besplatan parking                   
Godisnje 20.000km   
Troškovi - 190€ godišnje



590 din / 100km
Registracija 150€
Autoput 110€ (SLO)
Parking 50€                 
Godišnje 20,000km   
Troškovi - 1290€ godišnje



1100€ je razlika u troškovima godišnje na 20,000km između E Golfa i Golfa. Razlika u ceni je 11.192€

Za 10 godina si na nuli   :56  ako staviš sve protiv običnog golfa  thumbdown

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23007 poslato: Jun 23, 2017, 09:34:31 posle podne »
Vidi sa matovicem gde je ugradio plin i da li moze u kontac. Mislim da bi morao dva isparivaca da stavis. Tako mi je rekao Petakovic on je doktorirao venturi sistem :73


misli1


Sve duplo,od isparivaca do dva ladnjaka,da ne dize previse radnu,a jos ako neki juger izleti,onda i dupli diskovi da se stane brzo... ;)
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže NENAD98

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1190
  • Age: 26
  • Lokacija: Raska
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK3 GTI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23008 poslato: Jun 23, 2017, 09:44:02 posle podne »
Nema leka ni apoteka ko GTI kad se cuje iz daleka

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23009 poslato: Jun 24, 2017, 01:18:06 pre podne »
Da, cena je oko 10.000evra razlike izmedju dizela i el golfa za nova vozila priblizne snage oko 115ks
Nisi racunao sledece stvari:
- donacija drzave koja je oko 5000e+ koliko ja znam
- voznja i parking u centru
- ocuvanje okoline koje nema cenu
- potencijal za dodatne pogodnosti
Ti razmisljas kako da sacuvas dinar, a Norvezanin razmislja kako da sacuva planetu.
Razmisli samo o uticaju ljudske populacije na ovoj planeti i ovisnosti o energiji. Trebalo je 10.000godina da populacija dodje do broja od 3 milijarde ljudi, a onda samo za 80 godina, za jedan zivotni vek ta populacija ce da skoci sa 3 na 9 milijardi. Onog trenutka kada ponestane energije znas sta se desava u prirodi? Medjusobno istrebljenje na dovoljnu kolicinu korisnika energije. Tako priroda funkcionise oduvek.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23010 poslato: Jun 24, 2017, 01:46:23 pre podne »
Prvo su im uvalili kola a posle penis, a pricamo o drzavi u kojoj je najpovoljnije imati e-automobil

This week, all the major political parties in Norway met and agreed that electric cars will no longer get as easy a ride, according to AFP.
Owners will have to pay half of the road tax from 2018 and all of it from 2020. VAT exemptions will also be replaced by a subsidy, which will probably be revoked over time.
And local authorities can now decide whether to offer free parking, exemption from tolls, and the use of bus lanes.

Nisam uracanuo, ne znam kako je u Norveskoj
Englezi dobijaju 35% popusta na vrednost novog E-auta ali da subvencija drzave pritom ne premasuje 5000 funti. Znaci isplati se za pet godina u slucaju Golfova? Mrzi me da racunam ponovo


Vele ja imam 4 bicikle u kuci, sere mi od te njihove price kako hoce da sacuvaju planetu. Znam da pizdis od ovakvih cinjenica ali..during the war...

"Prema izveštajima američkog instituta za petrolej, tokom vazdušnih napada na SRJ NATO troši prosečno 38 miliona litara kerozina dnevno (5% ukupne svetske potrošnje ovog derivata) i dovodi do 33% povećanja cene acionskog goriva."

Oni da prže naftu po nebu a ja da im plaćam 30,000 za auto na struju majku im jebem da im ne jebem  :36

« Poslednja izmena: Jun 24, 2017, 01:57:25 pre podne od strane Desmo »

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23011 poslato: Jun 24, 2017, 03:26:39 pre podne »
Lepo receno

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23012 poslato: Jun 24, 2017, 09:37:40 pre podne »
Desmo, za zagadjivanje planete. :25
Mislim da smece pravi daleko gori problem od mog auta,da ne pricam vojna industrija i nuklearne elektrane.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23013 poslato: Jun 24, 2017, 10:58:51 pre podne »
Bravo Desmo, nasmeja me slatko.   :53 :53

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23014 poslato: Jun 24, 2017, 12:36:19 posle podne »
Ovo me podseca na onu "Jesam ja krao, ali on je krao vise". To naravno nije opravdanje, a na kraju si opet lopov. Nije poenta sta pravi gori problem vec da mi ucinimo sta mozemo tamo gde mozemo. Mi ne mozemo da sprecimo rat direktno ili da nateramo svetsku industriju da primeni nove standarde. Amerika kao svetska sila zrtvuje planetu da ne bi izgubila prednost za Kinom.
Uradimo ono sto mi mozemo. Od energetski efikasnih uredjaja, do osvetljenja koje manje trosi, koristenja biorazgradivih namirnica. Mene brine u kakvom ce okruzenju da zive moja deca. Mozda su to naocari kroz koje gledam sta mi mozemo da ucinimo da stvari budu bolje.
Rat je prirodna stvar. Svaki rat je oko resursa, kako u prirodi medju vrstama, tako i u ljudskoj civilizaciji. Svaki rat dobija industrija koju pokrecu resursi, a ne tehnicka dostignuca. Sledeci rat ce doneti nova energetska resenja o kojima je Tesla pricao (koji je bio veliki protivnik nuklearne energije), ali isto tako ce svesti broj korisnika energije na dovoljan nivo. Citaj - istrebljenje vecine populacije.

Citao sam da je VW kritikovan zbog blumousn tehnologije jer demotivise ljude da koriste eVozila, ali iz svega ovoga ja bih sto pre otkacio fosilna goriva bar u segmentu saobracaja. Uvodjenje taksi za eVozila je neminovnost i to se znalo da ce se uvesti jer ova situacija je trenutno motivacija da se prebace ljudi sa fosilnih goriva i omoguce masovnom kupovinom da smanje cenu eVozila. Taj prelaz je skakljiv. Bar imamo neku alternativu ako sutra krene neki naftaski rat na planeti. Ta tehnologija vise nije naucna fantastika i daleko je manja naucna fantastika sada nego kada su se prvi automobili pojavili na putu da menjaju konjske zaprege.

Pimbe, znam da Turci Srbiju zovu Srbistan, a ja ne znam zasto bi neko nasu Srbiju nazivao turskim imenom kada ima svoje lepo srpsko ime. Siguran sam da 99% ljudi koji govore Srbistan ne znaju da to turska rec, ali im deluje da su interesantni kada je tako nazivaju. Tako samo pravimo turcizme bez potrebe kojih vec imamo preko glave u svakodnevnoj komunikaciji. Corba, jorgan, badava, pare, komsija, sat, kasika, dundjer, dilber...
O ekoloskoj svesti u Srbiji je uzalodno trositi reci, kada se vidi svakodnevna nekultura na ulici. To ce se resiti kod nas tako sto ce nam neko nametnuti kada dodje vreme.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23015 poslato: Jun 24, 2017, 03:06:50 posle podne »
Vrlo dobro.
Tacno Wele, turcizam, inace stan na turskom znaci zemlja, zovu oni i Hrvatsku Hrvatistan itd.
I naravno da imamo puno turcizama u Srpskom i ja u tome ne vidim nista lose, jer imamo i puno germanizama srafciger, motorcangle, cvikcangle, a sad je na redu englezizacija Srpskog i to je neminovno.
Slazem se da je Srbija lepo ime, ali dzaba kad su je ruzni oteli i rade s njom sta je njima volja, takodje, od lepog imena se ne da ziveti, nece da se maze po leba pa da se da deci.
Kao sto rekoh, bolje su Srbi ziveli pod Turcima od nas danas. U roku od jedne godine, od maja 2016 do danas iselio se iz lepe nam Srbije, jedan kompletan Leskovac, a ja ne znam zasto, kad nam nas voljeni nonstop ponavlja kako smo naj naj u svemu i da svi za nama zaostaju. Kaze lik da smo lideri regiJona u svemu . . . Kud odose ti ludi ljudi iz takve lepote i zasto? Al oni znaju zasto . . . Na Malti Wizz er dolazi iz Bgda dupke pun, a ode za Bgd sa dva tri putnika, svaki put. Broj Srba na Malti postaje kritican, jer sa ocajnicima dolaze i oni koji se kriju od zakona i to u prevelikom broju, tako da su vec pocela razna sranja i poceli su ovde crnu hroniku da ispunjavaju. Neki retardirani grobari imaju cak neke klanove ovde, pisu idioti grafite po svemu i svacemu, pa cak i po crkvama, a debili crnobeli nisu svesni da su dosli u crvenobelu zemlju, malteska zastava je crvenobela . . .

Ali evo obecanog boljitka (za neke sigurnog) Pa koko sledece sedmice ce nova vlada gdjice Brn-A-bich dobiti novo ministarstvo za ekologiju, e sad da li ce tu da sedi neki buzdovan i sta ce isti da radi nije bitno, bitno je da su izmislili novo ministarstvo zarad sacuvanja vlostoljubne koalicije, a ni malo zbog ekologije ;)
Bas da vidimo kad ce moci strujomobil da se regne u Srbiji . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže nebojsaGtd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 863
  • Lokacija: Bijeljina Republika Srpska
  • Karma: +20/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23016 poslato: Jun 24, 2017, 03:12:26 posle podne »
evo nesto za Ivana msm vidio sam da je vec vidio al evo malo veca galerija slika  biggrin
Corrado vr6 3.2 FSI
Golf 2 gti TDI soon
Corrado 1.8T g60 soon

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23017 poslato: Jun 25, 2017, 04:33:06 posle podne »
Norvezani i e-automobili:


Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23018 poslato: Jun 25, 2017, 04:53:19 posle podne »
Meanwhile in Serbia


Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23019 poslato: Jun 25, 2017, 07:52:24 posle podne »
Covek je rekao sve ono o cemu sam vec govorio, ali je pomalo zalosno govoriti o ekoloskoj sveti kod nas kada 90% ljudi ne zna o cemu ovaj covek govori, a nigde u slicnom okruzenju nisu bili. To je normalno da neko ne veruje u ove stvari kada ih nikad svojim ocima nije video. Ljudi u Norveskoj imaju malo siri spektar interesovanja i sistem obrazovanja i obavestenja, pa je kod njih lakse da se bave ekoloskim pitanjima kada nisu egzistencijalno ugrozeni.
Ja sam radio nesto vezano za norveski saobracaj, zet mi je Norvezanin i ajde da kazem da sam donekle upucen. Sustina ovih subvencija jeste da se sto bezbolnije predje sa fosilnih na EL vozila. Posto vidim da Desmo cita SAT reviju :) (juce u klima servisu procitam clanak o eGolfu) preskocio je podatak gde je VW planirao da eGolf 2025. (znaci za 8 godina) kosta isto kao i Golf na fosilna goriva. Po meni je bolje da se predje na EL na norveski nacin nego na grcki nacin gde ce samo da opale ogromno osiguranje za dizel vozila i tu je kraj. Ko god je bio u Grckoj primetio je da prakticno nema nijedno dizel vozilo u saobracaju. Tako ce biti i u Srbiji jer mi uvek kaskamo, a na kraju dodje i kod nas preko noci i to se brzo sprovede. Ne treba kod nas ocekivati inovativnost, ali kada se donese odluka to ce brzo biti prihvaceno.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!