Autor Tema: Polo 1.4 16v 80ks 2009 - prevelika potrosnja benzina  (Pročitano 16863 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lanchushki131

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: NS
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 1.4 16v
Polo 1.4 16v 80ks 2009 - prevelika potrosnja benzina
« poslato: Mart 01, 2020, 01:13:35 pre podne »
Pozdravljam sve clanove, prilicno sam nov ovde, unapred se izvinjavam ako neko pitanje bude zvucalo laicki.
Nedavno sam kupio VW Polo 2009, 1.4 16v, 80ks benzin.
Obzirom da trip computer nije bio deo opreme( ali zato parking senzori, digitalna klima i tempomat jesu 😄) zeleo sam da izmerim prosek potrosnje goriva.
Radio sam konstantno isto : ista pumpa, isti pistolj, rezervoar natocen do vrha- do one blokade na pistolju, predjem 100 km, sipam ponovo i proverim . Da dodam, tih 100km su bili recimo 80km otvoreno, 20 gradska.
Setajuci se po forumima cuo sam saveta zaista razlicite vrste cak i potpuno suprotnih - svakako sam drzao optimalnu voznju, bez prevelikih obrtaja, bez preniskih, 110km /h max, pa hajde da kazem optimalno.
Rezultati potrosnje su mi zaista neverovatni : na od 7.5 do 9.3 prosek, a napominjem da je vise manje isti tip voznje kao sto sam opisao.
I pored svih saveta, pa i blaze zime i kataloskih vrednosti, jesnostavno cak i ako grad trosi malo jace, ne zelim da prihvatim savete dokonih "strucnjaka" koji su mi vikali i 11 do 12 ide 1.4 motor po gradu. Svakako, i da je malo jace po gradu, otvoreno bi morao da snizi potrosnju znacajno.
Jos cudnija stvar je sto rezultati zaista jako variraju.

Da napomenem : automobil je bas u top stanju, na vise mesta nosen na dijagnostiku, apaolutno svaki parameter zelen na disleju i svaki majstor je rekao da greske na kompjuteru nema. Pri tom, nijedna lamlica nije upaljena na tabli.

Da li bi mi neko mogao dati savet sta bi moglo da bude.
Mali servis uradjen cim je doteran auto, ulje Comma, sve promenjeno redovno.
Svecice nisu dirane, pali na zub, izuzetno je miran i necujan u leru, svakao nijedan simptom ne pokazuje.

Uskoro se blizi kilometraza i za veliki servis.

Hvala unapred svima za pomoc ili savet .

Van mreže miovrag

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Age: 38
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Touran,Polo,Leon
Odg: Polo 1.4 16v 80ks 2009 - prevelika potrosnja benzina
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2020, 02:46:46 pre podne »
Pa iskreno druze,sta si ocekivao da ti trosi 5l/100km?
Mislim da ti je sasvim normalna potrosnja za predjenu km,uslovima voznje i sve kako si napisao
Savjet? Prodaj i kupi isti auto al dizel 1.4tdi,pa ce ti onda trositi 5l(mozda)

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Polo 1.4 16v 80ks 2009 - prevelika potrosnja benzina
« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2020, 01:14:00 posle podne »
Bitno da si zadovoljan parking senzorima i tempomatom. Sve drugo je manje manje bitno.
Samo udri po gasu i javi nam koje si delove ugradio i koliko si platio veliki servis.
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Polo 1.4 16v 80ks 2009 - prevelika potrosnja benzina
« Odgovor #3 poslato: Mart 01, 2020, 01:31:09 posle podne »
Tu pored vel servisa,spremis oko 450e za dobar stag secvent plin i onda cas posla bude 1000 din na 100 km u svim uslovima..E saces ti da racunas kolko prelazis godisnje,pa dal to moze da se isplati i za koliko.... :58.
Al jedno znaj kad imas potrosnju od crvenu na 1000 kmi to extremnog grada,a 650 na otvorenom,prelazices kilometrazu godisnje koju dok si vozio na benz nisi mogo ni zamisliti...Takobda o otplati plina sam ti sve reko.. :26
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže lanchushki131

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: NS
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 1.4 16v
Odg: Polo 1.4 16v 80ks 2009 - prevelika potrosnja benzina
« Odgovor #4 poslato: Mart 01, 2020, 01:57:11 posle podne »
Bitno da si zadovoljan parking senzorima i tempomatom. Sve drugo je manje manje bitno.
Samo udri po gasu i javi nam koje si delove ugradio i koliko si platio veliki servis.

 Ako je ovo bila ironija, svaka cast. Uopste mi nije jasno sta ti znaci i treba ovakva poruka, niti sam ja pricao kakve bih delove da ugradjujem niti sam isticao nesto oko kola, najkulturnije sam pitao za savet - ako je ovo sto sam napisao toliko apsurd, postoji nacin da se to lepo objasni.

Ako je namera bila normalna, onda se izvinjavam.
Svakako od ovakvih strucnjaka koji daju odgovor tipa A sta si ti ocekivao i slicno -no comment.
Da sam ekspert, sasvim sigurno ne bih postavio ovakvo pitanje.

@Nenad Petakovic

Najlepse hvala za savet!  majstor1
« Poslednja izmena: Mart 02, 2020, 04:44:02 posle podne od strane Modus »

Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 1.4 16v 80ks 2009 - prevelika potrosnja benzina
« Odgovor #5 poslato: Mart 02, 2020, 06:18:00 pre podne »
To uopste nije strasna potrosnja,sve zavisi od stila voznje kao i uslova na putu.Pravu potrosnju dobijas na duzi vremenski period gde imas i zima/leto voznju.Vozi ga bez razmisljanja o potrosnji,stisni slobodno gas.Meni je 1.2 12v(3 cilindra) davao 8.2l prosek na 4 godine gradske voznje.Znalo je da bude i po 10l/100km , nisam se mnogo sekirao.Bitno je da je sve ispravno i da odrzavas dobro,nemoj da trazis falinke jer ces ih uvek naci.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Polo 1.4 16v 80ks 2009 - prevelika potrosnja benzina
« Odgovor #6 poslato: Mart 02, 2020, 03:24:53 posle podne »
Evo ja sam merio na polo 6n1  1.3 motor benzinac na autoputu nekoliko puta dopunim na 100km, i do prvog "klik-a"  potrošnja ide 5.7- 5.9 na oko 110
Grad ide od 7-9 i prezadovoljan sam, ne znam benzince da manje troše, plus je sad zima...
Ako ti je tvoja potrošnja puno, brale ugrađuj plin ili neki noviji dizel, mada pitanje šta se koliko isplati, zavisi od kilometraže koju pređeš.... 

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve