Autor Tema: Golf 2,4  (Pročitano 7660 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže orwikcons

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Golf 2,4
« poslato: Avgust 17, 2008, 07:46:57 posle podne »






























« Poslednja izmena: Avgust 17, 2008, 09:13:43 posle podne od strane Orwikcons »

pekar

  • Gost
Golf 2,4
« Odgovor #1 poslato: Avgust 17, 2008, 08:25:48 posle podne »
Pa braticu,daj malo i tehnickih podataka!

Van mreže orwikcons

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Golf 2,4
« Odgovor #2 poslato: Avgust 17, 2008, 09:15:35 posle podne »
Citat: pekar
Pa braticu,daj malo i tehnickih podataka!

Kakvih tehnickih podataka? Ima mnogo toga, pitaj konkretno, drage volje cu objasniti.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13064
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Golf 2,4
« Odgovor #3 poslato: Avgust 17, 2008, 09:23:10 posle podne »
Pa makar koji je motor, i koje je godiste?

A fino izgleda, jesi sam premestao tablu, i je'l moralo da se sece/prepravlja? Jesi ubacio klimu?

Po meni ti je visak onaj natpis GOLF, ili ako si bas hteo trebalo je da stavis desno ispod stopa, umesto tog otvora za plin.

Van mreže orwikcons

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Golf 2,4
« Odgovor #4 poslato: Avgust 17, 2008, 11:27:59 posle podne »
Citat: Madison
Pa makar koji je motor, i koje je godiste?

A fino izgleda, jesi sam premestao tablu, i je'l moralo da se sece/prepravlja? Jesi ubacio klimu?

Po meni ti je visak onaj natpis GOLF, ili ako si bas hteo trebalo je da stavis desno ispod stopa, umesto tog otvora za plin.

Karburator 1.6, 75 konja, motor nisam dirao. 1989 god.

Sve sam sam prepravljao, tablu sam seko pozadi, da bi mogla da se ugura do zeljene dubine, a sa strane je stala, s tim sto sam tapacire morao da isecem, i polugice za retrovizore da skinem jer tabla bukvalno dodiruje lim vrata.

Mnogo toga ima jos da se uradi, nemam toliko vremena, i ovo je previse trajalo. Treba da se rese tapaciri, onda konzola oko rucne itd.

Klimu nisam ubacio, retke su za Golf 2 i verovatno skupe, prioriteti su mi drugaciji. Odavno sam jos trebao da stavim duboke branike itd.

Sto se natpisa tice, gledao sam da ga lociram tamo gde je i na cetvorci, u visini gornjeg dela stopke, a sa desne strane mi je glupo da stavim 1.6, ko zna mozda cu. A otvor za plin ce ici na sredinu, bilo je izvesnih komplikacija zbog kojih je to izbegnuto, ali posto je vezni lim poceo da propada, kada ga budem sredjivao tako cu da uradim.

Ako je neko zainteresovan za semu kako sam povezao instrument tablu, neka mi se javi na PP, posto ne znam kako da ovde postavim pdf fajl.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13064
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Golf 2,4
« Odgovor #5 poslato: Avgust 18, 2008, 12:44:23 posle podne »
Svaka cast onda, mora da je bilo dosta cimanja oko table

Moj ti je savet da cep za plin skroz uklonish, i da ti bude u gepeku na boci, tj. da se spolja ne vidi uopste. Nece ti biti tesko da otvorish gepek kad sipas plin a po meni mnogo ruzno izgleda ovaj cep. Jos kad vidim na nekim jugicima kad ga izbace da viri 10cm u odnosu na branik :boobala:

Fin ti je golfic, samo polako sve ce da se sredi

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Golf 2,4
« Odgovor #6 poslato: Avgust 18, 2008, 02:16:38 posle podne »
Citat: Madison
da ti bude u gepeku na boci,
Mali OFF. Nece moci da dobije atest ako mu se nalazi u gepeku. Tacno se zna gde sta treba da stoji prilikom ugradnje plina.   Kraj OFF-a.

Inace tabla je odlicno uradjena.  
« Poslednja izmena: Avgust 18, 2008, 02:18:25 posle podne od strane Ivan_KS »

Van mreže milance GT

  • VW Početnik
  • Poruke: 199
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Golf 2,4
« Odgovor #7 poslato: Avgust 18, 2008, 02:39:59 posle podne »
Bas interesantno izgleda spolja dvojka iznutra cetvorka, na prvi pogled mi se ucini kao da si pomesao slike prvi put vidim ovu kombinaciju, brao za trud. Onaj pdf znas li gde si skinuo dali ima za trojku.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Golf 2,4
« Odgovor #8 poslato: Avgust 18, 2008, 03:18:49 posle podne »
Super, evo kako je nesto slicno odradio brat hrvat:

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=124004

Mk2 sa tablom i motorom iz Fabije RS (Tdi 96 KW, 6 BRZINA U MK2  
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže David G60

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 524
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
Golf 2,4
« Odgovor #9 poslato: Avgust 18, 2008, 10:59:46 posle podne »
10 za trud!

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Golf 2,4
« Odgovor #10 poslato: Avgust 18, 2008, 11:23:44 posle podne »
     I ja cestitam na trudu, extra si ugradio, kaci obabezno i kad doradis tapacire i rucnu.

A pdf okaci na rapidshare pa ubaci ovde link, najjednostavnije.
« Poslednja izmena: Avgust 18, 2008, 11:25:19 posle podne od strane KOSTA »

Van mreže orwikcons

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Golf 2,4
« Odgovor #11 poslato: Avgust 19, 2008, 03:43:18 pre podne »
Citat: Madison
Svaka cast onda, mora da je bilo dosta cimanja oko table

Moj ti je savet da cep za plin skroz uklonish, i da ti bude u gepeku na boci, tj. da se spolja ne vidi uopste. Nece ti biti tesko da otvorish gepek kad sipas plin a po meni mnogo ruzno izgleda ovaj cep. Jos kad vidim na nekim jugicima kad ga izbace da viri 10cm u odnosu na branik :boobala:

Fin ti je golfic, samo polako sve ce da se sredi

Nemam nista protiv da cep za plin bude spolja, ako je vec prekriven znakom VW, koji inace moram da imam na sredini ispod tablice. Uzgred, pored svih sigurnosnih ventila, verujem da je bezbedno da cep bude u gepeku, ali nema razloga za time. Atest sam odavno uradio, i ne bih imao problema da cep stavim unutra, ali jos jednom, zasto unutra kada moze ovako spolja, da se ne vidi, a ispostovani su svi propisi. Odakle vama uopste da je to cep za plin   ?

Van mreže orwikcons

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Golf 2,4
« Odgovor #12 poslato: Avgust 19, 2008, 04:09:40 pre podne »
Citat: delik
Bas interesantno izgleda spolja dvojka iznutra cetvorka, na prvi pogled mi se ucini kao da si pomesao slike prvi put vidim ovu kombinaciju, brao za trud. Onaj pdf znas li gde si skinuo dali ima za trojku.

Nisam nigde nasao gotovu semu, nego sam skinuo wiring i sastavio, probao, pokusavao, i na kraju uspeo. Nije bas skroz uspesno, ali je zadovoljavajuce. Npr pokazuje 11.2% vecu brzinu nego sto treba, zato sto cetvorka ima vece tockove. Umesto 80km/h pri 2000 obrtaja u petoj brzini, on pokazuje oko 90km/h. To nije strasno. A sema za trojku mislim da postoji, i mislim da ih imam.

Preko kog sajta da postavim pdf na rapid share. Slike postavljam preko www.imageshack.us, a iskreno nemam kada da provaljujem kako da okacim pdf na rapid. Ako moze neko neka mi objasni, ili cu da saljem na e-mailove kako mi ko potrazi  

Posao je inace trajao 15ak dana proslog leta. Medjutim ja nisam bas mogao mnogo da se razbacujem novcem, tako da sam prosao najjeftinije moguce, i mnoge plastike su bile izgrebane, konzola menjaca ostecena, drzac za case ostecen, nisu mi radile komande za usmeravanje vazduha, jer su originalne sajle zaribale, tako da bi se ova komandna plastika polomila, i to je tako od tada, pa do pre par meseci, kada sam resio da sve dovedem u red, i to sam radio natenane, bez zurbe, i sa mnogo ulozenog vremena, dodao dosta elektricne instalacije (prekidaci za pojacalo, radio, ...) koji se nalaze u kaseti, i sa strane (gde se u cetvorci inace nalaze osiguraci) ispod poklopcica, ugradio kutiju za vazduh (u kojoj je radijator) od trojke, iseko gredu ispod sofer sajbne, da bi mogo da provucem kanal za duvanje sofer sajbne, izlio od poliestera kanale za vazduh, da bi iz kutije za vazduh od trojke mogao vazduh da se sprovede do tacno odredjenog mesta  na korubi...

Sva sreca pa nisam dobro procenio koliko ce to da bude komplikovan posao, i upustio sam se u to, inace da sam znao sta me ceka...  

Citat: iwcham1979
Super, evo kako je nesto slicno odradio brat hrvat:

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=124004

Mk2 sa tablom i motorom iz Fabije RS (Tdi 96 KW, 6 BRZINA U MK2

To sam video jos ranije, ali nisam imao ovaj link detaljnog posla, mozda bi mi nesto olaksalo da sam ovo imao. On je napravio veliku investiciju, motor i tabla su veoma skupi. Uradio je auto sa izuzetnim stilom i bez trunke kica, cime sam odusevljen, ja nemam inspiraciju da smislim nesto tako originalno (npr, da ofarbam rubove, zamenim brave na vratima, modifikujem gepek, ostavim dva fara napred i da to sve upotpunjuje jedno drugo kao da je fabrika projektovala), ja samo kopiram ideje koje vidim. Ja sam relativno jeftino prosao, kod mene je trud ono sto me je skupo kostalo.
« Poslednja izmena: Avgust 19, 2008, 04:18:31 pre podne od strane Orwikcons »

Van mreže orwikcons

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Golf 2,4
« Odgovor #13 poslato: Avgust 19, 2008, 04:27:06 pre podne »
Ovo je ono sto sam nasao pre nego sto sam se odlucio da radim to :

Ovaj je inace prebacio VR6 motor i tablu iz Bore, ali mislim da nije prebacio komande vazduha (ne mogu trenutno link da nadjem ima detaljno):





Ovo je drugi:



I ovo je treci, koji je izgleda i klimatronik uspeo da uklopi:




Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13064
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Golf 2,4
« Odgovor #14 poslato: Avgust 19, 2008, 12:14:08 posle podne »
aaaa jbt, koji sam ja lik, nisam otvarao sliku celu pa mi se ucinilo da je cep za plin  Izvinjavam se

Znaci ti si stavio znak VW preko cepa? E onda je extra
I sad me ova slika podsetila da ti kazem, bilo bi dobro kad bi nasao ovaj volan od cetvorke kao kod ovog narandzastog, mnogo je lepsi

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Golf 2,4
« Odgovor #15 poslato: Avgust 19, 2008, 05:00:39 posle podne »
Ma sve Ok, samo obavezno zameni ovaj poklopac sto je puko od air-bag-a i zameni ispucalu kozu kod menjaca

Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže orwikcons

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Golf 2,4
« Odgovor #16 poslato: Avgust 20, 2008, 01:26:45 pre podne »
[quote name='iwcham1979' date='Aug 19 2008, 04:54 PM' post='31462']
Ma sve Ok, samo obavezno zameni ovaj poklopac sto je puko od air-bag-a i zameni ispucalu kozu kod menjaca
[/quote

Zdrav airbeg kosta 250 evra, a sve ovo ostalo 300 evra, ne isplati se, imam mnogo precih stvari koje bih kupio za taj novac.

Sto se tice koznog volana, na ovaj obican sam prvi naleteo...

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Golf 2,4
« Odgovor #17 poslato: Avgust 21, 2008, 12:30:03 pre podne »
Ma opusteno volan je najmanji problem pored ovolikog posla, mozes da stavis i sportski a mozes i taj da presvuces kozom kad hoces

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Golf 2,4
« Odgovor #18 poslato: Avgust 25, 2008, 02:08:15 pre podne »
Dobra fora  

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 2,4
« Odgovor #19 poslato: Septembar 21, 2008, 12:28:31 pre podne »
stvarno je dobro odradjeno. svaka cast. ja sam video jugica sa istom takvom tablom. kad se stavi nova tabla potpuno je drugaciji auto