Autor Tema: Passat B6 trzaji u drugoj brzini ispod 2000 obrtaja  (Pročitano 960 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StefanCZV

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Paracin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6
Passat B6 trzaji u drugoj brzini ispod 2000 obrtaja
« poslato: April 28, 2019, 09:59:29 pre podne »
Postovanje svim ljubiteljima VW...Nov sam na forumu.Trazio sam slicnu temu, ali nisam naleteo da je neko imao takav problem, zato otvaram novu :)
Nedavno sam primetio vibracije na papucici kvacila, usput bilo je i jako tvrdo.U pitanju je Passat B6 1.9TDI 105KS 2007god.
Pri ubrzavanju ( narocito u drugoj brzini) se gusio i secao na nekih 1700 do 2000 obrtaja.Otisao sam do svog majstora, koji inace i mom caletu odrzava automobil (dugo saradjujemo i zadovoljni smo njegovom uslugom).Rekao mi je da je najverovatnije do plivajcueg zamajca.Posle par dana sam  ostavio auto kako bi ga zamenio.Nakon 3-4 dana zvao me je i obavestio da je auto sredjen.Stavljen mu je Lukov zamajac i ceo set kvacila sa druk lezajem.
Kvacilo je bilo daleko mekse, lepse odvajalo, ali je i dalje imalo blage vibracije na papucici (manje nego sto su bile).Pitao sam ga o cemu se radi i zasto i dalje ima tih vibracija.Rekao mi je da je sve dobro napakovano, ali da najverovatnije ima lufta na radilici ( pomenuo je i aksijalni lezaj ako se ne varam, mislim da se tako zove :) ) Rekao mi je da to nije nista strasno i da tako mogu da vozim narednih 100.000km
Ono sto sam primetio je da se i dalje auto gusi, seca (trokira) na 1600-2000 obrtaja.I to najcesce u DRUGOJ brzini ( nisam primetio ni u 3,4,5).Kad prebacim nekih 2200 obrataja (na silu) auto krene da vuce.
Zato vas molim za pomoc...
1) Da li su ta trokiranja i blage vibracije na papucici kvacila simptomi tog lufta na radilici?
2) Da li je stvarno bezbedno voziti sa takvim simptomima i sa tim luftom (ako je uopste do lufta na radilici)?
3) I kolika je cena srediti radilicu i taj aksijalni lezaj?
Iskreno ponekad i posumnjam da mi je promenio zamajac, ali bio sam dan ranije do njega pre nego sto je zamenio i pokazao mi je kutiju da je stigao.Do sad nisam imao problem sa tim majstorom.
Molim vas na odgovor i unapred zahvalan  :)