Autor Tema: Detonacija boce...  (Pročitano 3302 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže border

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Paracin
  • Karma: +0/-0
Detonacija boce...
« poslato: Mart 05, 2010, 12:49:41 posle podne »
Evo da jedno iskustvo podelim sa vama, mozda nekome bude od koristi.

Pre dve godine vozio sam golfa 1, 1.3 na plinu, imao sam neki jeftiniji plinski uredjaj ali odradjen kod proverenog majstora i po svim standardima i sljakao je perfektno e sad...

Jednog jutra (leto je bilo) izadjem iz nocne smene mrtav umoran, svratim na OMV na Galenici i kazam momku da napuni (to sam tada praktikovao i nikada vise), ok nema problema mala boca 22 litra plina staje odprilike itd. Sve OK dodjem kuci i legnem da odmorim naravno, oko podneva, negne oko 13 h cujem zvono, lupanje na vratima, galamu, uzas i katastrofa, otvorim vrata onako u gacama a ispred vrata ceo komsiluk (najvise penzionera) i svi pricaju u glas ... bomba, eksplozija, zagadjenje, katastrofa, izginusmo... Razumem samo da pominju auto i eksploziju, istrcim (inace isto u gacama) kad ima tamo sta i da vidim, iza zadnjeg levog tocka tece plin, gepek pun oseca je u celoj ulici, katastrofa... Otvorim gepek i zatvaram ventile na boci, ruke se tresu, plin mi pravi opekotine ali se nista ne desava konstantno sisti na sve strane... Vidim izleteo sat i sigunosni ventil i gumica i nema sansie da se zatvori... Probam u panici da upalim auto !!! Lele mogao sam da se izuvam u vazduhu, naravno nece da upali (zatvorio sam ventile) i odguram ga pored zgrade ne bi li penzosi izasli iz skrovista... Pozovem majstora s(reca blizu zivi i brzo je dosao), skinemo ventil sa boce, u boci samo krcka, zamenimo ventil i sve se lepo zavrsi cak mi ostane i pola boce plina ako je neko vreme bila potpuno otvorena...

E da cujem vasu teoriju, moja je:

Mala boca i dok je pumpadzija punio ostale automobile plovak nije zatvorio dobro (on inace radi slicno kao plovak u vodokotlicu i zato je obavezno da boca bude bas pod 30 stepeni) dovoljno je bilo jos litar preko da doda a ja posle toga prosao samo oko 5 km i parkirao na suncu i ostatak znate...
 
Eto i to se dogadja...

Sada imam bocu od 60l i nikada nemam para da je napunim i mnogo misnije spavam, (jes apsurd nemam para a mirnije spavam) ali je tako...

Van mreže Sajovan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 840
  • Age: 36
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +12/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Detonacija boce...
« Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2010, 02:38:24 posle podne »
Slicnu stvar sam ja imao sa mojim sada vec bivsim komsijom,prica pocinje owako...
Taj komsija je imao Golf 3 1.6 GT ono bas je bila vrh trojka,e sad taj moj komsija mi je stalno pricao da nikad ne bi plin stavio i tako te price...
Dok jedan dan on nije parkirao auto ispred kuce gdje je bio postanar,i ja ga ugledam i krenem prema njemu,a on se u medjuvremenu odaljio od auta i krenuo prema kuci naseg prijatelja,dok sam prolazio pored njegovog auto primjetio sam kao da je svijetlo u autu(inace bilo je ljeto u sred bijela dana) ja se onako nagnem preko vozacevog prozora i pogledam kod pedala gori plastika i watra se siri,to sve posmatra vlasnik auta.
Ja onako u panici viknem "Milane(vlasnik auta) gori ti auto,on me onako blagotelece pogleda i pocne da se smije biggrin
Ja u prvi mah mislim da on mene nesto zeza,kao skivena kamera.
Opet viknem "Milane gori ti auto" e tada je on kroz zadnju soferku widio dim i shwatio(ali kasno) da je pozar stwarno,i onako u zurbi potrcao prema meni,on na daljinac kad auto ne reaguje(valjda je vatra zahwatila osigurace),kad mi na vrata od gepeka,ja za gepek,otwaram,kad imam sta da widim PLINSKA BOCA !!!(On u medjuvremenu ugradio plin i od tada se nismo gledali tako da nije imao priliku da mi kaze B) )
Ljudi da ste samo meni widjeli facu kad sam widio bocu sa plinom  boodala u tom trenutku sam mislio da cu poleceti jedno 100metara,i da me nece nikad wise naci  blow.
Kad smo otworili vrata od vozaca,samo smo jos gore naprawili,dodali smo jos wise vazduha i auto je swe brze pocelo da gori,dok na kraju nije izgorelo cijelo auto!!!
TDI Power

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Detonacija boce...
« Odgovor #2 poslato: Maj 16, 2010, 11:10:36 pre podne »
Meni je na suncu popustio plovak na fiat bravu. Uzrok je bila stednja pri ugradnji i stavljen je turski plovak sa ventilom. Zamenio sam ga najskupljim italijanskim i vise se nije desavalo ono lupkanje pri sipanju plina, jer je ventil zatvarao kako treba. Zakljucak je da ne treba stedeti na ugradnji plina. Odes u provereni servis i trazis sve NAJSKUPLJE  big_boss
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže IvanT

  • VW Početnik
  • Poruke: 53
  • Age: 47
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
    • http://www.lovatogas.co.rs
Odg: Detonacija boce...
« Odgovor #3 poslato: Maj 16, 2010, 12:54:42 posle podne »
Sa prepunjenom bocom, koja je nakon toga izlozena toploti (suncu), pravilno je da ventil "popusti", tj. da reaguje sigurnosni ventil nadpritiska, koji se aktivira AKO PRITISAK PREDJE GRANICU OD 25bar, sto znaci da je i taj zamenjeni bio ispravan.
Kada mutiventil krene da se oglasava lupanjem na nivou napunjenosti od 80% pumpa je ta koja treba da reauguje za ustavljanjem, ali je na vecini nasih pumpi ta blokada skinuta....
2002 VW Passat 1.8T LPG
http://www.lovatogas.co.rs

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 38
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Detonacija boce...
« Odgovor #4 poslato: Maj 16, 2010, 02:58:06 posle podne »
Plinska boce ne moze nikako da explodira ako je sigurnosni ventil ispravan, cak ni u pozaru. Drugaru su pre mesec i nesto zapalili vektru, kada je odradio sigurnosni ventil samo se culo sistanje plina bez plamena a explozija se desila tek kada je vatra dosla do rezervoara za benz. A letos sam gledao jednog yuga u kojem je explodirala boca, zadnja soferka odletela 30m preko puta a auto se naduo koo loptica, ja prvo mislio da je niva  biggrin

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Detonacija boce...
« Odgovor #5 poslato: Maj 16, 2010, 03:05:24 posle podne »
ja prvo mislio da je niva  biggrin
       

 lollol
mada,gledao sam sve one testove u SAT-u i tesko da moze nesto da te zadesi sa plinom,koliko pre sa standarsnim gorivom

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 38
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Detonacija boce...
« Odgovor #6 poslato: Maj 16, 2010, 03:09:47 posle podne »
Ali samo ako je sve ispravno ;)

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Detonacija boce...
« Odgovor #7 poslato: Maj 17, 2010, 02:23:54 posle podne »
Mozda ventil i jeste bio ispravan i odradio kako treba, ali je plovak u tom trenutku crkao. Vise nije pokazivao koliko plina ima u boci, pa sam zamenio sve zajedno!
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!