Autor Tema: B5 automatik, ručica mjenjača  (Pročitano 1156 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kanki

  • VW Početnik
  • Poruke: 70
  • Lokacija: tivat
  • Karma: +18/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
B5 automatik, ručica mjenjača
« poslato: Decembar 02, 2019, 09:53:01 pre podne »
da prenesem moje malo iskustvo...
naime, ručica mjenjača kod mog pasata kad se prebacuje desno u manuelni mod nekako je išla teže i kao da je nekako plastika njeđe strugala tj. udarala

kako se skida ručica i plastika ima dosta o tome na jutjub       
https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=quiC75-l0Ck

kad sam sve to raskupusao, ja sam sve to dobro ispraskao sa WD40 i kad sam vratio sve nazad sve je radilo dosta "preciznije" i laganije, što bi rekli osušilo se.

začkoljica je da kad sam prskao sa WDom nisam vodio računa gdje prskam nego ono "ima se" pa sam sve dobro, dobro isprsko tako da sam isprsko i prekidače od manuelnog dijela koji prebacuju u + ili -
pa sad imam situaciju da neće svaki put da prihvati + ili - već moram po 2 ili 3 puta prebacivati u brzinu kad je u manuelnom modu.

toliko od mene i da ne ponavljate moju grešku...

pozz

Van mreže kanki

  • VW Početnik
  • Poruke: 70
  • Lokacija: tivat
  • Karma: +18/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: B5 automatik, ručica mjenjača
« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2020, 01:57:07 posle podne »
nastavak sage :)

kako me to s mjenjačem nerviralo, pristupilo se traženju rješenja. Sve sam "raskopao", mislio sam da sam izmastio prekidače od mjenjača, one za + i -, kad sam prskao WDom, tj da su klasični prekidači...
Odokativnom (vizuelnom) metodom ukapiram da prekidača nema tj da su prekidači magnetni, na slici sam ih označio.



uglavnom, problem je riješen!  bicedobro
jer prilikom montaže, vraćanja poklopca nisam "pločicu" uglavio u žlijeb i nije imalo kontakta tj "kontakti" su bili dalji pa je imao kontakt samo kad duže stoji u - položaju ili ga šaltam 2 -3 puta u manju...




dakle, preporuka je kad se bude prčkalo oko ovoga da se dobro obrati pažnja prilikom vraćanja.

toliko...